Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:03:39 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Impreza terrarystyczna w Krakowie  (Przeczytany 16533 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline misza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 10
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #30 dnia: 13.03.2010, 18:57:50 pm »
Nie, no normalnie ręce opadają i już żałuję, że założyłam temat.

Czy Wy potraficie czytać ze zrozumieniem?
Czy ja napisałam,że giełda będzie po to aby dzieci kupowały żółwie?
Czy napisałam, że w jakikolwiek sposób będę zachęcać dzieci do kupowania żółwi? - NIE

No więc jeszcze raz może uda się Wam zrozumieć o co mi chodzi.
 Chcę zorganizować imprezę na którą będzie się składać
giełda zwierząt i artykułów zoologicznych
wystawa zwierząt
pogadanki, gry i konkursy dla dzieci

Impreza jest organizowana z myślą o terrarystach, ale nic nie stoi na przeszkodzie aby dzieci wzięły w niej udział. To znaczy mogą pooglądać zwierzaki, posłuchać pogadanek, a przede wszystkim spędzić miło czas na zabawie.Jeśli będą tam żółwie wodno-lądowe to tylko moje, które będą na czas imprezy wpuszczone do oczka wodnego które znajduje się przy szkole, tylko po to aby dzieci mogły je pooglądać. Nic nie stoi na przeszkodzie aby na czas imprezy zrobić wybieg koło szkoły dla lądowców, bo z tym nie będzie najmniejszego problemu.

Co Wy myślicie,że każde dziecko wyjdzie z imprezy z żółwiem w rękach? No bez przesady.
Bywam na giełdach i jakoś nie widzę tłumów rodziców z dziećmi kupujących hurtowo żółwie.
Nawet na innych imprezach terrarystycznych nie zauważyłam aby rodzice kupowali żółwie swoim dzieciom. W zeszłym roku na imprezie było naprawde duzo dzieci. Wszystkie ogladały żółwie i bardzo im sie podobały, ale jakoś ani jedno dziecko nie wyszło z imprezy z żółwiem.
Myślę, że najlepszym wyjściem będzie usunięcie tego tematu, bo do niczego on nie prowadzi

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #31 dnia: 13.03.2010, 19:28:39 pm »
Trochę nie rozumiem Twojego oburzenia. Reakcje ludzi i implikacje takich wydarzeń to nie matematyka. Nikt tu nie twierdzi że dzieci zaopatrzą się w żółwie, choć moje wrażenie akurat na początku było takowe, ale to zostało wyjaśnione.

A co do innych spraw sądzę że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie i jak widzisz nasuwają sie różne wątpliwości. Podkreślam słowo "wątpliwości". Nikt nie ma szklanej kuli i nie wie co się wydarzy.

Później dyskusja potoczyła się w trochę innym kierunku - bardziej ogólnym czyli giełd jako takich i liczyłam na Twoje zdanie.

Ja nigdy nie ukrywałam swojej niechęci do giełd z ww. powodów. Uważam że o ile sklepy zoologiczne są jeszcze w miarę chęci i stanu wiedzy w stanie zapewnić w miarę przyjazne warunki dla żółwi i są łatwiejsze pod względem kontroli legalności sprzedaży o tyle giełdy już nie. Ale może sie mylę i należy mnie wyprowadzić z błędu.

Na tym forum posty i wypowiedzi userów to rzecz nietykalna i święta i nie ma usuwania i edytowania dlatego, że się mi lub komuś coś nie podoba. Raz, dawno temu zrobiłam jeden taki błąd i do dziś tego żałuję. Wtedy jednak śmietnik nie był czyszczony automatycznie i temat i tak wisiał tam miesiącami.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #32 dnia: 13.03.2010, 21:29:29 pm »
Cytat: misza
W zeszłym roku na imprezie było naprawde duzo dzieci. Wszystkie ogladały żółwie i bardzo im sie podobały, ale jakoś ani jedno dziecko nie wyszło z imprezy z żółwiem.

Tylko, że ty cały czas się odwołujesz do I Krajowej Imprezy z Okazji Dnia Żółwia. Natomiast przecież sama z kilkoma terrarystami planujesz zorganizować coś podobnego nieco odbiegającego od tej imprezy, którą stawiasz za wzór. Tam giełda stanowiła niewielki dodatek do całości imprezy mimo to, z tego co wiem każdy sprzedawca coś sprzedał.  Dlatego uważam, że uwagi reszty nie są bezpodstawne tym bardziej, że również zrozumiałem, że to głównie dla dzieci i młodzierzy.

