Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 23.04.2024, 23:01:55 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków  (Przeczytany 7126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Witam, w imieniu Zespołu Szkół Integracyjnych nr 1 w Krakowie, oraz miłośników, hodowców żółwi oraz innych zwierząt egzotycznych mam zaszczyt zaprosić na II już obchody Krajowego Dnia Żółwia.

Termin: 11:00-17:00 22.05.10 (sobota)

Miejsce: Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Krakowie, Al. Kijowska 3 50°04' N 19°54 E

Organizator: Zespół Szkół Integracyjnych nr 1 w Krakowie

Współorganizatorzy: www.spis-hodowcow.pl, Stowarzyszenie Hodowców Żółwi "EMYS", Ogólnokrajowe Stowarzyszenie Ochrony Gadów i Płazów Polski (OSOGiPP), www.terrarium.com.pl

Stoliki: Osoby zainteresowane zapraszam do rezerwowania stolików. Dla wszystkich wystawców są one za darmo, natomiast sprzedawcy płacą jedynie symboliczne 3zł za metr bieżący. Odrazu odpowiadam, że jest możliwość podłączenie do prądu najlepiej o tym wcześniej powiadomić przy rezerwowaniu stolika (dopłata wynosi jedyne 3zł)

Kontakt: serpentin@op.pl

Relacja z pierwszy obchodów: http://www.terrarium.com.pl/forum/viewtopic.php?t=369287, fauna & flora 09/2009 (128) str. 6


W tym roku impreza zapowiada się równie ciekawie ;) Szczegółowe informację na temat prelekcji oraz pozostałych atrakcji po tym weekendzie.

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Terekay

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 49
  • Reputacja: 0
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #1 dnia: 08.04.2010, 23:07:54 pm »
Niestety z przykrością muszę napisać że nie będzie mnie bo w tym czasie jadę w podróż poślubną ! Może na przyszły rok się uda :) bardzo bym tego chciał ! pozdrówka
www.testudo-hermanni.prv.pl

Terekay (Podocnemis unifilis)
Gatunek zagrożony wyginięciem. Troschel 1848. Przedstawiciel żółwi bokoszyjnych.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #2 dnia: 09.04.2010, 08:07:08 am »
Nie ukrywam, że nie podoba mi się jeśli w ramach tej imprezy będą sprzedawane żywe zwierzęta. Żółwie zamkniete w małych boxach to nieciekawy widok i stres dla zwierzęcia. Tutaj zawsze byłam i jestem na nie.

A drugi problem - pochodzenie zwierzat - czy ktoś to sprawdza skąd pochodzą i czy mają dokumenty legalnego pochodzenia? Istotne jest też to kto sprzedaje - czy jest to rzetelny hodowca, który zna się na wymaganiach gatunków i wie co sprzedaje?

Ostatnio pojawiło sie trochę takich pseudohodowców, a raczej żółwiohandlarzy którzy sprowadzają z zagranicy małe klujki, wrzucają je na piach do jednego akwarium - windują sobie cenę i sprzedają. Jak się to kończy też nie trzeba wiele szukać - większość żółwi pada przed 1szym rokiem życia. Nie twierdzę że sklepy są lepsze bo i tam często jest tragicznie ale jednak jako organizatorzy musicie być czujni na takie rzeczy. Trzeba promować wiedzę i wysokie standardy hodowlane a nie cierpienie i wyzysk zwierząt.

Co do reszty to jestem ciekawa i jeśli brakuje Wam tematów to mam pare w rękawie. :)
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #3 dnia: 09.04.2010, 11:27:05 am »
Mam podobne, jak Beata odczucia.
Z przyjemnością obejrzałam zdjęcia z zeszłorocznych obchodów dnia żółwia - te z prelekcji, warsztatów, konkursów. Naprawdę fajna sprawa i pomysł - widać, ze uczestnicy dobrze się bawili, a przy okazji mieli szansę się czegoś nauczyć.

