Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 06:59:45 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]  (Przeczytany 20279 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« dnia: 12.12.2009, 12:55:22 pm »
mam pytanie co do tych zologicznch ..
Mieszka ktos z was w krakowie i wie gdzie mozna zakupic zolwia w dobrym stanie .?

Offline Knykiec

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 7
  • Reputacja: 0
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #1 dnia: 12.12.2009, 16:32:28 pm »
ja jak byłem w Krakowie to było pełno żółwi  tylko nie pamiętam jaka ulica  >:(

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #2 dnia: 12.12.2009, 19:54:29 pm »
ja najbardziej chyba polecam zoo na zakopiance. byłem dziś w bonarce to porażka, zoo w krakowksiej jest do duszy, tam mi sprzedali chorego żółwia, w sumie w m1 pamiętam był duży sklep, ale dla mnie to zupełnie nie po drodze. co do zakopianki, to przynajmniej widzę, że sporo się poprawiło, dostają do jedzenia mlecze i raczej jest ok. niestety przygotuj się na, moim zdaniem, kolosalny wydatek. za malutkiego greka płaci się 699zł, stepy są chyba po 400, ale nie pamiętam.

osobiście takie malutkie żółwie jednak odradzam. początkujący hodowca może popełnić za dużo błedów, które w osattecznym rozrachunku mogą żółwia zabić. oczywiście po to jest to forum, żebyśmy ci pomogli i jesli będziesz miał dobrze wyposażone terra - przede wszystkim od razu lampa uvb, właściwa wilgotność i odpowiednia dieta, to będzie ok. natomiast musisz pamiętać o tym, że jeśli czegoś zabraknie, to młodziutki żółwik może nieodwracalnie się zmienić w chorego żółwia. błędy z tego okresu są w zasadzie nie do naprawienia.

nie byłem dawno w gady-gady, oni na pewno są w stanie sprowadzić ci żółwia i to jest chyba najlepszy sklep terrarystyczny w krakowie. są tutaj też hodowcy, którzy żółwie rozmnażają. jeśli popatrzysz na moje wypowiedzi mniej więcej z maja/czerwca, tam będzie mój wpis o facecie, którego widziałem na lokalnej giełdzie i on małe stepy sprzedawał chyba za 150 zł, oczywiście z papierami. ale nie pamiętam dokładnie, więc mogę się mylić. na pewno było dużo taniej niż w sklepach, a również gwarancja właściwego zakupu, może nawet wyższa niż w sklepie.
may you always hear the whisper of wings

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #3 dnia: 13.12.2009, 12:27:52 pm »
Aha wilkie dzienki.. Najblizej ode mnie mam chyba do m1 . Jak juz pisales stan zolwikow w tym sklepie sie zmienil ;p Jeszcze mam problem poniewaz nie wiem czy w takim zologiczym mogl bym kupic jakiegos starszego zolwia takiego z 1 rok .. abym mil pewnosc ze przezyje. A co do zakupu to narazie staram sie zrobic dobre terarium i kupic lampke uvb .. aha bym zapomnial wiesz moze ile wolt powinna miec zarowka taka zwykla .? poniewaz mam taka u zolwi wodnych ktore czesto sie w niej gzeja lecz jest lapka z plastiku i topnieje.. ;o prosze o pomoc .

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #4 dnia: 13.12.2009, 12:43:36 pm »
to kup metalową. 40-60w, tak żeby pod nią było ok 35st.
zamiast kupować w sklepie rozejrzyj się za prywatnymi hodowcami, albo wybierz się na jakąś giełdę - tak wyjdzie cię taniej i myślę, że pewniejszy będzie maluch.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #5 dnia: 13.12.2009, 12:48:22 pm »
witaj wiktoria

Sluchaj w Krakowie niestety niema zadnej gieldy terrarystycznej ..
A malych ile rosnie tak do 8 cm?

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #6 dnia: 13.12.2009, 13:07:38 pm »
to zależy od osobnika, diety i ogólnie od warunków, ja mam stepową samice, która ma 4-6 lat i ma 8 cm.

