Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 18:28:44 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Żółwiarze! Jednoczmy się!  (Przeczytany 8237 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Żółwiarze! Jednoczmy się!
« dnia: 10.11.2008, 16:23:08 pm »
Witam, Mateusz Rawski (MataManX) zakłada stowarzyszenie żółwiarzy. Nie jest tu zalogowany, więc ja zamieszczam za niego treśc posta. W razie czego zapraszam do dyskusji na tcp lub żółwie.net, bo on tam bywa; tu nie z racji tego, że ma same wodniaki.

Od jakiegoś czasu myślę nad inicjatywą, stworzenia stowarzyszenia zrzeszającego posiadaczy i hodowców, czy nawet miłośników żółwi. Jesteśmy prawdopodobnie jedynym krajem w Europie gdzie nic takiego nie działa a środowisko jest kompletnie niezrzeszone.

Funkcjami takiego stowarzyszenia według mnie powinny być przede wszystkim:
- Szerzenie wiedzy dotyczącej żółwi zarówno w środowisku terrarystycznym jak i w społeczeństwie, czy wśród urzędników różnego szczebla.
- Organizacja sympozjów, odczytów, konsultacji, wydawanie biuletynów, czy nawet książek w powyższym celu.
- Działania mające na celu poprawę sytuacji żółwi w rękach przywatnych, ogrodach zoologicznych i ośrodkach rehabilitacyjnych, o ile takie powstaną.
- Aktywna współpraca z innymi organizacjami pozarządowymi i rządowymi oraz udzędami.

Aby stworzyć stowarzyszenie zarejestrowane w KRS będzie potrzebne nam 15 osób będących członkami założycielami, dobrze napisany statut i wiele chęci do działania. Mam nadzieję, że się uda. Wstępnie spotkanie założycielskie jest planowane na 6 grudnia, może być ewentualnie przeniesione na styczeń 2009.

Napiszcie co myślicie o tym pomyśle. Wszystko jest jeszcze bardzo elastyczne więc liczę również na Wasze pomysły i inicjatywę!

http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?topic_view=threads&p=1010094&t=313067
http://zolwie.net/forum/viewtopic.php?t=4697&highlight=stowarzyszenie

Poza tym przy okazji zapraszam wszystkich serdecznie na spotkanie żółwiarzy, które odbędzie się w Poznaniu po giełdzie terrarystycznej
http://www.ezoo.pl/
Spotkanie to będzie jednocześnie spotkaniem założycielskim dla wyżej wymienionego stowarzyszenia.

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #1 dnia: 10.11.2008, 17:00:58 pm »
No pomysł niby fajny.
Czy administrator zezwolił na zamieszczenie testu?
Stowarzyszenie by się przydało bo ilekroć zwracam uwagę komuś w zoologicznym, że żółwie mają źle i mówię dlaczego to pyta się skąd to ja jestem i nie mam nic na potwierdzenie tego prócz adresu strony.

Ja bym był za założeniem takiego stowarzyszenia, ale przy stronie www.zolw.info bo,np dla mnie to jest mekka hodowców żółwi.


Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #2 dnia: 11.11.2008, 21:15:00 pm »
Czy administrator zezwolił na zamieszczenie testu?

Nie mam generalnie nic przeciwko wstawianiu tekstów innych osób o ile ich autorzy się temu nie sprzeciwiają. W tym wypadku domyślam się że sytuacja jest jasna.

Ja bym był za założeniem takiego stowarzyszenia, ale przy stronie www.zolw.info bo,np dla mnie to jest mekka hodowców żółwi.

