Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 14:26:11 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013  (Przeczytany 33846 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #60 dnia: 20.06.2013, 10:28:32 am »
Viktoria, szalej z truskawkami! :) U nas teraz są nawet po 2,5zł :P
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #61 dnia: 20.06.2013, 10:55:16 am »
Wiesz co Wege teraz będę miała więcej czasu, a od dawnna chciałam spróbować, przejść na diete wegańską, ale nie na stałe, tylko na próbę. Na jakieś 2 tygodnie. Teraz jestem na diecie wegetarianskiej i początkowo też w sklepach sprawdzałam czy w jogurcie nie ma żelatyny, czy ser jest na podpuszczce mikrobiologicznej itd..., teraz już wiem które produkty mogę kupować i nie ma problemu z czytaniem etykiet, weganie mają pewnie więcej zachodu przy tym  :D dlatego też chce zobaczyć jak to jest i podejmę się tego tego lata ;)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #62 dnia: 20.06.2013, 16:27:09 pm »
Kotlety owsiane miałam dzisiaj na obiad. Pyszne są :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #63 dnia: 20.06.2013, 17:21:02 pm »
Polecam na jakieś 2 miesiące. Zwłaszcza teraz latem!
Ja weganizmu nie odczułem jakoś negatywnie pod kątem zakupów :) Jest cała masa zamienników, cała gama produktów, które są wegańskie. Teraz latem, gdy jest mnóstwo warzyw i owoców sezonowych można nawet pokusić się o witarianizm :)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline ezard

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #64 dnia: 27.06.2013, 12:38:05 pm »
A jak pod względem finansowym ? Bo słyszałem, że bycie wegetarianinem to nie jest w cale taki tani "biznes"

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #65 dnia: 27.06.2013, 12:51:21 pm »
Właściwie jest całkiem odwrotnie. Mięso jest o wiele droższe. Też mi się wydawało, że to drogie i skomplikowane ale wychodzi o wiele taniej.
Właśnie gotuję rosół wegetariański. Do garnka poszły warzywa i przyprawy, które kosztują grosze a nie kura z indorem a rosołek przepyszny :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #66 dnia: 27.06.2013, 21:19:04 pm »
To są tylko przeliczenia i kalkulacje osób bez wyobraźni, które zastępują mięso produktami sojowymi tj. wege szynki, salami, parówki itd. ;) To droga zabawa i moim zdaniem zupełnie nie potrzebna. ;)

Bycie weganinem nie jest wcale drogie, wegetarianizm jest droższy pewnie a mięsna dieta to juz zupełnie...
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #67 dnia: 14.08.2013, 15:32:04 pm »
Dla zainteresowanych zdrowiem i nie tylko:

Inspirujący wykład, który może zmienić Twoje życie - Gary Yourofsky

http://www.youtube.com/watch?v=t3DPCQjlanM


Serdecznie pozdrawiam
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.

Offline barto_nt

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 5
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #68 dnia: 14.08.2013, 20:57:21 pm »
Ty, obejrzałem i natychmiast zmieniam swoje życie, zacznę with Jamie:

http://www.youtube.com/watch?v=h5gcJjOSDv4 :P

Hmm, siłe perswazji to Ty niewątpliwie masz, może przetłumaczysz ten wykład moim jaszczurkom, spoko jest ich około 50, więc słuchacze gwarantowani;) A ile bym na karmówie zaoszczędził;)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #69 dnia: 15.08.2013, 11:51:19 am »
To ja podzielę się moim ostatnim jedzonkiem ;)

Często przeceniam swoje możliwości i gotuję zbyt wiele. Tym razem było podobnie, tylko z ziemniakami. Po spędzeniu nocy w lodówce, nie sa one już atrakcyjne smakowo jak dla mnie.
Postanowiłem więc przerobić je na kluski śląskie. Jako, że nigdy nie obieram ziemniaków ze względu na ich słabą zdrowotność bez skórki, do maszynki trafiły w mundurkach. ;) Nie lubię ciężkich i zawiesistych sosów np. pieczarkowych. Postanowiłem więc zrobić to w lekko włoskim stylu, z moich działkowych pomidorów i bazylii. Całość wyszła piknie i pysznie. Danie jest wegańskie.

''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Lulka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 954
  • Reputacja: 34
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #70 dnia: 15.08.2013, 18:17:44 pm »
Mniam, ale to pysznie wygląda. Podzielisz się?  ;)

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #71 dnia: 15.08.2013, 19:25:00 pm »
A ja dzisiaj zrobiłam chutney z porzeczek. Pikantne jak diabli , właśnie wcinam z serem  :) Porzeczki prawie spadły mi z krzaka więc wzięłam się za produkcję.
 

