Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 20:18:54 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Touch of Ireland  (Przeczytany 3791 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Touch of Ireland
« dnia: 01.02.2010, 01:11:11 am »
Byłam dziś z córką na niezwykłym, dynamicznym, ekspresyjnym i energetycznym koncercie zespołu Carrantuohill i Reelandia, gdzie grali irlandzką muzykę i tańczyli irlandzkie tańce. Wszystko było bardzo dobrze przedstawiane, ale za te tańce to owacje na stojąco dostawali.
Co za tancerki i tancerze! Co za perfekcja w tym stepie! A jaka siła! I namiętność!
Tłem sceny była wielka zielona łąka z pasącym się bydłem i stare wielkie zamczysko porośnięte mchem chyba.

A ja w przerwie o ...żółwiach myślałam  :o
A to wszystko przez Malwę :D. Chodż Malwa i opowiedz coś o irish dance, o rudowłosych tancerkach i krzepkich tancerzach  :) i o starych zamczyskach na wzgórzach...

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #1 dnia: 01.02.2010, 15:51:54 pm »
takie tańce irlandzkie to fajna sprawa, sam mam kilka dvd z nagraniami show (problem w tym, że tak naprawdę show jest jedno, bo te tańce to żaden folklor, czy prawdziwa muzyka irlandzka, a brzydko mówiąc cepelia). tak, czy inaczej wygląda super, kiedyś byłęm na takim show w Lublinie, jak jeszcze nie było to aż tak popularne, jakiś czas temu byli w Krakowie, ale za bilety już ostro sobie liczyli, więc musiałem odpuścić. ale filmy przynajmniej mam :)
may you always hear the whisper of wings

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #2 dnia: 03.02.2010, 10:00:14 am »
tak, zgadza sie,  że to cepelia, ale inaczej to trzeba by do Irlandii jechać do pubu w piatęk wieczorem, gdzieś za miasto. Ja tez mam jeden film dvd, i jest super, nawet z Urszulą Dudziak na dokładkę.

Offline żółw-czesiek

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Reputacja: 9
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #3 dnia: 09.02.2010, 21:22:00 pm »
Carrantuohill to świetny zespół, muzyka tradycyjna irlandzka jest extra, ale najlepsze są szanty irlandzkie (i nie tylko irlandzkie). są na forum jakiś maniacy żeglarstwa i szant?

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #4 dnia: 10.02.2010, 09:56:48 am »
Ja nie jestem na to maniaczka, ale wstaw jakiś link to sobie z przyjemnością posłucham. :)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #5 dnia: 15.02.2010, 10:52:00 am »
Ja bylam na River Dance w tamtym roku i powiem ze szczena mi opadala , szczegulnie w drugiej polowie bo wlasnie byl to wielki misz masz wszystkiego....

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #6 dnia: 16.02.2010, 08:56:07 am »
Rzeczywiście, Malwa, masz rację. :)

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #7 dnia: 17.02.2010, 23:20:18 pm »
kolejny raz Gaelforce Dance są w Krakowie - 28 marca i ogólnie w Polsce. Bilety na show w Auditorium Maximum są po 90 najtańsze, a 150 chyba najdroższe. Drogo, choć i tak w porównaniu za bilety na występ w Sali Kongresowej w warszawie za 300zł, to darmocha. Ja jednak obejrzę sobie znów na DVD chyba jednak.
may you always hear the whisper of wings

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #8 dnia: 19.02.2010, 00:05:39 am »
A Malwa ma to wszystko za darmo i w każdej ilości  ;)

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Touch of Ireland
« Odpowiedź #9 dnia: 20.02.2010, 11:13:06 am »
No... nie... za darmo tylko 50 euro za osobe. Ale nie powiem naogladalam sie tanca irlandzkiego dosc sporo bo pare lat temu pracowalam w hotelu gdzie odbywaly sie zawody dla mlodzierzy. Hotel mial sale na 2500 ludzi wiec sala byla wypozyczana dosc czesto np. dla komikow, pokazy mody,bielizny itd... po za tym stalam na barze ,a dokladnie barze rezydenckim wiec po pokazach obslugiwalam cala noc wlasnie tych wszystkich komikow i projektantow , czasami ragbistow i chlopakow lecacych do Afganistanu , jeszcze pare lat temu samoloty lecace ze U.S.A mialy obowiazek ladowania tylko w Shannon teraz to sie zmienilo ale wtedy wszystkie stiuardesy i piloci zostawali wlasnie w tym hotelu wiec nie powiem bylo bardzo fajowo tam pracowac az do czasu kiedy nie chcieli mi dac podwyzki.