Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 01:32:17 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''  (Przeczytany 5694 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« dnia: 01.02.2011, 18:24:53 pm »
Hej, byłem 2 dni temu w sklepie ''zoomarket''. Oglądałem sobie w internecie sklepy żółwiowe  :laugh: Zbiegiem okoliczności wpadłem na ten sklep, ma on bardzo ładna stronę internetową. Ogłaszają się, że mają 2 sklepy, wyspecjalizowanych sprzedawców i specjalistów. Sam założyciel tych sklepów, wielki miłośnik żółwi, Marko Szapkarow-Orłowski opisany jest jako facet z wieloletnim doświadczeniem, jest autorem 2 książek o żółwiach, właścicielem wielkiej fermy. Oglądając ta stronę internetową miałem wrażenie, że wreszcie odnalazłem sklep w którym mają 100% wiedzę na temat żółwi. Myliłem się.  :-\ Odnalazłem telefon, zadzwoniłem. Odebrała miła babeczka, umówiłem się na wizytę w sklepie, podając się przy tym jako potencjalny nabywca młodego t. hermani. Gdy przekroczyłem próg sklepu moje zdziwienie nie miało granic  :-\ mała norka, mnóstwo półek z żarciem dla gryzoni, ziołami zuzala i herbal pets. W kąciku stało niewielkie terrarium z 2 maleńkimi żółwikami greckimi , miały max 4,5cm dł. Terrarium miało 1cm podłoża składającego się z drobnomielonej kory,było tam bardzo sucho  :'( Żółwiki miały uvb, ale zbyt wysoko. Gdy zapytałem miłej panienki czym mam je karmić z wielkim zaangażowaniem opowiadała jak doskonale zbilansować dietę, tłumacząc, że najlepiej kupić karmę granulowaną ogólną i dodawać warzywa i owoce...  :-\  Wystawiła mi 2 karmy, nasz ukochany biorept L i jakieś inne gówno  :-\ Obie karmy były przeznaczone dla żółwi wodnych, gdy zapytałem o tą niejasność stwierdziła, że ten podział na wodne czy lądowe to chwyt marketingowy i mam się tym nie stresować. Zapytałem czy mogę wziąć żółwiki do ręki, kobieta bez przeszkód otworzyła terrarium i wróciła sobie spokojnie na zaplecze :) Gdy oglądałem żółwiki, były one bardzo miękkie, miały lekko opuchnięte oczka. Kobitka twierdziła, że są z 2009 roku. Nie wiem czy byłyby tej wielkości, jeśli karmione są takimi syfami. Moje ogólne wrażenia z tego sklepu to rozczarowanie, smutek i przygnębienie... Kusiło mnie kupno żółwika, ale postanowiłem nie mięknąc i nie wspierać tego brudnego biznesu.  <angel>
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline merry99

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 75
  • Reputacja: 0
  • <KOCHAM MOJĄ ŻÓŁWICZKĘ!!!!>
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #1 dnia: 01.02.2011, 19:20:54 pm »
Na tym albo innym forum czytałam  książki pana ,,Marko Szapkarow-Orłowskiego " .Okazało się że jego książki są do bani.Nie radze czytać .Napotkałam ta książkę w bibliotece i jest katastrofalna.Myślałam tak jak ty - super myślałam że Weście mam książkę na której mogę się wzorować ale nie.Radze nie czytać jego książek!


dobrze zrobiłeś choć wzięła CB litość...

Wedłuk mnie ci ludzie źle traktują te zwierzęta  ,
                                          a nawet
                                                                znęcają się nad nimi.                                                                                                             Zabić takich ludzi!!!!!!!! >:D >:D  >:(
« Ostatnia zmiana: 01.02.2011, 19:23:01 pm wysłana przez merry99 »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #2 dnia: 01.02.2011, 22:48:14 pm »
Dobrze zrobiłeś wege, że nie kupiłeś. Żal serce ściska jak się patrzy na te biedne gadzinki w sklepach - ale jedynie co można zrobić to zwracać uwagę obsłudze na nieodpowiednie warunki i dietę. Jak nie skutkuje to pisać wyżej. Kupowanie napędza koniunkturę i powoduje, że więcej gadzinek cierpi potem w takich warunkach....:(((

A książki Orłowskiego nadają się do kosza. Hodując wedle jego wskazówek to najwyżej można żółwia na tamten świat wyprawić...:((
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #3 dnia: 02.02.2011, 17:34:14 pm »
Tylko się żal robi, ojj ludzie nie mają pojęcia jakie krzywdy żółwikom wyrządzają :(
pozdrawiają hela i parys

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #4 dnia: 03.02.2011, 00:57:21 am »
Wiesz, ten cały orłowski powinien już nabrać oleju do głowy po 18 latach... w 1992 zaczął działalność...  :-\
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #5 dnia: 03.02.2011, 14:07:11 pm »
Heh i jeszcze nie zdążył się doinformować.
Pozdrawiam Jakub

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #6 dnia: 03.02.2011, 17:06:36 pm »
może trzeba mu podrzucić kartkę z adresem strony naszego forum, a nejlepiej do tego tematu. Jakby cos o sobie poczytał to może by go sumienie ruszyło
Stefanka

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #7 dnia: 05.02.2011, 21:22:56 pm »
a może on tu bywa?  :P

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #8 dnia: 05.02.2011, 21:31:10 pm »
Jak dla mnie to pier*** ignorant... Nie wierzę, że przez te ponad 18 lat (rok zał. 1992) nie doszły do niego wiadomości na temat prawidłowego żywienia i chowu żółwi... Tylko KASA KASA KASA, wymiotować się chcę  :-\  :-\  :-\
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #9 dnia: 05.02.2011, 22:01:54 pm »
Myślę, że już właśnie ktoś starał się mu uświadomić no ale on jest pan hodowca i wie lepiej.
Pozdrawiam Jakub

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #10 dnia: 05.02.2011, 22:52:56 pm »
Wiele by stracił teraz zmieniając nagle 'zdanie'. Przez 18 lat twierdził że żółwia karmi się sałatą itp, a teraz nagle powie, że sałata zabija? Wyszedł by na kretyna... dla niego wygodniej w ten sposób.

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Relacja ze sklepu ''ZooMarket''
« Odpowiedź #11 dnia: 06.02.2011, 19:11:05 pm »
Ale to jakaś chora hipokryzja. Twierdzi, że kocha żółwie, nazywa je swoją pasją... W tym przypadku wolałbym być kretynem i nagle stwierdzić, że zabijałem żółwie nieświadomie i pieprzyłem że się znam  <afro>
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)