Bartku! Dziękuję :)  ;D ;D ;D

Jeśli chodzi o sam pomysł to moim zdaniem wszystko co służy lub ma służyć dobru żółwi jest godne poparcia.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #3 dnia: 11.11.2008, 21:20:48 pm »
Co to za różnica przy jakiej stronie to wystartuje??
Wszyscy przecież (chyba) chcemy tego samego. Poprawy warunków życia tych wspaniałych gadów.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #4 dnia: 11.11.2008, 22:53:15 pm »
to nie o strone chodzi tylko o formalne stowarzyszenie które będzie wpisane do KRS i będzie miało osobowość prawną. Jak chcesz się dołączyć to przyjedź do Poznania na "zjazd założycielski". To jest proste jak konstrukcja cepa. W późniejszym czasie też zapewne będzie można się zapisać ale chodzi o to żeby zebrać fizycznie 15 osób żeby całość była legalnie utworzona. Dlaczego w Poznaniu? A dlaczego nie skoro jest tam jak do tej pory najwięcej osób chętnych + Mateusz (pomysłodawca)
Jak chcesz dołączyć to będziesz miał szansę.

a co do mekki hodowców żółwi to dawno nie słyszałem zabawniejszego tekstu ;D


"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #5 dnia: 12.11.2008, 07:18:57 am »
Poznań jest stanowczo za daleko, no chyba, że zwracają za bilety :) trzeba będzie poczekać, może utworzą jakieś oddziały w innych województwach bo jechać na każde spotkanie taki kawał to odpada.

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #6 dnia: 12.11.2008, 08:55:28 am »
Poznań za daleko? A gdzie mieszkasz? W Pekinie?
Jakbys naprawdę chciał to byś nie narzekał. To nie "psia wólka" że nie ma tam dojazdów pkp czy pks chociażby.
Wiadomo że różnie sprawy się mają i nie każdy będzie miał czas i możliwości żeby tam być, ale pisać że stanowczo za daleko to przesada.
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #7 dnia: 12.11.2008, 14:13:08 pm »
Stowarzyszenie nie jest związane z żadną stroną internetową; podałam linki do innych forów, bo tu założyciel nie zagląda - po prostu nie ma żółwi lądowych i nie jest tu zalogowany.

Dzięki Beata za wyrozumiałośc. Nie zapytałam Cię wcześniej o zdanie, bo po prostu o tym nie pomyślałam, przepraszam. Mateusz oczywiście mnie poprosił, żebym tu napisała w jego imieniu.

Urządzamy w Poznaniu, bo pomysł urodził się w Poznaniu, tu mieszka większośc osób, która zadeklarowała chę pomocy i chyba logiczne, że nie będziemy wszyscy jechac gdzieś, skoro większośc z nas jest na miejscu. U nas każdy pojawia się z własnej i nieprzymuszonej woli. Jak ktoś będzie chciał przyjechac, to zapraszamy. A za dojazdy zwrotów oczywiście, że nie będzie, bo niby skąd mielibyśmy Ci tą kasę wytrzasnąc? Oddzaiły to może powstaną - za parę lat chyba. Najpierw trzeba uruchomic stowarzyszenie, potem ewentualnie takie pomysły, jeśli samo stowarzyszenie wypali. Nie chodzi też o to, żeby każde spotkanie robi w Poznaniu, bo może potem spotkania mogłyby się odbywac w innych miastach, co jakiś czas w innym. Ale to pierwsze założycielskie zaplanowaliśmy w Poznaniu i dobrze byłoby gdyby było 15 osób, bo inaczej to chyba w ogóle nie będzie można założyc takiego stowarzyszenia.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #8 dnia: 12.11.2008, 14:32:19 pm »
Stowarzyszenie nie jest związane z żadną stroną internetową; podałam linki do innych forów, bo tu założyciel nie zagląda - po prostu nie ma żółwi lądowych i nie jest tu zalogowany.

Moim zdaniem takie założenie jest dobre. Chodzi o to aby takie stowarzyszenie było "apolityczne" - działało, rozwijało się i myśłało niezależnie. Piszę o tym dlatego, że wydaje mi się to ważne dlatego, że wszelkiego rodzaju zależność może rodzić nie tylko stronniczość ale i zepchnięcie najważniejszej idei jaką jest chęć niesienia pomocy - na dalszy plan.   

Dzięki Beata za wyrozumiałośc. Nie zapytałam Cię wcześniej o zdanie, bo po prostu o tym nie pomyślałam, przepraszam. Mateusz oczywiście mnie poprosił, żebym tu napisała w jego imieniu.