Dodano 15.08.2013, 19:30:32 pm
Wygląda tak:
« Ostatnia zmiana: 15.08.2013, 19:30:32 pm wysłana przez an_na »

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #72 dnia: 16.08.2013, 12:43:16 pm »
U nas w każdą niedzielę w świątyni Kryszny serwowany jest chutney do uczty. Ma poprawiać trawienie, po ucztowaniu, składającym się z kilku do kilkunastu dań. Ogólnie bardzo fajne i szczególne danie, dobrze mi się kojarzy ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #73 dnia: 19.08.2013, 11:53:12 am »
a ja polecam humus :) czyli pasta z ciecierzycy z oliwą, czosnkiem, sezamem, ja dodaje jeszcze papryczkę chilli i posypuje słodką papryką. Ostatnio zamiast ciecierzycy użyłam fasoli. Pyszne do grzanek, polecam ;)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Wegetarianizm wzmacnia organizm A.D. 2013
« Odpowiedź #74 dnia: 19.08.2013, 16:08:20 pm »
Ty, obejrzałem i natychmiast zmieniam swoje życie, zacznę with Jamie:

http://www.youtube.com/watch?v=h5gcJjOSDv4 :P

Hmm, siłe perswazji to Ty niewątpliwie masz, może przetłumaczysz ten wykład moim jaszczurkom, spoko jest ich około 50, więc słuchacze gwarantowani;) A ile bym na karmówie zaoszczędził;)

Są lepsi ode mnie, może Wszystkim znajomym "jaszczurkom" spodoba się kolejny film:


101 Reasons to Go Vegan napisy pl

http://www.youtube.com/watch?v=6hikZAaJ ... r_embedded


Myślę, że sam fakt, że są Ludzie, którzy własnym życiem udowadniają możliwość i sensowność takiego wyboru, mówi sam za siebie....

Jestem pod wrażeniem zamieszczanych przez Was przepisów, ja wolę prostotę, może i z powodu trybu życia i możliwości, dzisiaj dla przykładu zjadłem w pracy obiad złożony z "gotowej mieszanki sałat" i puszki kukurydzy i jestem bardzo najedzony i zadowolony ....

Wciąż jednak uważam, że wybór wegetarianizmu nie jest niedostępny dla Osób, które nie mają rozwiniętej empatii, jak osoby, takie jak na tym Forum, które pielęgnują i opiekują się zwierzętami, ale możliwość ta dostępna jest dla wszystkich ...

Niestety wielu z Nas nie uświadamia sobie wielu faktów, dla przykładu:

Na zespół przyczyn, które powodują schorzenia u ludzi składają się:

1) nieprawidłowe odżywianie, łączenie pokarmów, częste spożywanie pokarmów z uszkodzonymi enzymami (gotowanych) przez dłuższy okres czasu,

2) zatrucie metalami ciężkimi,
3) pasożyty,
4) wirusy,
5) nadkażenia bakteryjne,

6) nagromadzenie toksyn z powietrza, spożywanie toksyn i szkodliwych substancji z wody, pożywienia i preparatów konsumpcyjnych (np. szampony, dezodoranty,antyperspiranty),

7) spożywanie syntetycznych leków oraz preparatów jak i potencjalnie żywności genetycznie modyfikowanej,

8 konsumpcja narkotyków oraz używek,

9) życie w ciągłej mobilizacji organizmu (czyt. stres), brak fizycznego bólu i zmęczenia, brak odpowiedniego wypoczynku fizycznego i psychicznego,

10) ekspozycja na promieniowanie (radiację ) oraz inne pomniejsze


Są to rzeczy często wynikające z naszych nawyk ów i niewiedzy , a na które bardzo często mamy
wpływ, jednak jest to ciężkie do zrealizowania gdyż wymaga to włożenia wysiłku . Poza tym, tzw. kondycjonowanie społeczne (czyt. programowanie)
i prawa we wszechświecie są tak zorganizowane, że nie ułatwiają nam tego zadania: zmiany siebie.

Tylko i wyłącznie od nas zależy czy dokonamy odpowiednich kroków, aby zmienić sposób w jaki się czujemy oraz w jaki sposób reagujemyna otoczającą nas rzeczywistość, gdyż jest to rzecz, którą możemy w pełni kontrolować ...


Panuje mylny pogląd, że głównym źródłem białka dla organizmu jest mięso i nabiał. Jednak tak naprawdę mięso albo każdy inny produkt spożywczy , kiedy jest przegotowane – nie zawiera żadnych białek W temperaturze 42°C (117 Fahrenheita) te ostatnie są całkowicie zniszczone.

Wszystko co zostaje z mięsa to tylko tłuszcz, kalorie i ogromna ilość toksycznej materii.