Natomiast nie mogę wprost patrzeć na zwierzaki wciśnięte to przymałych plastikowych pudełek...:( Te zwierzęta tam są takie smutne i męczą się cały dzień. Stepki to prawie "na wcisk" były ułożone w pudełku...:( Przecież chodzić tam nawet nie mogły !
Czy nie można zamiast czegoś takiego zrobić małych, fauna boxów i pokazać przy okazji, jak powinno wyglądać prawidłowo urządzone dla danego gatunku terra? Hodowca zamiast pakować kilkadziesiąt zwierzaków mógłby wziąść jakieś "na pokaz" i dać do siebie namiary. Każdy mógły obejrzeć zxwierzaka, zapoznać się z warunkami jakich wymaga, dostać ulotkę na jego temat plus adresy pożytecznych stron w internecie. Ewentualnie nawet sobie jakiegoś zarezerwować. A jakby przyswoił sobie wiedzę, urządził terro to mógłby na spokojnie gada czy płaza zakupić. I zwierzak by się dzień cały w takich warunakch nie męczył, a potem jeszcze pewno po przyniesieniu do domu - nim jego lokum będzie gotowe.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #4 dnia: 09.04.2010, 12:27:20 pm »
Giełda to jedynie dodatek i ze swojej strony zapewniam, że wraz z organizatorami postaramy się, żeby sprzedawcy zapewnili jak najlepsze warunki przetrzymywania oferowanych żółwi. Zwierzęta, które tego wymagają będą posiadały odpowiednie dokumenty niezbędne do rejestracji w urzędzie miasta.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #5 dnia: 09.04.2010, 13:05:27 pm »
To mnie cieszy, że się zamierzacie postarać, żeby zwierzęta miały godziwe warunki i odpowiednie papiery...:)
Wydaje mi się, że czas na zmiany na giełdach, który nota bene liczba rośnie jak grzyby po deszczu - i "pudlarzom" należy powiedzieć "Nie".
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #6 dnia: 11.04.2010, 22:35:02 pm »
Zgodnie z obietnicą zamieszczam plakat ze szczegółowymi informacjami. Jeszcze raz pragnę podziękować tutaj Kamilowi Kowalskiemu za jego wykonanie ;)

---
Poprawiono wyświetlanie plakatu.
Powiększa się po kliknięciu.
« Ostatnia zmiana: 11.05.2010, 13:49:49 pm wysłana przez Beata »
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #7 dnia: 12.04.2010, 08:36:06 am »
fajna ale trochę mało widać bo się nie powiększa :)
 

Dodano 12.04.2010, 08:44:18 am
o teraz zobaczyłem na www.zolwie.net i fajna Wojtek aż 2 prelekcje zaszalejesz :)
« Ostatnia zmiana: 12.04.2010, 08:44:18 am wysłana przez Jakub »
Pozdrawiam Jakub

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #8 dnia: 12.04.2010, 22:14:25 pm »
Pierwsza to jedynie, krótkie wprowadzenie do imprezy ;) więc he he jako to się mówi nie liczy się ilość, ale jakość ;) Mam nadzieję, że na tegorocznej imprezie każdy z Was znajdzie coś dla siebie i wyjdzie pod jakimś względem bogatszy i nie będzie żałował poświęcenia swojego czasu.

Pozdrawiam
 
PS Nie mam pojęcia czemu tutaj ten plakacik taki mały, ale jak coś mogę administratorowi wysłać większy rozmiar na stronę główną.
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #9 dnia: 10.05.2010, 23:26:11 pm »
Hejka, Kto z was wybiera się na Dzień Żółwia? Będę miał okazję poznać niektórych ludzi z forum osobiście podczas tej imprezy?

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #10 dnia: 11.05.2010, 07:37:30 am »
czy ja wiem...? :) co Bóg da to będzie  :)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: II Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia - 22.05.10 Kraków
« Odpowiedź #11 dnia: 11.05.2010, 13:58:37 pm »
Ja może wpadnę ale jeszcze nie wiem.

Wykłady zapowiadają się ciekawie, choć trochę szkoda że nie ma czegoś w rodzaju poradnika i przewodnika dla młodzieży (bo takie będzie jak sądze w wiekszości audytorium) jak hodować żółwie, jakie mity hodowlane pokutują, akie są problemy których sie powszechnie nie dostrzega. To mógłby być stały element corocznych spotkań, bo ta wiedza wciąż jest dla wielu ludzi sprawą kompletnie tajemną albo co gorsza - przekłamaną i wszyscy wiemy do czego to prowadzi.

Pan Hryniewicz - postać kontrowersyjna. Oby ktoś nie uległ "magii nazwiska" i nie zaopatrzył się w dobrej wierze w poradniki hodowlane tego Pana, bo teoretycznie tak może być, taki jest w pewnym sensie przekaz takiego spotkania. To że może mieć wiedzę na różne ciekawe tematy dot. żółwi błotnych to inna sprawa, tego nie neguję bo nie wiem.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU