Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 13:02:29 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia  (Przeczytany 5434 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« dnia: 02.04.2010, 20:18:54 pm »
Witam, doszły mnie słuchy, że 25.4.2010 we Wro będzie jakaś giełda. To dosyć ciekawa informacja zważywszy na brak jakiejkolwiek imprezy terrarystycznej w tym mieście. No poza targami Zoo-Botanica, raz do roku, ale to przecież mało jak na tak duże miasto.

http://www.wroclaw.pcrain.pl/

ktoś się wybiera? :)
Pozdrawiam, Nulus!

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« Odpowiedź #1 dnia: 02.04.2010, 20:32:25 pm »
Ciekawe, chętnie bym się wybrała ale chyba nie wypali :( 
pozdrawiają hela i parys

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« Odpowiedź #2 dnia: 02.04.2010, 20:41:47 pm »
Ja mam uczulenie na tego typu imprezy. 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« Odpowiedź #3 dnia: 03.04.2010, 00:07:28 am »
A już :) myslałam, że wrocław to porądne miasto...

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« Odpowiedź #4 dnia: 03.04.2010, 00:40:54 am »
Jeszcze kilka miesięcy temu temat taki polądowałby chyba do kosza jako "komercyjny". Nulka nie posądzam o kryptoreklamę, ani nic z tych rzeczy ale nie da się ukryć iż jakaś forma promocji, bodaj co komercyjnego przedsięwzięcia to jest.
Jednak zastosuję wykładnię celowościową i uznam że takie traktowanie tematu byłoby moim własnym widzimisiem. Giełdy były, są i będą więc i dyskusje o nich również. A pewne pytania nurtują mnie od dawna i zeby sprowadzić dyskusję na bardziej merytoryczne tory zapytam. Orientujesz się może nulek jak jest z kontrolą legalności sprzedawanych zwierząt?

W regulaminie giełdowym pisze m.in.:

3. Sprzedawca zobowiązany jest:
a/ dopilnować, aby oferowane zwierzęta były klinicznie zdrowe oraz w dobrym stanie fizycznym
b/ posiadać aktualne świadectwo zdrowia dla posiadancyh zwierząt
c/ posiadać dokumenty świadczące o legalnym pochodzeniu oferowanych zwierząt (szczególnie w przypadku Europejskiego świadectwa CITES), które w przypadku sprzedaży musi przekazać kupującemu


Przepis stanowiący obowiązek ale nie zaopatrzony w sankcję to jak wiadomo przepis martwy.
Nie ma w regulaminie ni słowa o tym. Czy więc jest to tylko pusta, czcza pisanina "żeby się nas nikt nie czepnął" czy rzeczywiście kazdemu sprzedawcy przed wpuszczeniem na teren giełdy sprawdzają co ma i jakie ma na to papiery, a jak nie ma to jest odsyłany do domu (względnie do prokuratora)?

1. Zabronione jest wprowadzanie oraz oferowanie do sprzedaży psów, kotów oraz innych zwierząt, nie będących obiektem sprzedaży przez wystawców.

To co jest w końcu zabronione?  ::)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« Odpowiedź #5 dnia: 06.04.2010, 12:59:24 pm »
Hehe, nie pomyślałem, że ten post może być traktowany jako reklama, nic w tym wypadku, wrzuciłem z założeniem, że może ktoś się wybierze i ogarnie jak to wygląda, bo ja pewnie nie będę mógł. :)
Co do sprawdzania papierów - jesteśmy zbyt mało cywilizowanym krajem na takie manewry, więc wątpię...niestety.

Postaram się spytać znajomego który prawdopodobnie będzie się tam wystawiać.

Pozdrawiam, Nulus!

Offline malotka

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 48
  • Reputacja: 4
  • testudo horsfieldi x1
    • Moja strona o żółwiach!
Odp: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« Odpowiedź #6 dnia: 26.04.2010, 19:39:59 pm »
I już po giełdzie... Muszę przyznać że się nieco rozczarowałam...
Papiery, o ile pytałam o różne zwierzaki różnych wystawców - faktycznie były.
Chciałam kupić żółwia stepowego, w ostateczności greka - wcześniej w Internecie wyczytałam, że co najmniej jeden wystawca będzie takie żółwie miał. Pojechałam tam o 10 (wejście było od 9), żółw był jeden i to jeszcze obrzeżony (półroczny słodziak :)), a o takich pojęcia nie miałam, więc go nie kupiłam... Ale muszę przyznać, że pani, która mi o nim opowiadała mówiła do rzeczy, o ile udało mi się to później sprawdzić.

Warunki giełdowe raczej jak zwykle - zwierzaki rzadko kiedy w terrariach (a jak już to w dużych ilościach), większość w styropianowych podstawkach.
Dużo gekonów, agam, legwanów, pająków. Jedno stoisko z terrariami, szklanymi, jedno z roślinami i korzeniami. I ponoć wet był na miejscu, ale o tym mama mi powiedziała. Karmówkę można było dostać wszelkiego typu, była też demonstracja karmienia agamy karaczanami. :)

Ogólnie, myślę że sam pomysł zorganizowania giełdy był dobry. I mam nadzieję, że zainteresowanie było na tyle duże (a muszę przyznać, że jak tam byłam to sporo ludzi chodziło od stoiska do stoiska), że takie imprezy odbywać się będą znacznie częściej.
- Są winogrona. To chyba nie grzech, jeśli dam ci jedno winogrono. Masz ochotę na winogrono, mały żółwiku? - zapytał.
- Masz ochotę zostać czymś obrzydliwym w najgłębszej otchłani chaosu? - zapytał żółw.

Offline nulus

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Giełda terrarystyczna we Wrocławiu 25 kwietnia
« Odpowiedź #7 dnia: 26.04.2010, 22:18:32 pm »
Fajnie, że byłaś ;)

Ja niestety nie mogłem być...no ale chyba za dużo nie straciłem.
Pozdrawiam, Nulus!