Spoko, nie ma problemu  :)

Ale to pierwsze założycielskie zaplanowaliśmy w Poznaniu i dobrze byłoby gdyby było 15 osób, bo inaczej to chyba w ogóle nie będzie można założyc takiego stowarzyszenia.

A dlaczego nie spróbujecie założyć tego w formie stowarzyszenia zwykłego? Wystarczą wtedy tylko 3 osoby.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #9 dnia: 12.11.2008, 22:19:32 pm »
Kurcze zazdroszcze wam! Uwazam ze jest to SSSUUUPPPEEERRR pomysl . Bartku nic nie szkodzi na przeszkodzie , dawaj stopem jesli trzeba! ;D

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #10 dnia: 13.11.2008, 14:51:53 pm »
Pomysł jak najbardziej słuszny. Kiedyś taka organizacja musi wreszcie powstać. Niestety nie będę obecny, choć z Wrocka mam blisko, no ale mam inne obowiązki...
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #11 dnia: 13.11.2008, 22:22:26 pm »
obowiązki się przekłada a stowarzyszenie zaklada ;)

Offline Mateusz Rawski

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 2
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #12 dnia: 14.11.2008, 19:58:32 pm »
Witam, chciałem się przywitać i powiedzieć Wam, że bardzo fajne forum stworzyliście. Jak będzie się tak dalej rozwijało za kilka lat będzie prawdziwą potęgą!

Co do terminu i miejsca to jest tak jak pisze Asia - w Poznaniu mamy zgraną ekipę żółwiarzy, spotykamy się często w Starym zoo i po mieszkaniach prywatnych. Zwrotów kosztów podróży nie planujemy - jeżeli byłby sponsor to bardzo chętnie, ale stowarzyszenie będzie utrzymywać się ze składek członków, więc na takie wydatki nas nie stać - zwłaszcza przed jego faktycznym powstaniem.


Witam,

Zgodnie z tym co pisaliśmy w wątku na forum TCP  6 grudnia po giełdzie terrarystycznej w Poznaniu o godzinie 14.00 w Starym Zoo (zbiórka pod metalową bramą) odbędzie się spotkanie założycielskie stowarzyszenia hodowców/posiadaczy/miłośników żółwi. Zachęcam do przybycia, bo tylko działając uzyskamy jakieś pozytywne efekty dla naszego środowiska i zwierząt!

Na spotkaniu poza integracją i wyśmienitym towarzystwem planujemy:
- Decyzję o formie stowarzyszenia - rejestrowane, czy zwykłe.
- Ustalenie ostatecznej nazwy stowarzyszenia
- Akceptację lub dopracowanie regulaminu/statutu stowarzyszenia
- Zaplanowanie najbliższych działań
- Ustalenie składek
- Wybór zarządu

Zapraszam na spotkanie i do współpracy
Mateusz Rawski

Offline Grzesiek

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 166
  • Reputacja: 4
  • Żółw Grecki
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #13 dnia: 14.11.2008, 20:22:06 pm »
Poznań trochę daleko ale pociągiem by się dało.
Chciałbym stawić się na spotkaniu ale nie wiem czy mi się to udało.
Obecnie trwają burzliwe dyskusje z rodzicami czy mogę czy nie mogę pojechać.
Jestem w końcu nie pełno letnie i pod ich opieką.
I mam jeszcze jedno pytanie.
Żeby podpisać się na tej liście założycielskiej to trzeba być pełnoletnim??

Pozdrawiam,
Grzesiek

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Żółwiarze! Jednoczmy się!
« Odpowiedź #14 dnia: 14.11.2008, 20:47:59 pm »
Hejka . Wlasnie wpadlam na pomysl , poopserwuje jak wasze stowazyszenie juz ruszy no i moze mogla bym cos tu zadzialac . Super by bylo. mosze poprosic mojego chlopaka zeby mi cos poszukal jak to tu sie wszystko zalatwia i kto wie moze mogli bysmy razem jakos zadzialac.Piszcie na bierzaco o wszelkich porogresach i dzialaniach.