Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 15.05.2024, 11:21:25 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witajcie  (Przeczytany 4420 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Witajcie
« dnia: 06.01.2012, 12:16:14 pm »
Witam, jestem na tym forum dopiero od dwóch dni  :D
Zakochałam się w żółwiach dwa lata temu, a rodziców zaczęłam męczyć rok temu. No i nareszcie w Święta Bożego Narodzenia rodzice napisali mi kartkę z treścią: "pozwolenie na adopcje żółwia". To były moje najlepsze święta  ;D ;D ;D
Adoptuje żółwia stepowego (samiczkę) od Wege. Samiczka miała bardzo trudne życie, bo najpierw była znaleziona na śmietniku, potem żyła 3 lata na podłodze i trafiła do Wege. Byłam już u Wege w domu. Ma 2 psy, 3 węże, pająka, dużo żółwi, gekona, myszy i ostatnio ma gołębia, któremu ratuje życie. Wydrukowałam 40 stron na temat roślin jadalnych, nie jadalnych i ważnych informacji o żółwiach stepowych. Kilka dni temu zasadziłam 3 rośliny i dostałam jeszcze roślinę od Wege, która jest w bardzo dobrym stanie i stoi sobie na półce.
Teraz za 2 dni przyjeżdża do mnie Wege. Już nie mogę się doczekać, ale muszę jeszcze zamontować lampy i akcesoria w terrarium.

« Ostatnia zmiana: 06.01.2012, 12:22:51 pm wysłana przez Costa »
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Offline kontodousuniecia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 219
  • Reputacja: 4
  • Posiadam żółwia stepowego
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #1 dnia: 06.01.2012, 12:23:35 pm »
jak wszystko będzie gotowe wstaw fotki :D

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #2 dnia: 06.01.2012, 12:24:53 pm »
Ok, planowałam tak zrobić :D
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Offline Fausto

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 276
  • Reputacja: 10
    • Harley i reszta życia
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #3 dnia: 06.01.2012, 12:25:41 pm »
Witam pięknie z Kapslem i Korkiem. Brawo, brawo, brawo, to fantastycznie, że chcesz adoptować żółwiczka. Życzymy Ci jak najwięcej radości z nowego przyjaciela i bardzo cieszymy się, że u Ciebie będzie miał o wiele lepsze warunki niż dotychczas.

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #4 dnia: 06.01.2012, 12:27:36 pm »
Dziękuje, ja też mam taką nadzieję
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #5 dnia: 06.01.2012, 12:32:12 pm »
Witaj na forum! :) Ja dodam tylko, że Ala jest bardzo miłą i na swój wiek bardzo dojrzałą osobą ;) Odwiedziła mnie cała rodzina. Ala przygotowała katalogi z roślinkami na nasze spotkanie, zdjęcia z robót terrarium. To są właśnie sytuacje w których jestem pewny, że żółw będzie miał dobrze. Wczoraj razem z Ala i jej mamą byliśmy w Salvecie na badaniach i odrobaczeniu u Maluty. Wybitne zaufanie wzbudza matka, która niesamowicie troszczy się o najmniejsze detale. Na żółwia podpiszę umowę adopcyjną, która jest na TOZ. Kontrola przed adopcyjna to w tym przypadku tylko formalność ;) Miło, że zarejestrowałaś się na forum, z pewnością przyda się wiedza innych użytkowników. Czekamy na zdjęcia! :)

Dokładna historia tego żółwia jest bardziej złożona. Została znaleziona na śmietniku, potem mieszkała przez 3 lata u znalazców na podłodze. Została pogryziona przez psa i zajął się nią sklep zoologiczny, gdzie mieszkała w trocinach z lampą grzewczą i była karmiona bioreptem. Podjechałem do zoologicznego i zabrałem kobiecie żółwia. Tak trafił do mnie. Jedyną chyba osobą zaznajomioną w temacie jest Ankan ;)
« Ostatnia zmiana: 06.01.2012, 12:39:03 pm wysłana przez wege »
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #6 dnia: 06.01.2012, 12:51:07 pm »
Cześć, Costa! Gratuluję wytrwałości i świetnego przygotowania do adopcji. Jesteś uosobieniem odpowiedzialności, oby każdy, kto chce żółwia, wzorował się na Tobie.
Poza tym umieściłaś wspaniałe zdjęcie żółwika wodno-lądowego na wątku Najlepsze zdjęcia żółwi, kto nie widział, niech koniecznie zajrzy. Czy to też Twój ulubieniec?

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #7 dnia: 06.01.2012, 13:06:50 pm »
Witaj,

to prawda, postawa godna naśladowania i pochwał :) Wege to już wcześniej Cię chwalił, ale o tym cicho sza ;)
Takie chwile potwierdzają sens adopcji :)

Też polecam obejrzeć zdjęcie wodniaka, cudo!

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #8 dnia: 06.01.2012, 13:21:56 pm »
Dziękuje wszystkim
 

Dodano 06.01.2012, 13:22:47 pm
Cześć, Costa! Gratuluję wytrwałości i świetnego przygotowania do adopcji. Jesteś uosobieniem odpowiedzialności, oby każdy, kto chce żółwia, wzorował się na Tobie.
Poza tym umieściłaś wspaniałe zdjęcie żółwika wodno-lądowego na wątku Najlepsze zdjęcia żółwi, kto nie widział, niech koniecznie zajrzy. Czy to też Twój ulubieniec?

Niestety nie.
 

Dodano 06.01.2012, 13:27:03 pm
Moja koleżanka ma żółwiaka, który nie da sobie robić zdjęć i zawsze wychodził śmiesznie.  :D
« Ostatnia zmiana: 06.01.2012, 13:27:03 pm wysłana przez Costa »
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #9 dnia: 07.01.2012, 00:10:22 am »
Fajnie, że ta bidula znalazła dobry domek..:) Może się wreszcie los bo tych latach mało przyjaznych do niej uśmiechnął...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Costa

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 70
  • Reputacja: 7
  • 2 żółwie stepowe
Odp: Witajcie
« Odpowiedź #10 dnia: 07.01.2012, 10:12:42 am »
Mam nadzieję że będzie się czuła dobrze
"Spójrzcie na żółwia o ogromnej skorupie! Co na swych plecach całą Ziemię niesie. Choć myśli wolno, lecz zawsze rozważnie I każdego z nas swym umysłem sięgnie."