Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 12:22:01 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam!  (Przeczytany 6427 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Witam!
« dnia: 01.02.2007, 23:25:28 pm »
Cześć! ;D Tak jak inni postanowiłem że się z Wami przywitam! Mam na imię Piotrek (Piotr_K) hoduję żółwia greckiego. W najbliższym czasie dokupuję mu towarzystwo. To chyba na tyle. Mam nadzieję że strona nadal będzie się rozwijać i forum nie umrze!!   Pozdrawiam :) <angel>

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Witam!
« Odpowiedź #1 dnia: 02.02.2007, 08:08:25 am »
Napewno  nic się stronie i forum nie stanie.

Opisz w jakim stanie jets twój żółw jak się nim opiekujesz, jakie ma terra, daj jakies zdjęcia

No i witaj!

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Witam!
« Odpowiedź #2 dnia: 02.02.2007, 11:29:18 am »
uh.. zdjęć niestety nie mam aktualnych. mogę wstawić te trochę starsze z przed roku. Obecnie aparat mi się popsuł. Żółw a raczej żółwica grecka (Testudo hermanni boettgeri) ma około 10 cm. Strasznie wolno rośnie  ;)  Mam ją od 4 lat. posiadam również terrarium o wymiarach 70/40/35 szklane typu zamkniętego. Na szczęście nigdy mój żółw nie musiał być leczony. Jedynie chodziłem z nim na kontrole. Trafiając do mnie miał trochę za duże przyrosty. ale teraz są one w normie. Cięgle pieczołowicie zbieram pieniądze na większe terra które postanowiłem że wspólnie z sąsiadem i tatą zrobimy sami (płyta osb typ otwarty) Niestety nie posiadam ogródku gdyż mieszkam w bloku W dni słoneczne wychodzę z żółwiem na spacer. Aby pancerz mógł rozwijać się prawidłowo stosuję lampę kwarcową.  żółwia karmię zieleniną,od czasu do czasu podają warzywa, a w święta owoce. To chyba na tyle.

PS. Jak znajdę zdjęcia to je wstawię.                            Pozdrawiam      Piotrek

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Witam!
« Odpowiedź #3 dnia: 02.02.2007, 12:06:40 pm »
DObrze słyszeć, z ezbierasz na większe terarium, bo będize potrzebne.

Żółwia karmisz zieleniną i owocami, a coś więcej mozesz powiedizeć? Chyba nie jest to sałata?
W dziale żywienie znajdziesz wszystko o prawidłowym żywieniu żółwia.

Szklane terarium nie jest najlepsze, ale dobrze, że żółw je wogóle ma, a jeszcze lepiej, że w planach jest zmiana terrarium. W tym co masz aktualnie masz jakies oświetlenie?

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Witam!
« Odpowiedź #4 dnia: 02.02.2007, 12:19:25 pm »
Czuję się tak jakbym nic nie wiedział o żółwiach. Wiem że terrarium szklane nie jest najlepsze. W terrarium mam oświetlenie i ogrzewanie gdyż wiem że do metabolizmu żółwia jest potrzebna temperatura powyżej 35 stopni. W terrarium stosuję żarówkę lustrzaną. W przyszłym terra będę miał lampę HQI o temperaturze barwowej około 6300 Kelvinów oraz żarówki które stosuję teraz do punktowego ogrzewania. Co do żywienia sporo by pisać tu masz jak żywię : http://www.terrarium.com.pl/zobacz/zywienie-zolwi-ladowych-62.html

http://www.schildkroeten-farm.de/ernaehrung.php

PS. Wstawiłem zdjęcie mojego żółwia. Niestety nie jest ono najlepsze. Cóż oceń sam--> jest w galerii. pozdrawiam  :)

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Witam!
« Odpowiedź #5 dnia: 02.02.2007, 15:28:15 pm »
Cóż mogę powiedzieć, WITAJ :)

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Witam!
« Odpowiedź #6 dnia: 02.02.2007, 15:37:07 pm »
Dzień dobry :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Witam!
« Odpowiedź #7 dnia: 02.02.2007, 16:57:36 pm »
Witaj u nas  :)

Do tej pory mieliśmy tylko jednego greka - był to żółwik Agnieszki.
Zdjecie fajne, rozumiem zamysł artystyczny  :), ale nie mozna niestety przyjrzec się samej gadzince.

W terrarium mam oświetlenie i ogrzewanie gdyż wiem że do metabolizmu żółwia jest potrzebna temperatura powyżej 35 stopni.


Nie no, trochę mniej spokojnie wystarczy, powyżej 35 stopni to mój żółw przykładowo już estywuje  :)

Strasznie wolno rośnie  ;) 

I o to chodzi  :D

Lampka kwarcowa - trzeba z tym bardzo uważać. Nie mam żadnych dokładnych informacji, popartych badaniami u żółwi, ale słyszałam że może uszkodzić wzrok i poparzyć. To że moze diabelnie szybko poparzyć z kolei wiem po sobie  :-\

Myslę że swietlówka jest bezpieczniejsza.

