Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 07:55:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?  (Przeczytany 6459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline jarekk

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« dnia: 21.01.2012, 22:57:56 pm »
Już od dawna zamierzam kupić żółwia stepowego. Terrarium już prawie przygotowane, tylko teraz nie mam pojęcia, gdzie najlepiej byłoby zakupić tego gada. Znalazłem pewien sklep we Wrocławiu, ale nie wiem czy żółwie są zdrowe i dobrze się rozwijają.
Oto link do strony sklepu http://www.kabiedronka.com.pl/index.php?pid=Oferta_4:19:114 (od razu z żółwiami stepowymi)
Co myślicie? Czy mogę tam bez obaw kupić żółwia?

A no i jeśli znacie inne sklepy na terenie dolnego śląska, to fajnie byłoby gdybyście polecili mi je ;)
« Ostatnia zmiana: 21.01.2012, 23:01:20 pm wysłana przez jarekk »

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« Odpowiedź #1 dnia: 21.01.2012, 23:14:47 pm »
Nie znam sklepu, ale to, że trzymają tam żółwie na sypkim drobnym piasku, jest fatalne. Na razie wydaje mi się, że wyglądają zdrowo i mają ładne, równe skorupki, ale jak długo tak będzie?
Chętnie kupiłabym tam żółwia, żeby dać mu właściwe warunki, ale trzeba mieć świadomość, że wtedy natychmiast jego miejsce zajmie inny. I tak bez końca.
Może przemyślisz kwestię adopcji? Na naszym forum trzeba wprawdzie wykazać nieco cierpliwości, poddać się testom i znieść uwagi innych, ale można adoptować żółwika.

Offline jarekk

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Reputacja: 0
Odp: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« Odpowiedź #2 dnia: 21.01.2012, 23:42:49 pm »
Też się zastanawiałem, na początku, dlaczego to jest jest piasek, ale doszedłem w końcu do wniosku, że to jest podłoże terrarystyczne. Zadzwonię do nich jutro, albo w poniedziałek, jeśli zamknięte i się dowiem coś jeszcze.
Co do adopcji to ciężko będzie mi się uzbroić w cierpliwość. Chyba, że coś na dniach się pojawi :)

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« Odpowiedź #3 dnia: 22.01.2012, 11:37:29 am »
Jarekk, a Ty byłeś u nich osobiście (choć nie wiem czy takowa możliwość istnieje w tym sklepie) czy tylko na stronie?
Trzeba przyznać, że na zdjęciach zwierzaki się nieźle prezentują i całkiem nieźle to ogólnie wygląda.
Dobrze by było się zorientować jak są karmione i czy mają niezbędne wymagane minimum w swoich "lokalach" (odpowiednie oświetlenie itp.).

Na stronie jest informacja, że doradzają w hodowli, po tym co powiedzą też można się zorientować w ewentualnym stanie gadzinki.
Można się dopytać czy żółwie przed sprzedażą mają robione jakieś badania, czy choć wydaną opinię weterynarza.
Obawiam się jednak że nie, ceny zwierzaków nie są wysokie porównując do sklepu, w którym zwierzęta sprzedawane są po uprzednich badaniach.

Ten piasek ze zdjęć faktycznie wygląda na specjalistyczne podłoże terrarystyczne. Jeśli się nie mylę to ten piasek zalecany jest między innymi dla jaszczurek jako jedyny, który nie powoduje zaczopowania, dodatkowo ma właściwości antybakteryjne a niektóre i dodatki minerałów i wapnia.
Wątpię jednak żeby sam w sobie zapewniał odpowiednią stabilność podłoża. Z drugiej strony nie należy do najtańszych, więc ogólnie można sądzić że zwierzaki nie maja może najgorzej.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« Odpowiedź #4 dnia: 22.01.2012, 12:18:47 pm »
Ja bym u nich żółwia na Twoim miejscu nie kupił. Dorciu, choć ogólnie same żółwie nie wyglądają tragicznie, to niestety- mają tam źle. Jak jest piasek to od razu mamy kilka kłopotów:
- zaczopowania
- niska wilgotność
- zły wpływ na stawy itd.
Biorąc pod uwagę, że ten sklep tak mocno trzyma się specjalistycznych produktów, to pewnie karmią też jakże specjalistyczną karmą Biorept L.
Odpuść zakup, edukuj się i zgłaszaj do nas propozycje adopcji. Zgłoś się do pomocnika mieszkającego najbliżej. ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« Odpowiedź #5 dnia: 22.01.2012, 12:47:55 pm »
A ja bym tak szybko nie oceniała, bo widzimy tylko kawałek.

Pozwoliłam sobie poruszyć temat piasku, bo niedawno dopytywałam o podłoże dla gekona. Sama się zdziwiłam jak jedną z propozycji był piasek, ale:
- specjalistyczny piasek nie powoduje zaczopowania u gekona (nie wiem jak u żółwia, o to nie pytałam),
- poziom wilgotności mają podobny, to ponoć pozwala utrzymać odpowiedni % wilgotności.
Przyznam też, że wyglądało na dość stabilne podłoże (choć i głębokość mniejsza) - jednak tutaj bym nie ryzykowała.

Fakt, iż oferują Biorept nie musi oznaczać, że nim karmią. Dobre sklepy zoologiczne też mają w swojej ofercie ten produkt, ale nie karmią nimi żółwi ani nie proponują jako dietę. Właściwie do tej pory jeszcze nikt mi nie proponował takiego asortymentu w żadnym sklepie.

Musimy też pamiętać, że sklep jest traktowany jako chwilowe miejsce pobytu zwierzaka i trudno wymagać żeby miał jak w dobrym domu.

Osobiście uważam, że w pełni ocenić sklep możemy po wizycie i rozmowie ze sprzedawcą.

Popieram jak najbardziej adopcję i chwała tym, którzy się tym zajmują, ale pamiętajmy też, że powinna być w pełni świadoma i przemyślana i nie można nikogo namawiać jeśli nie czuje się na siłach. Nie oszukujmy się, nie zawsze jest to decyzja łatwa.

Offline gosiunia

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 337
  • Reputacja: 7
  • 2 x Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
Odp: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« Odpowiedź #6 dnia: 23.01.2012, 23:30:08 pm »
A może ten piasek to tylko po to żeby żółwie ładnie wyszły na zdjęciach, wyraźne barwi itp. tak naprawdę należało by obejrzeć je osobiście w sklepie żeby ocenić ich faktyczny stan.  :)

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Czy mogę kupić żółwia w tym sklepie?
« Odpowiedź #7 dnia: 25.01.2012, 14:35:20 pm »
Sklep ma bardzo duży wybór. Przy niektórych gatunkach są informacje o warunkach w jakich powinien gad przebywać i całkiem konkretnie. Mimo wszystko jestem przeciwna do kupowania zwierząt w sklepach zoologicznych i tak jak poprzednicy polecam adopcję :) a jeśli zależy Ci na maluszku to lepiej rozejrzeć się za prywatnymi hodowcami. Z tym, że opieka nad małym żółwiem jest dużo trudniejsza od opieki nad dorosłym. Młode są delikatne łatwo można wyrządzić im dużą krzywdę przez małe błędy. poza tym są bardziej skryte niż dorosłe.