Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:03:06 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?  (Przeczytany 6310 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?
« dnia: 23.08.2009, 18:43:45 pm »
Witam serdecznie! Mialem mala przerwe w postach, co nie oznacza ze stale tu nie zagladalem ;)
pytanko - czy ktos z Was sporzadzil juz tu moze liste polskich hodowcow zolwi lądowych? Bo przeszukujac siec natrafilem jedynie na oferte pana hmmm Szapkarow-Orlowskiego? I ona wydala mi sie w pelni profesjonalna (ale on ma tylko greckie...)
A moze poprostu ktos z Was wie gdzie w Polsce moge kupic doroslego zolwia mauretanskiego, samice? Panowie z poznanskiej Iguany, powiedzieli mi ze moga mi takiego sprowadzic z niemieckiej gieldy, ktora odbedzie sie we wrzesniu (Hamm chyba...). Ale jak uslyszalem ze cena dororsych jest znacznie wyzsza od maluszkow (ktore maja za 600 zl), plus oczywiscie musza sobie cos tam doliczyc za fatyge to mi troszke mina zrzedla ;)
z gpry dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam
kuba

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: 23.08.2009, 20:58:42 pm »
ta książka to porażka, nie kupuj jej, bo zawiera sporo błędnych informacji. szapkarowie mnożą żółwie na potęge na swojej farmie gdzieś w macedonii, o ile kojarzę dobrze, no i tam hodują żółwie na skalę przemysłową praktycznie. robienie kasy na zwierzętach i trzymanie zwierząt w najlepszych warunkach to są sprawy rozbieżne i nie dające się pogodzić.

mauretany są trudniejsze w hodowlii, więc jak zaczynasz żółwiową przygodę to zdecydowanie stepy, albo greki.
may you always hear the whisper of wings

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: 23.08.2009, 22:16:02 pm »
Ja sam często bywam na takich giełdach (targach) i przyznam szczerze, że mauterany zdarzają się tam bardzo rzadko, a jeżeli już, to przeważnie maluszki. Na prawdę trudno będzie nabyć już takiego podrośniętego osobnika i to w dodatku samicę. Nie jest to oczywiście niemożliwe, ale i cena jest też wtedy niestety niemała. Za dorosłą samiczkę np. żółwia greckiego płaci się w Austrii w granicach 800 € - 1.000 €, a podejrzewam, że żółwie mauretańskie byłyby dużo droższe... :-\  
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Kuba82

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 175
  • Reputacja: 3
  • 1 szt. t. g.g.; 2 szt. t g.i.; 3 szt. t.m.
Odp: Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: 24.08.2009, 02:17:22 am »
witia - dzieki za informacje.... w takim razie poczekam, moze natrafie na odpowiedniego gatunkowo zolwia z adopcji...lub kupie maluszka mauretanskiego.
ps. kondi - zolwia mauretanskiego mam ok 16 lat ;) takze przygode z zolwiami rozpoczalem daaaawno temu ;)

pozdrawiam kuba

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: 24.08.2009, 12:19:50 pm »
witia - dzieki za informacje.... w takim razie poczekam, moze natrafie na odpowiedniego gatunkowo zolwia z adopcji...lub kupie maluszka mauretanskiego.
ps. kondi - zolwia mauretanskiego mam ok 16 lat ;) takze przygode z zolwiami rozpoczalem daaaawno temu ;)

pozdrawiam kuba

dopiero zauważyłem twojego nika, byłem przekonany, że odpowiadam kubie1998 bodajże, który dopiero poszukuje żółwia dla siebie.

ps. tak to jest jak się siedzi z głową w książkach z filozofii kultury, a wszystko inne czyta z minimalnym zrozumieniem :D mam nadzieję, że już niedługo
may you always hear the whisper of wings

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: 24.11.2009, 20:47:04 pm »
A moze poprostu ktos z Was wie gdzie w Polsce moge kupic doroslego zolwia mauretanskiego, samice? Panowie z poznanskiej Iguany, powiedzieli mi ze moga mi takiego sprowadzic z niemieckiej gieldy, ktora odbedzie sie we wrzesniu (Hamm chyba...). Ale jak uslyszalem ze cena dororsych jest znacznie wyzsza od maluszkow (ktore maja za 600 zl), plus oczywiscie musza sobie cos tam doliczyc za fatyge to mi troszke mina zrzedla ;)

Ja niestety nie wiem, bo faktycznie wszędzie widuje 5 cm kapselki, duże osobniki to rzadkość i są przez to drogie. Zdarza mi się przeglądać oferty sklepów ale z mauretańską dorosłą samicą się nie spotkałam. Możesz szukać po ogłoszeniach od prywatnych osób, ale może być ciężko.

Za dorosłą samiczkę np. żółwia greckiego płaci się w Austrii w granicach 800 € - 1.000 €, a podejrzewam, że żółwie mauretańskie byłyby dużo droższe... :-\ 

Wojtek, a są w Megazoo mauretany?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Dorosła samica mauretańska - gdzie kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: 25.11.2009, 19:06:07 pm »
Wojtek, a są w Megazoo mauretany?

Niestety nie ma... W sklepie zoologiczym to w sumie nigdzie jeszcze ich nie widziałem, ale znam za to kilka osób, które je hodują i rozmnażają ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl