Pozostałe > Rozmowy na każdy temat i powitania

Znaleziony żółw - prośba o identyfikację

(1/1)

dominik86:
Witam,

w dniu wczorajszym, ku mojemu zdziwieniu po podwórku chodził sobie żółw. Jestem totalnym amatorem, nigdy nie miałem do czynienia z tego typu stworzeniami dlatego proszę o identyfikację jaki to rodzaj, gatunek. W jaki sposób zapewnić Mu w miarę odpowiednie warunki do egzystencji.

Pozdrawiam

Kenet:
Jest to żółw wodno-lądowy prawdopodobnie żółtolicy albo żółtobrzuchy. Potrzebuje on w lecie jakiegoś stawu albo oczka wodnego a jeśli tym nie dysponujesz to potrzebne będzie akwarium. Polecam Ci artykuł na stronie terrarium.com o żółwiu czerwonolicym ,który ma bardzo podobne wymagania. Tam znajdziesz więcej informacji. Albo poczytać na forum w zakładce żółwie wodno-lądowe.

doru:
Jest to jeden z podgatunków żółwia ozdobnego Trachemys scripta, a dokładnie żółw żółtobrzuchy - Trachemys scripta scripta. Ma nie tyle zbliżone, co identyczne wymagania jak czerwonolicy,  bo to ten sam gatunek. Jeśli nie oczko to duuuże akwarium z częścią lądową (minimum 200-250 litrów WODY) porządny filtr zewnętrzny do litrażu 2x większego niż realny (czyli minimum dla 500 litrów), nad lądem żarówka grzewcza, dieta składająca się z ryb, owoców morza jak krewetki czy małże, płazów hodowlanych (nie rodzimych, bo są pod ochroną), ślimaków i roślin wodnych: http://terrarystyka.pl/topic/36507-produkty-pokarmowe-dla-%C5%BC%C3%B3%C5%82wi-wodno-l%C4%85dowych/
Gatunek inwazyjny, jeśli nie możesz go zatrzymać powiadom proszę Fundację Epicrates z Lublina lub Stowarzyszenie Testudo, broń boże nie wypuszczaj bo zagraża naszej rodzimej faunie.

heres:
Zoltobrzuszny, trochę czasu już minęło od momentu pływania w wodzie. Dobrze było by go trochę nawilzyc 😁

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej