Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 17:35:04 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Ceny żółwi stepowych  (Przeczytany 34586 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline M.H.

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Dżółwie są fajne!!!
Ceny żółwi stepowych
« dnia: 17.07.2009, 14:49:38 pm »
Witam!
Przekonałem rodziców do kupna żółwia stepowego, ale jak powiedziałem im ceny jakie mogą być to już nie za bardzo chcą mi pozwolić na kupno żółwia  :'(. Powiedzcie jakie są najniższe ceny takiego zwierzaka?

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #1 dnia: 17.07.2009, 15:03:06 pm »
Hmmm...Wiesz co - nie chcę Cię zniechęcać, ale sam zakup żółwia to wierzchołek góry lodowej, jak potem rodzice zobaczą cenę żarówek i prądu to happy nie będą.

Na żółwia w granicy 300-350 zl musisz liczyć (giełdy, hodowca), sklep to juiz wydatek rządu 400-500 zł (przynajmniej w Łodzi są po tyle).
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline M.H.

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 18
  • Reputacja: 0
  • Dżółwie są fajne!!!
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #2 dnia: 17.07.2009, 15:15:33 pm »
Moi rodzice mają w sklepie taką żarówkę. Mój tata powiedział że sam zrobi terrarium. Nie byłoby najgorzej.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #3 dnia: 17.07.2009, 15:41:30 pm »
To tylko teraz na zółwika musisz uzbierać...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #4 dnia: 17.07.2009, 16:51:31 pm »
Dokładnie! Sam żółw, a raczej jego cena to jeszcze nic w porównaniu z wydatkami związanymi z samą hodowlą. Codziennie prawie dwunastogodzinna praca żarówek w terrarium (jak się nie ma wybiegu) i wydatki na weterynarza (kontrole, choroby odrobaczanie itp.) przerastają nierzadko nie jeden domowy budżet  :-\
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline justysia_artur

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 0
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #5 dnia: 18.07.2009, 13:41:41 pm »
Najwięcej wydatków jest oczywiście na początek. Bo nawet jak masz żarówki, to trzeba do nich lampki kupić, itp. Do tego sepia, witaminy jeśli wet zaleci, niby wszystko grosze a się zbiera. Dlatego dobrze jest sobie odłożyć trochę więcej pieniędzy niż tylko na żółwia :)

Offline raab70

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 260
  • Reputacja: 9
  • Warszawianka
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #6 dnia: 19.07.2009, 14:04:49 pm »
Aby mieć spokój w przyszłości, proponowałbym nie kupowanie najtaniej , wiem ,że syty głodnego nie zrozumie, ale kup takiego w 100% legalnego żółwia, którego będziesz mógł najnormalniej zarejestrować. Zawsze w tej sytuacji pojawia się problem ,pomóc żółwiowi po przejściach, czy generować popyt na żółwie w handlu...trudna kwestia.
Nie ma głupich pytań , są tylko głupie odpowiedzi...

Offline Nerever

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 212
  • Reputacja: 3
  • Posiadany gatunek: żółw grecki (testudo hermanni)
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #7 dnia: 05.08.2009, 06:11:11 am »
Jeśli mieszkasz blisko granicy z Ukrainą to polecam wyjazd tam, kupno za grosze (bo takie tam są ceny) żółwika i powrót do domu. Pamiętaj jednak, że żółwik musi mieć wszystkie papiery, bo inaczej nie przejedziesz z nim przez granicę. Choć i z papierami jest ciężko (może raczej BYŁO). Kiedyś czytałem, że chłopak kupił sobie za granicą żółwia lądowego. Wszystkie papiery miał. Po prostu żółw bardziej legalny być nie mógł. Jednak wjeżdżając do Polski pojawiły się bardzo duże problemy. Zakończenia całej tej historii już nie znalazłem.
A W Polsce ceny są ogromne. Znam hodowcę z S-ca, który jak się z nim dobrze pogada to sprzeda młody okaz za 250zł. Taniej nie widziałem.
Żółw lądowy nie kanibal - mięsa nie wpieprza!

Offline NoName

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 144
  • Reputacja: 0
  • jak pomogłem postaw + :)
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #8 dnia: 05.08.2009, 08:01:56 am »
:) ale przez granice nie można przewozić takich zwierząt :)
Posiadany gatunek: Żółw stepowy (Testudo horsfieldi) - Mundzia


Jeśli pomogłem postaw + :)

Offline Marta00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #9 dnia: 05.08.2009, 20:25:45 pm »
Mozna takze jesli masz znajomych pracujacych w ZOO kupic zolwia tam wyhodowanego mlodego za okolo 100zl

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #10 dnia: 05.08.2009, 20:55:47 pm »
Tylko żółw z Zoo może być ukrytą, herpesową bombą zegarową. Dosyć ryzykowna czynność. Najlepiej kupować żółwie od zaufanych hodowców.
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #11 dnia: 08.08.2009, 18:15:42 pm »
No i większości ogrodów zoologicznych żółwie się nie klują ...

Offline Ania A

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #12 dnia: 15.08.2009, 00:25:35 am »
:) ale przez granice nie można przewozić takich zwierząt :)

W U.E. można, bez problemu. Można przewozić żółwie i jeśli ich plastron jest poniżej 10 cm nie muszą posiadać oznakowania (czip).
Nie popadajmy w paranoję ;) Ja podróżuję z żółwiami na trasie Warszawa- Londyn, zawsze jest kontrola. Nikt się nie ma prawa przyczepić do braku dokumentów dla malucha, dużym sztukom (powyżej 10 cm plastronu) trzeba wszczepić czip. To wszystko :)
Wielokrotnie moje żółwie były kontrolowane, więc nie ,,teoretyzuję,, ;)

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #13 dnia: 15.08.2009, 07:59:36 am »
... a to ciekawe, pierwszy raz coś takiego słyszę  ::)
Można przewozić żółwie i jeśli ich plastron jest poniżej 10 cm nie muszą posiadać oznakowania... Nikt się nie ma prawa przyczepić do braku dokumentów dla malucha...

Wierzę w to, że jakoś udaje Ci się żółwia przewieźć, no ale z tymi papierami to bym polemizował... Jeżeli jakiś gatunek jest zagrożony, tj. objęty ochroną, to chyba wielkość żółwia nie powinna już decydować o tym, czy ma mieć on papier czy nie?! No bo czym taki maluch poza wzrostem różni się już dorsłego ?! - oba są cenne...

A te informacje, które podałaś są skąd, tzn. można je gdzieś w internecie, książce itp. wyczytać??
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Ania A

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
Odp: Ceny żółwi stepowych
« Odpowiedź #14 dnia: 15.08.2009, 17:23:38 pm »
... a to ciekawe, pierwszy raz coś takiego słyszę  ::)
Można przewozić żółwie i jeśli ich plastron jest poniżej 10 cm nie muszą posiadać oznakowania... Nikt się nie ma prawa przyczepić do braku dokumentów dla malucha...

Wierzę w to, że jakoś udaje Ci się żółwia przewieźć, no ale z tymi papierami to bym polemizował... Jeżeli jakiś gatunek jest zagrożony, tj. objęty ochroną, to chyba wielkość żółwia nie powinna już decydować o tym, czy ma mieć on papier czy nie?! No bo czym taki maluch poza wzrostem różni się już dorsłego ?! - oba są cenne...

A te informacje, które podałaś są skąd, tzn. można je gdzieś w internecie, książce itp. wyczytać??


No oczywiście, to akurat nie jest nowość, ale może dla Ciebie jest :D
Na terenie UE obowiązuje zakaz handlu niektórymi gatunkami żółwi (nie rozpisuje sie, bo to oczywiste) co oznacza, ze nie można ich kupić ani sprzedać bez odpowiedniego dokumentu zwalniającego zwierzaka z zakazu handlu. Można go dostać lub nieodpłatnie przekazać, na tej podstawie (nieodpłatnego przekazania) można zółwia zarejestrować. Czym innym jest kupowanie, a czym innym podróżowanie z żółwiem po UE. Ktoś kiedyś namieszał w głowach polskim terrarystom i teraz wszyscy wpadli w zbiorowa panikę. Pzepisy UE poznałam dobrze dopiero w UK (w Polsce obowiązuja te same, dodatkowoa jest tylko rejestracja zwierząt co jest zwykłym meldunkiem... ) Mieszkając w Polsce możesz posiadać zółwia np. greckiego bez dokumentów, masz obowiązek zgłosić go do rejestru na podstawie oświadczenia, ze go np. znalazłeś lub jesli otrzymałeś od kogoś to dokument przekazania jest podstawa do rejestracji. Jeździć sobie można z żółwiem w samochodzie i zwiedzać całą Europę, dlatego napisałam o czipie, bo  w większości krajów jest wymagany powyżej 10 cm plastronu - dodatkowo można wyrobić zwierzakowi paszport i nikt w UE nie może zabronić nam przemieszczania się z pupilem.
Co innego kupno - tu musimy otrzymać dokument zwalniający z zakazu handlu dla konkretnego żółwia.
Pozdrwiam,
A.