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline misza

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 10
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #33 dnia: 14.03.2010, 08:28:19 am »
Cytuj
Tylko, że ty cały czas się odwołujesz do I Krajowej Imprezy z Okazji Dnia Żółwia. Natomiast przecież sama z kilkoma terrarystami planujesz zorganizować coś podobnego nieco odbiegającego od tej imprezy, którą stawiasz za wzór.

Wojtek tak dla zrozumienia, ja wcale nie stawiam za wzór zeszłorocznej imprezy, ponieważ moim zdaniem nie ma czego naśladować. Nie zamierzam też organizować giełdy na miarę tej w Katowicach, Poznaniu itp.

Beata, oczywiście, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Tylko cały czas piszecie o jednym " bo dzieci nakupią Bóg wie ile żółwi, a później będą je męczyć", a ja oczywiście na to pozwolę bo organizuję giełdę.



Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #34 dnia: 14.03.2010, 09:36:55 am »
Ha,ha...
Jak jest gorąco - tzn. że są powody ku temu.
I może czas wyciągać wnioski i zmieniać to co jest złe ! Tak po prostu. Giełdy i wszystko inne tak - ale na wysokim światowym poziomie - mającym zagwarantować zwierzętom podstawowe prawa jakie gwarantują Im przepisy i normy europejskie,tudzież konwencje.
Róbcie wszystko - wystawy,pokazy i wszystko inne - ale tak jak należy. I nikt się nie będzie czepiał - bo nie będzie do czego.
To banalnie proste tak naprawdę.

http://www.wolfpunk.most.org.pl/index.htm
http://www.wolfpunk.most.org.pl/transzw.htm
http://www.eko.org.pl/lkp/prawo_html/ust_ochrona_zwierzat.html
Alicja

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #35 dnia: 14.03.2010, 10:45:01 am »
Beata, oczywiście, że każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. Tylko cały czas piszecie o jednym " bo dzieci nakupią Bóg wie ile żółwi, a później będą je męczyć", a ja oczywiście na to pozwolę bo organizuję giełdę.

Trochę to za bardzo upraszczasz. Jak pisałam moje pierwsze skojarzenia po tym jak napisałaś o "prezentacji gadzich pupili" takie właśnie było, ale wytłumaczyłaś o co chodzi. Problem jednak jest trochę bardziej złożony i obejmuje m.in.:
- czas na przemyślunek i zdobycie wiedzy przed zakupem żółwia,
- prezentowanie zwierząt w małych pojemnikach, co utrwala złe przekonania i jest stresujące dla zwierząt,
- problem kontroli legalności tych sprzedaży...
 
Zakładam, że na pewno masz dobre chęci, poświecasz swój czas i energię i nikt Ci za to nie zapłaci. Edukację dzieci uważam za dobry pomysł, a jeśli z tego wyniknie coś dobrego to oznacza że było warto. Jednak uwielbiam powtarzać że diabeł tkwi w szczegółach bo tak w istocie jest. To co poddajemy dyskusji to właśnie takie szczegóły, które też trzeba dobrze przemyśleć aby całość wyszła na dobre przede wszystkim żółwiom.  
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #36 dnia: 14.03.2010, 10:57:50 am »
Mogę tu napisać teraz " Amen" ? Nikt się nie obrazi ? Bo już idę gotować rosół  ;D
I wciąż nie mogę wyjść z tego Forum... " madonno "  ;D
jesteście wciągający, bardzo  :D
Może to niebezpieczne  :o

P.S. Przepraszam z góry tych ,których urażę swoim poczuciem humoru  :)  :)  :) Wybaczcie  :)
Alicja

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #37 dnia: 14.03.2010, 11:02:39 am »
no dość wciagającde to forum wręcz chciałoby się uczestniczyć w każdej dyskusji
Pozdrawiam Jakub

Offline Azazella

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 194
  • Reputacja: 17
Odp: Impreza terrarystyczna w Krakowie
« Odpowiedź #38 dnia: 21.03.2010, 16:45:58 pm »
Hej,

u nas w Poznaniu też jest organizowana giełda. Od jakiegoś czasu jesteśmy na każdej giełdzie obecni z Mateuszem i Izą jako członkowie Stowarzyszenia Hodowców Żółwi EMYS. Mamy swój baner, ulotki itd. Każdy może przyjść, porozmawiać o żółwiach, dowiedzieć się jak się powinno jaki gatunek trzymać, czy są potrzebne papiery itd. Uważam, że to pożyteczna rzecz, bo wcześniej też bywaliśmy na giełdach, ale ludzie nas nie znali i wiedzieli, że możemy im pomóc.

Giełdy były, są i będą, dlatego trzeba się starać, żeby ludzie popełniali troszkę mniej błędów :)