Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 16.04.2024, 19:46:28 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam  (Przeczytany 5428 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lamiaR

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Witam
« dnia: 20.08.2013, 13:59:58 pm »
Witam,
na forum trafiłam ponieważ mój syn zapragnął powiększyć naszą rodzinę o żółwia. Ja choć jestem technikiem weterynarii zupełnie ni znam się na tych zwierzętach. Całe życie zajmowałam się wyłącznie drapieżnikami.Trzymanie jednego z domowników w lodówce raczej nie kojarzy mi się zbyt dobrze i powiem szczerze że nieco mnie przeraża.
Wiemy na pewno że jeśli zdecydujemy się na żółwia będzie to żółw lądowy i będzie pochodził z adopcji jak wszystkie nasze zwierzaki.
Na razie mamy nadzieję dowiedzieć się tu wszystkiego co będzie nam potrzebne by móc podjąć decyzję o powiększeniu rodziny.
                                                                                               Pozdrawiam serdecznie lamiaR

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Witam
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2013, 14:11:37 pm »
Witajcie :)
Fajnie że się dokładnie przygotowujecie na przyjęcie zwierzątka. A z tą lodówką to uwierzcie, nic strasznego :) na pewno wiele radości da Wam obserwowanie naturalnych cykli, takich jak w przyrodzie, przygotowywanie się gada do snu zimowego a później wiosenne przebudzenie któremu towarzyszy ogromna aktywność i apetyt :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Witam
« Odpowiedź #2 dnia: 20.08.2013, 14:13:54 pm »
Witaj! :)
Żółw nie jest dobrym zwierzęciem dla dziecka. Potrzebuje dużego terrarium i dobrze zabezpieczonego jeszcze większego wybiegu zewnętrznego na którym będzie mógł  spać. Dieta to praktycznie tylko chwasty. Nie podajemy owoców ani warzyw. Zimowanie jest niezbędne. Trzeba się dobrze przygotować, a żółw musi być w dobrej kondycji. ;)
Cieszę się , że chcecie się przygotować do przyjęcia zwierzaka. ;D
« Ostatnia zmiana: 20.08.2013, 14:15:40 pm wysłana przez ןคภ ๒z »
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Witam
« Odpowiedź #3 dnia: 20.08.2013, 15:05:13 pm »
a jeśli zimowanie przeraża to zawsze można postarać się o gatunek niezimujący :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Witam
« Odpowiedź #4 dnia: 20.08.2013, 15:15:58 pm »
a jeśli zimowanie przeraża to zawsze można postarać się o gatunek niezimujący :)

Takie gatunki baaardzo rzadko do adopcji trafiają

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Witam
« Odpowiedź #5 dnia: 20.08.2013, 15:56:29 pm »
jak to się mówi, kto szuka, znajduje :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Witam
« Odpowiedź #6 dnia: 20.08.2013, 16:13:03 pm »
Ja szukam od paru miesięcy fajnego żółwika do adopcji i nie znalazłem. :(
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Witam
« Odpowiedź #7 dnia: 20.08.2013, 17:56:56 pm »
Witaj :)
Znajdziesz tutaj wszelkie potrzebne informacje, które pozwolą twojemu żółwikowi na wspaniałe i długie zycie.
Miło Cię powitac na forum. Jest to szczególnie miłe, ponieważ większość ludzi najpierw bierze żółwia a potem są zdziwieni. ;) Pokazałaś idealną postawę.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Zawisza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 2
Odp: Witam
« Odpowiedź #8 dnia: 20.08.2013, 18:14:31 pm »
Z adopcją może być trudno, w sklepach są żółwie z hodowli w Czechach, skoro udaje Im się trudna sztuka rozmnażania, to mam nadzieję, że zwierzęta żyją tam w przyzwoitych warunkach.

Ja z moim synkiem kupiłem żółwia pod wpływem impulsu i chęci pomocy - przewrócił się na 'plecy' (karapaks) w misce z wodą i nie mógł odwrócić ani też zaczerpnąć powietrza, toteż uznaliśmy, że nie możemy biedaka zostawić w sklepie ...

Myślę, że zakup takiego zwierzaka i stworzenie mu u siebie w domu jak najlepszych warunków to najlepsze co możemy zrobić żeby pomóc, choć jest to wyzwanie, ale warte zachodu - ja już wiem, że trzeba przestrzegać pewnych zasad, ale dla mojej żony żółw jest mało kłopotliwy :)

Serdecznie polecam opiekę nad żółwiem greckim :)
Jeden jest Wszystkim i Wszystko jest Jednym, co dajesz, jest tym co dostajesz z powrotem.