To samo z mlekiem: ludzki układ trawienny nie posiada enzymów do trawienia nabiału. Nie jesteśmy cielętami. Mleko krowie jest kompletnie różne w swojej strukturze i nie jest przystosowane dla ludzi. Najlepsze co może zrobić ludzkie ciało z produktami mleczarskimi jest wyrzucenie ich z organizmu. Co więcej, produkty nabiałowe powodują osteoporozę. Kiedy słyszysz o żyjącej bakterii bifidus w jogurcie i jak zdrowo jest je spożywać, powinieneś założyć, że to kolejny trick marketingowy. Nawet jeśli te fantastyczne żyjące bakterie są żywe i je zjesz, idą one do twojego żołądka gdzie zostaną zabite przez soki trawienne, czym jest głównie kwas
hydrochlorowy.

Przyjrzyjmy się teraz przy jakich temperaturach nasze jedzenie staje się niebezpieczną trucizną i produktem odpadu.

SKŁADNIK ODŻYWCZY NISZCZONY W TEMPERATURZE:

Białko 42°C - 45°C ,

Węglowodany 65°C ,

Enzymy 42°C - 47°C ,

Witaminy 50°C-80°C ,

Tłuszcze totalnie nie niszczone, jednak następuje zmiana w chemicznej strukturze i stają się toksycznymi kancerogennymi substancjami* dla przykładu: woda wrze w temperaturze 100°C ...

Powyższe, prowadzi do wniosku, że spożywanie gotowanego jedzenia nie ma całkowicie żadnej wartości dla ciała, jako iż nie niesie niczego prócz energii (brak enzymów, zmniejszona zawartość składników odżywczych).


Neurofizjolodzy i psycholodzy z Wielkiej Brytanii i także Stanów Zjednoczonych odkryli, że serotonina ma wpływ na nasze emocje, włączając w to behawioralną reakcję a niesprawiedliwość. Wyniki ich badań pokazują, że ta ostatnia odgrywa krytyczną rolę w podejmowaniu decyzji, pomocy w kontroli agresywnych reakcji.

Naukowcy z Cambridge udowodnili, że zmiana w naszej diecie i stresie powoduje zmianę poziomu serotoniny idącą w górę jak i w dół, wpływając na procesy podejmowania decyzji.

Badania przeprowadzone na Uniwesytecie Kalifornii także potwierdziły, że brak serotoniny może wpłynąć na nasze zachowanie i uczynić nas bardziej agresywnymi. Niektóre bardzo ważne aminokwasy, niezbędne do produkcji serotoniny otrzymujemy wyłącznie w jedzeniu, co implikuje
iż jeśli spożywamy nieodpowiednie jedzenie – poziom serotoniny będzie zredukowany, wpływając na naszą zdolność do kontroli złości i agresji.Robert McCarrison i H. M. Sinclair napisał książkę ‘Nutrition & Health’. W niej zareportowali oni wynikach ich badań: kiedy szczury były żywione gotowanym jedzeniem zaczęły one zabijać siebie nawzajem po dwóch tygodniach takiej diety. Więc, bardzo podobnie do naszej społeczności, każda okazja może być powodem do zabijania się nawzajem.

Eksperymenty McCarrison’a pokazują, że jeśli ludzie zaczną jeść naturalne surowe jedzenie, przestaną oni ‘zjadać się’ nawzajem, będzie mniej konfliktu, ludzie staną się bardziej ludźmi i przeistoczą się w znacznie bardziej uduchowionych.

Jesteśmy tym co jemy. Nasz umysł, duchowość i zdrowie bezpośrednio zależy od tego co jemy.
 

Dodano 19.08.2013, 16:23:50 pm
Poprawka linku:

http://www.youtube.com/watch?v=6hikZAaJGXY&feature=player_embedded
 

Dodano 19.08.2013, 16:26:45 pm
Może też, dla osób myślących i poszukujących swoich wartości i odpowiedzi na różne pytania, na początek kilka wypowiedzi :

Gdzieś podczas tego rozkosznego, letniego poranka, zarzynane są zwierzęta. Treblinka jest wszędzie.
Charles Patterson

Przemoc jest przemocą. Nie ma znaczenia, czy ma ona miejsce w obozach koncentracyjnych czy w rzeźni.
Charles Patterson

Człowiek jedzący mięso lub okrutny myśliwy z każdym zjadanym kęsem mięsa potwierdza i popiera to, że przemoc jest słuszna.
Charles Patterson

Martwe mięso powinno się grzebać, a nie jeść.
Chrissie Hynde
« Ostatnia zmiana: 19.08.2013, 16:26:45 pm wysłana przez Zawisza »
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.