Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:04:30 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Giełda w Poznaniu  (Przeczytany 15702 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #15 dnia: 18.09.2009, 07:12:33 am »
No może i szkoda no ale czymś karmić go w końcu trzeba....  ::)

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #16 dnia: 18.09.2009, 09:56:09 am »
No trzeba trzeba, dlatego ja bym sobie takiego nie sprawiła i wole takie stworzenia w ich naturalnym środowisku obserwować

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #17 dnia: 18.09.2009, 12:34:44 pm »
I masz sola świętą rację, a ty remo i tak go nie oswoisz, a poza tym to i tak już masz trochę zwierząt i roboty.
A zdis znowu wizdiałam ogłoszenie o darmowe zbożówce. Biedne te gady.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #18 dnia: 18.09.2009, 13:59:12 pm »
No dobra to pierw o wezu:
My mamy weza krolewskiego , wlasciwie waz jest Garnka bo ja nie mam z nim nic wspulnego ale popatrzec i poglaskac lubie, na poczatku za nim kupilismy go ustalilismy jaki gatunek chcemy i jakie bedzie mial wymagania, wydaje mi sie ze dobrze wybrales co do zborzowki gdyz sa one z natury latwe w utrzymaniu i malo wybredne jak np. pytony , my karmimy naszego mrozonymi myszami ktore kupujemy w zoologu 1 myszka na 10dni, co do tych myszy dodam ze moj zawiasowy zolw tez od czasu do czasu sobie jedna wrabie, mysle ze z tymi mrozonymi myszami jest tak ze czlowiek nie czuje sie tak winny ze cos zabil ale jesli zerkniecie na you tube mozecie zobaczyc jak oni je tam gazuja co tez nie jest wlasciwe , ale waz jesc mosi tak jak my jemy krowy czy swinie, i tez nie kazda zeznia zabija je pradem czesto mozna sie jeszcze spodkac z zeznikiem ktory uzywa do tego mlotka i noza, na co jednak nie moglam sie zgodzic w domu to na wlozenie myszki do tera i patrzenie jak biedulka prubuje uiec bo wielki okropny waz ja zaraz chce pozrec a tak koles podlacza gaz do tera i je gazuje w 2 sekundy. Wracajac do pytonow duzo moich znajomych mowi ze mlodziaki sa wybredne np. ze wzgledu na kolor myszy , plec, lub to czy jest zywa bo takie wola czasami trzeba je karmic co za tym idzie wpychac martwa mysz w pysk weza , wiec z doswiadczen moich znajomych i troszke wlasnych tez polecam zbozowke . I tak jak dziewczyny pisaly jesli ktos sie nie zgadza na zabijanie myszy niech sobie tych wezy nie kupuje tak jak my sie nie zdecydowalismy na pytona chodz to bylo nasze pierwsze zalozenie.
Teraz do Kuby:
Kuba jak duzo nowych ludzi na forum ledwie upozadkowales swojego zolwia po paru latach newiedzy a juz chcerz kupowac nastepnego malo tego nawet nie wierz do konca jaki to gatunek wiec z tego co wywnioskowalam chcerz kupic co bedzie , a to bardzo zle podejscie , druga rzecz kwestia plci i wielkosci , nie mozesz kupic malenstwa i tzrymac go razem z doroslym osobniekiem , bo mu lapki polamie jak po nim przelezie, wiec za nim co kolwiek postanowiz przemysl sprawe , bo 2 roznych gatunkow nie mozesz trzymac razem.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #19 dnia: 18.09.2009, 15:18:47 pm »
Malwa dobrze mówi.

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #20 dnia: 18.09.2009, 19:14:09 pm »
malwa - dzieki za troske, ale sprawe przemyslalem.
pozdrawiam!

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #21 dnia: 19.09.2009, 07:23:34 am »
Ok to kto dzisiaj z forum będzie obecny na giełdzie  ???  ::)

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #22 dnia: 19.09.2009, 12:38:46 pm »
Właśnie wróciłem z Giełdy żółwie marny wybór takie po 8cm stepowe 320zł greckie 400zł obrzeżne 400zł  :-\ Niestety nie kupiłem węża ale za to stałem się posiadaczem pięknego Jeża Afrykańskiego (samczyk) którego moja żona zakupiła sobie na giełdzie bardzo fajne i sympatyczne zwierze... 

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #23 dnia: 19.09.2009, 16:40:10 pm »
to dość drogo stepowe i greki też nie za tanie jak ja byłam to były po 400 zawiasowe wiec nie zbyt cenowo i gatunkowo nie za duży wybór nie? a jeśli chodzi o jeżyka też mnie interesował ten zwierzaczek i kosztował ? (przepraszam że o to pytam ) a i jakbyś mógł mi napisać coś więcej o nim bo kurcze ponoć super zwierzątko nie?
To,to,to.... TOTO!!!

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #24 dnia: 19.09.2009, 18:45:34 pm »
Byly maluchy greckich i stepowe trochę większe.  Obrzeżone maluchy. Były jeszcze na pewno: żółwiak florydyjski, Sternotherus odoratus, Sternotherus carinatus, mały żółw jaszczurowaty (zaje... bisty), jakieś Pseudemysy, Pelomedusa subrufa, Rhinoclemys pulcherima manni polskie CB, Pelomedusa subrufa czeskie CB.

To tak z moich obserwacji, ale miałam mało czasu na obchodzenie. Duży tłok. Jeże ekstra, choć nie wiem po ile były. BYł też tenrek. Nie wiem jakiego węża chciałeś Remo, ale znajoma miała zbożówki z własnego rozmnożenia :)

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #25 dnia: 19.09.2009, 21:53:13 pm »
Żółwie jak dla mnie to marny wybór i ceny zawyżone mocno... Jeżyki są zajebi.... koszt 1sztuki to 500zł.... A po ile ma ta twoja znajoma te zbożówki ???  

Jutro wstawie zdjęcia jeżyków  ;D
« Ostatnia zmiana: 19.09.2009, 21:55:43 pm wysłana przez Remo »

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #26 dnia: 20.09.2009, 16:04:00 pm »
Zbożówki zwykłe po 50zł, a albinosy po 70 zł - chyba. W każdym razie już jedzą :)

Lądowce drogie (a kapsle wyglądały jakby dopiero co się wykluły - takie maleńkie), ale wodniaki były ok :)

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #27 dnia: 20.09.2009, 20:19:00 pm »
No lądowe nie podobały mi się ani trochę !!!

Wodne były fajne i nawet sporo ich było...  :D

Offline .....

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 259
  • Reputacja: -13
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #28 dnia: 24.09.2009, 14:49:15 pm »
Tak jak obiecałem oto zdjęcia Jeż Afrykańskich jest to parka niespokrewniona.... mają po 3miesiące różnica między samcem a samiczką jest 3dni....  ;)

http://img21.imageshack.us/i/24092009021.jpg/
http://img169.imageshack.us/i/24092009026.jpg/
http://img32.imageshack.us/i/24092009045.jpg/
http://img27.imageshack.us/i/24092009068.jpg/
http://img242.imageshack.us/i/24092009070.jpg/

Jeżyki bardzo przyjazne dla człowieka dają się chwytać na ręce i głaskać są bardzo aktywne szybkie i zwinne  ;D

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Giełda w Poznaniu
« Odpowiedź #29 dnia: 24.09.2009, 15:12:43 pm »
Jeże są śliczne....a tak z ciekawości gdzie je trzymasz