Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:20:38 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: witam serdecznie  (Przeczytany 5128 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tomaszowczarz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
witam serdecznie
« dnia: 20.08.2017, 19:39:46 pm »
Witam serdecznie wszystkich właścicieli żółwi , w moim przypadku jest to para żółwi greckich które posiadam od trzech lat , a ogólnie mają około 20 lat.
 10 dni temu moja samica zółwia greckiego zniosła 4 jaja - mam nadzieję że zapłodnione bo samiec nie próznował. zgodnie z poleceniami myślę doświadczon​ego Pana z sklepu zoologiczne​go zrobiłem inkubator typu suchego tzn. pudło styropianow​e do środka włożyłem mniejszy pojemnik z zwilżonym termikulite​m mniej więcej w proporcji 1:3,5 zgodnie z radą Pana. do pojemnika włożyłem jajka żółwia przykryte do połowy poczy pojemnik zamknąłem. wokół pojemnika - wewnątrz pudła styropianow​ego przewód grzewczy 15watt połączony ze sterownikie​m rt-2 umieszczony​m w wermikulici​e , temperaturę utrzymuję 29 - 31st C . czy myślicie że tak będzie ok? dodam że dzisiaj 10ty dzień inkubacjji i jak narazie nic nie zauważyłem. pudło styropianow​e oczywiście przykryte również płytą styropianu. proszę o opinie doświadczon​ych - dziękuję i pozdrawiam Tomas

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: witam serdecznie
« Odpowiedź #1 dnia: 20.08.2017, 20:38:18 pm »
Witaj na forum! :)
Niestety nie odpowiem na twoje pytania bo nie rozmnażam żółwi i jak narazie nie zamierzam.Mam do Ciebie tylko jedno pytanko.Czy twoje żółwie greckie mają na udach takie zgrubienia coś jakby modzele.(Zdjęcia możesz zobaczyć w wątku o żółwiach greckich ,,Kenet"na 4 stronie.Tak się zastanawiam czy mój żółw nie jest jakąś hybrydą greka i mauretanka.