Myślę że bardzo dobrze dbasz o swojego żółwika, tak trzymać, tylko uwaga z ta kwarcówka...

Mam nadzieję że strona nadal będzie się rozwijać i forum nie umrze!!  <angel>

 ;D tego sobie życzymy, strona jest po prostu dla ludzi, aby lepiej rozumieli swoje żółwie i wymieniali się doświadczeniami, jak długo beda chcieli to robic tak długo będzie, ze swojej strony mogę zapewnić że będę stronę nadal rozwijać, po prostu dlatego że daje mi to satysfakcję  ;D
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Witam!
« Odpowiedź #8 dnia: 02.02.2007, 17:19:51 pm »
heh... wiem że 35 to jest za dużo jako zwykłą temperaturą w terrarium. Ale na niemieckojęzycznych stronach jest napisane : aby żółw mógł trawić pokarm wymagana jest temperatura 35-37 stopni Celcjusza. Przy tej temp. żółw trawi najlepiej. Zdjęcie miało być artystyczne, bo nie miałem zamiaru nigdzie go wystawiać. w związku z tym że nie mam obecnie użytecznego aparatu wystawiłem to stare. Lampę kwarcową stosuję w celu przyswajania wapna i witaminy D3. Naświetlam żółwia od 1-2 razy w tygodniu po 15 minut. Niestety wiem że łatwo sparzyć się samemu(uff... a myślałem że tylko ja mam takie perypetie)
.
PS.Dzięki w imieniu żółwia i swoim za komplementy :D   Mam nadzieje że osób hodujących greki bedzię trochę więcej!   POZDRAWIAM :D

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Witam!
« Odpowiedź #9 dnia: 02.02.2007, 18:35:57 pm »
heh... wiem że 35 to jest za dużo jako zwykłą temperaturą w terrarium. Ale na niemieckojęzycznych stronach jest napisane : aby żółw mógł trawić pokarm wymagana jest temperatura 35-37 stopni Celcjusza. Przy tej temp. żółw trawi najlepiej.

Może chodzi im o szybkość trawienia, wiadomo im wyższa temperatura tym metabolizm gada zachodzi szybciej, efektywniej innymi słowy można powiedzieć - najlepiej, ale czy to jest dla niego dobre to juz inna sprawa. Mnie się wydaje że żółw najlepiej wie jakiej temperatury porzebuje i przykładowo w czasie wścieklych upałów jakie były w lipcu mój stepek chował się po norach na wybiegu...

Niestety wiem że łatwo sparzyć się samemu(uff... a myślałem że tylko ja mam takie perypetie)

Właśnie dlatego należy bardzo uważać, żółw niestety Ci nie powie że go spiekło a z tego co pamietam kwarcówka jest o tyle wredna że tego się nie czuje od razu, a dopiero jakiś czas po naswietlaniu skóra zaczyna parzyć...

8)

Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Witam!
« Odpowiedź #10 dnia: 02.02.2007, 18:57:16 pm »
Witaj Piotrek. Nareszcie drugi Grek na forum!!! Mój Tusiek nie jest już osamotniony!!! Hurrrra!  ;D
TUPTUŚ

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Witam!
« Odpowiedź #11 dnia: 02.02.2007, 19:26:15 pm »
Właśnie dlatego należy bardzo uważać, żółw niestety Ci nie powie że go spiekło a z tego co pamietam kwarcówka jest o tyle wredna że tego się nie czuje od razu, a dopiero jakiś czas po naswietlaniu skóra zaczyna parzyć...

też coś o tym wiem :) (kwarcówą żółwia naświetlam z odległości więcej niż metr. Z drugiej strony w naturze promienie słoneczne są bardziej intensywne.)

Ja też się bardzo cieszę Agnieszko że nie jestem sam! Trzymam kciuki za to aby "grekowców" było więcej.  ;D
« Ostatnia zmiana: 02.02.2007, 20:36:55 pm wysłana przez Beata »

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Witam!
« Odpowiedź #12 dnia: 02.02.2007, 20:18:51 pm »
Napewno będzie coraz więcej! Narazie mamy forumową parkę, Twoja Gapcia i mój Tusiek. ;D
TUPTUŚ

Offline Piotr_K

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 234
  • Reputacja: 1
Odp: Witam!
« Odpowiedź #13 dnia: 02.02.2007, 20:21:48 pm »
Oj Gapcia się ucieszy.. Ta sobie teraz pomyślałem jaka to szkoda że ona nie ma towarzystwa.. Sądzę że żółwi nie powinno hodować się pojedynczo.. :(

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Witam!
« Odpowiedź #14 dnia: 02.02.2007, 20:33:11 pm »
Jeżeli o to chodzi to się nie przejmuj. Żółwia można hodować pojedynczo i możesz być pewien, że Gapci nie jest smutno, żółwie to samotnicy. A tymbardziej, że to samiczka, bo mój Tusiek, hmm.... jak by to ładnie ująć - czasami miałby ochotę na wizytę pięknej Greczynki.  ;D
TUPTUŚ