Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 13:59:57 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witam się  (Przeczytany 16097 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Dośka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Witam się
« dnia: 21.03.2014, 20:44:27 pm »
Serdecznie witam forumowiczów-żółwiarzy i przedstawiam się: jak z nicku widać mam na imię Dorota, wiek nie jest istotny;P ważniejsze, że dochowałam się juz piątki...nie żółwi!...dzieci!!! wieć mogę mieć przydomek "wielodzietna" ;)
moja miłość do żółwi jest nieco przykurzona, bo hodowałam żółwia stepowego "cielęciem będąc", czyli w wieku lat kilkunastu, czyli, no, kilkanaście lat temu:) potem musiałam to kochane zwierzątko oddać, ale... po wielu latach, za sprawą dzieci, a konkretnie córki lat 5, odkurzam moją pasję i decydujemy się wrócić do hodowli żółwia stepowego:)
myslę ze forum zółwiowe mi w tym pomoże, bo z tego co widzę wiedza poszła naprzód, a doświadczenia innych hodowców są zawsze bezcenne (wiem co mówię, jestem też od kilku lat na forum dzieciowym-o noszeniu w chustach, pileuchach itp, tam to się dzieje! :laugh:)
A więć w najbliższym czasie (do lipca br.) planuję:
1. urodzić piąte dziecko, za dwa miesiące.
2.dokształcić się i dzieciarnię w zakresie hodowli żółwi (nie dzieci, bo tu juz ja mogę szkolić),
3. stworzyć piękne terraruim (mamy też kawałek ogródka)
4. i przygarnąć zwierza.Tak koło lipcowych urodzin córeczki :)
POMOŻECIE?

Offline sunlela

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 157
  • Reputacja: 3
Odp: Witam się
« Odpowiedź #1 dnia: 21.03.2014, 22:29:25 pm »
Witam Cię serdecznie :) Ja mam na imię Ania i mam żółwika greckiego Otta :)

Bardzo fajnie, że szukasz pomocy na tym forum :)
Ale czy jesteś pewna, że wraz z narodzinami córeczki będziesz miała siłę i czas żeby zająć się przygarnianiem żółwika, robieniem mu terrarium i wybiegu w ogrodzie. Sama mam trzech chłopców z tego najmłodszy ma dwa lata i przez pierwszy rok jak się urodził nie miałam czasu nawet posprzątać porządnie ogrodu jesienią. A tu będziesz musiała żółwia przygotowac do spania na zimę, suszki na jesień przygotować. Dopiero jak młody skończył rok w lutym, to na takie rzeczy na wiosnę znalazłam czas, dlatego żółwik pojawił się u nas jak młody miał półtora roku :)
Nie chcę Cię broń boże zniechęcać, ale może warto poczekać jeszcze trochę z taką poważną decyzją :) Zwłaszcza, że gromadkę masz sporą, nie wiem w jakim wieku, ale od lipca będziesz mieć brzdąca, który za pół roku zacznie raczkować a za rok włazić na stołki i sięgać do żółwia. Wiesz jak ja się musiałam nakombinować żeby młody nie mógł do żółwia wsadzać rąk, nawet nie chcę myśleć jakbym miała więcej takich maluchów  :laugh: Ze starszymi chłopcami nie mam takich problemów- jeden ma 11, drugi 8 lat :)
Pozdrawiam :)
Pozdrawiam Ania

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Witam się
« Odpowiedź #2 dnia: 22.03.2014, 18:09:21 pm »
Witamy serdecznie :) to świetnie że chcąc żółwia od razu pomyślałaś o adopcji :) Masz ogród - świetnie, na pewno żółwik to doceni :) nic tylko brać się do roboty, zrobić terrarium i przede wszystkim wybieg i zgłosić się jako chętny do adopcji.