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #7 dnia: 13.12.2009, 13:22:12 pm »
Aha .. a propo diety to zolwie w zimie co maja jesc??

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #8 dnia: 13.12.2009, 13:25:40 pm »
Aha wilkie dzienki.. Najblizej ode mnie mam chyba do m1 . Jak juz pisales stan zolwikow w tym sklepie sie zmienil ;p Jeszcze mam problem poniewaz nie wiem czy w takim zologiczym mogl bym kupic jakiegos starszego zolwia takiego z 1 rok .. abym mil pewnosc ze przezyje. A co do zakupu to narazie staram sie zrobic dobre terarium i kupic lampke uvb .. aha bym zapomnial wiesz moze ile wolt powinna miec zarowka taka zwykla .? poniewaz mam taka u zolwi wodnych ktore czesto sie w niej gzeja lecz jest lapka z plastiku i topnieje.. ;o prosze o pomoc .

volt? chyba chodzi o waty. w moim terra o wymiarach mniej więcej 160x70 mam 2 lampki grzewcze. kupiłem w ikei, coś w rodzaju podwójnego kinkietu i tam mam żarówki o mocy 25W i 40 W. w zależności od tego jaką temperaturę chcę uzyskać. teraz akurat mam jedną 25 i jedną 40, w lecie mam dwie 25, czasem nawet włączam jedną tylko, z resztą w lecie żółw zwykle jest na dworze. większość opraw ma możliwość trzymania do 40W, niektóre do 60, może masz po prostu za mocną żarówkę. jeśli miałbys lustrzankę, czyli żarówkę pokrytą z jednej strony srebrem, to ona "wyrzuca" ciepło i światło tylko w jedna stronę, dzięi czemu nie marnuje się energia i nie trzeba kupować żarówki mocniejszej, bo starczy słaba.
may you always hear the whisper of wings

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #9 dnia: 13.12.2009, 13:35:01 pm »
Wat .. pomylilo mi sie :) a propo tej zarowki co mowisz to w jakich ona ejst cenach? i czy jest ona dostepna w malych wkretach?

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #10 dnia: 13.12.2009, 19:01:02 pm »
Aha .. a propo diety to zolwie w zimie co maja jesc??

W zimie to żółwie powinny z reguły spać - przynajmniej stepowe i greckie, jeśli są oczywiście zdrowe. Ja proponuję, żebyś przejrzał sobie dokładnie główną stronę tego serwisu - tam masz wszystko bardzo dobrze opisane  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #11 dnia: 13.12.2009, 20:44:36 pm »
A czy w zimie mozna zakupic zolwia ?? czy wszystkie w zologicznych zimuja?

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #12 dnia: 13.12.2009, 23:12:00 pm »
Większość dobrych hodowców w zimie żółwi nie sprzedaje, a to z tego względu, że są one zimowane - to jeśli chodzi o prywatnych hodowców. Natomiast w sklepie zoologicznym nikt żółwi nie zimuje, bo nie ma też do tego za bardzo warunków - samo przygotowanie jest pracochłonne i wymaga wiedzy, a niektórzy sprzedawcy w sklepach zoologicznych to pewnie nawet nie wiedzą, że żółwie zapadają w sen zimowy - tak się "znają" :-[
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #13 dnia: 14.12.2009, 00:16:26 am »
Wat .. pomylilo mi sie :) a propo tej zarowki co mowisz to w jakich ona ejst cenach? i czy jest ona dostepna w malych wkretach?

kilka złoty i oczywiście różne wielkości
may you always hear the whisper of wings

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: Kraków - gdzie kupić zdrowego żółwia? [wydzielony]
« Odpowiedź #14 dnia: 14.12.2009, 08:11:55 am »
A czy  zimowanie jest niezbede..? Moj kolega ma zolwia i on go zimoje na podlodze za szafa.. zolw caly rok lazi po domu i sam zapada w sen bez jego pomocy