Pozostałe > Rozmowy na każdy temat i powitania

Witam!

(1/3) > >>

Piotr_K:
Cześć! ;D Tak jak inni postanowiłem że się z Wami przywitam! Mam na imię Piotrek (Piotr_K) hoduję żółwia greckiego. W najbliższym czasie dokupuję mu towarzystwo. To chyba na tyle. Mam nadzieję że strona nadal będzie się rozwijać i forum nie umrze!!   Pozdrawiam :) <angel>

Bartek:
Napewno  nic się stronie i forum nie stanie.

Opisz w jakim stanie jets twój żółw jak się nim opiekujesz, jakie ma terra, daj jakies zdjęcia

No i witaj!

Piotr_K:
uh.. zdjęć niestety nie mam aktualnych. mogę wstawić te trochę starsze z przed roku. Obecnie aparat mi się popsuł. Żółw a raczej żółwica grecka (Testudo hermanni boettgeri) ma około 10 cm. Strasznie wolno rośnie  ;)  Mam ją od 4 lat. posiadam również terrarium o wymiarach 70/40/35 szklane typu zamkniętego. Na szczęście nigdy mój żółw nie musiał być leczony. Jedynie chodziłem z nim na kontrole. Trafiając do mnie miał trochę za duże przyrosty. ale teraz są one w normie. Cięgle pieczołowicie zbieram pieniądze na większe terra które postanowiłem że wspólnie z sąsiadem i tatą zrobimy sami (płyta osb typ otwarty) Niestety nie posiadam ogródku gdyż mieszkam w bloku W dni słoneczne wychodzę z żółwiem na spacer. Aby pancerz mógł rozwijać się prawidłowo stosuję lampę kwarcową.  żółwia karmię zieleniną,od czasu do czasu podają warzywa, a w święta owoce. To chyba na tyle.

PS. Jak znajdę zdjęcia to je wstawię.                            Pozdrawiam      Piotrek

Bartek:
DObrze słyszeć, z ezbierasz na większe terarium, bo będize potrzebne.

Żółwia karmisz zieleniną i owocami, a coś więcej mozesz powiedizeć? Chyba nie jest to sałata?
W dziale żywienie znajdziesz wszystko o prawidłowym żywieniu żółwia.

Szklane terarium nie jest najlepsze, ale dobrze, że żółw je wogóle ma, a jeszcze lepiej, że w planach jest zmiana terrarium. W tym co masz aktualnie masz jakies oświetlenie?

Piotr_K:
Czuję się tak jakbym nic nie wiedział o żółwiach. Wiem że terrarium szklane nie jest najlepsze. W terrarium mam oświetlenie i ogrzewanie gdyż wiem że do metabolizmu żółwia jest potrzebna temperatura powyżej 35 stopni. W terrarium stosuję żarówkę lustrzaną. W przyszłym terra będę miał lampę HQI o temperaturze barwowej około 6300 Kelvinów oraz żarówki które stosuję teraz do punktowego ogrzewania. Co do żywienia sporo by pisać tu masz jak żywię : http://www.terrarium.com.pl/zobacz/zywienie-zolwi-ladowych-62.html

http://www.schildkroeten-farm.de/ernaehrung.php

PS. Wstawiłem zdjęcie mojego żółwia. Niestety nie jest ono najlepsze. Cóż oceń sam--> jest w galerii. pozdrawiam  :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej