Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 14:32:47 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: MegaZoo  (Przeczytany 23421 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #30 dnia: 11.11.2009, 18:00:51 pm »
W Wiedniu.

A tak przy okazji, to niebawem znów wstawię jakieś fajne fotki ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #31 dnia: 14.11.2009, 10:42:44 am »
No, odrazu widać, że sklep nie w Polsce.
TUPTUŚ

Offline rainok

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1388
  • Reputacja: 17
  • 2x Żółw stepowy
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #32 dnia: 03.01.2010, 22:09:42 pm »
Witia wstaw jakies fotki , zgodnie z obietnicą :P

Ja mam takie pytanie , moze nie na temat ale musze spytac .
Jakie wyksztalcenie trzeba miec aby dostac sie do zoologicznego w ty dziale co ty jestes?

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #33 dnia: 10.03.2010, 17:43:38 pm »
Sklep jest wspaniały. Troszkę Witi zazdroszczę ...
Chociaż jeszcze bardziej ciekawie mogłoby być w Zoo.
Alicja

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #34 dnia: 10.03.2010, 18:13:24 pm »
Na taki standard w naszych sklepach to przyjdzie jeszcze poczekać ze 20 lat jak nie więcej.

Nawet niby "renomowane" sieciowe sklepy to tylko ładne, kolorowe wystawy. W środku nieraz zwierzeta mają brud, nieodpowiadnie pożywienie, zero wody, prażenie żarówami non stop i karcery 50/50 :( A obsługa jest tak kompetentna że ręce odpadają...
Jak raz zapytałam o "lampy rtęciowe" to sprzedawczyni gały na kilometr wybałuszyła, więc mówię "Powersun" dalej nic...
w końcu "takie duże żarówki grzewcze i UVB"... "aaaa" coś zaskoczyło "nie, chyba nie mamy"...

Tam przypadkowi ludzie sprzedają przypadkowe rzeczy, tak jest w naszym kraju - to odpowiedź dla rainoka, acz z moich własnych obserwacji... 
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #35 dnia: 10.03.2010, 18:19:54 pm »
I to jest okropne. Mamy tak rozwiniętą cywilizację i ciągle takie braki  :o
Myślałam nad tym dużo.Uważam,że powinny być zezwolenia na prowadzenie takich sklepów.Aby je uzyskać - powinny być egzaminy i do pracy także. Pewno całkiem problemu by to nie zlikwidowało,ale częściowo. Tylko jak to zrobić ...
Alicja

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #36 dnia: 10.03.2010, 18:45:39 pm »
Ja mam takie pytanie , moze nie na temat ale musze spytac .
Jakie wyksztalcenie trzeba miec aby dostac sie do zoologicznego w ty dziale co ty jestes?

Nie wiem jak to się stało, ale to pytanie zupełnie mi umknęło ::) W każdym razie ja miałem egzamin z wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat gadów i płazów. Egzaminy proste nie były, bo szefowa sklepu i szef działu pytali dosłownie o wszystko, no ale jakoś dałem sobie radę, choć w mojej ocenie miałem braki i nadal mam... Po takiej rozmowie -egzaminie (a były dwie tury) dostawało się decyzję o przyjęciu bądź nie, no i mnie na szczęście przyjęli :D Ja nie mam żadnego wykształcenia wyższego jeśli chodzi o zwierzęta, a ze mną pracują ludzie, którzy studiują biologię i weterynarię. Jak na egzaminie wspomniałem, że studiuję tłumaczenia to byli nawet zdziwieni, że chcę pracować w sklepie zoologicznym - w końcu to dwie różne "bajki". No ale właśnie z racji tego, że jeszcze studiuję pracuję tam tylko na pół etatu :)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #37 dnia: 11.03.2010, 19:04:34 pm »
U nas też tak powinno być.
Alicja

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #38 dnia: 11.03.2010, 19:11:27 pm »
Ja nie znam sytuacji w sklepach zoologicznych w Polsce i nie wiem jakie doświadczenie maja ludzie tam pracujący. Pamiętam tylko że kilka lat temu moja koleżanka chciała w takim sklepie pracować ale niestety płaca jaką jej zaproponowali była po prostu śmieszna. W takiej sytuacji nie dziwię się że obsługa jest niedoświadczona i niewykształcona, bo nikt z dobrym wykształceniem nie pójdzie pracować za takie pieniądze :(
Stefanka

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #39 dnia: 11.03.2010, 19:16:38 pm »
Anna-Daria , tak to w Polsce jest.  :(
A jak wciąż są chętni za takie pieniądze - to i lepiej nie będzie.
I tak masz rację - nawet gdyby ktoś nie miał odpowiedniego wykształcenia, a chęci do uczenia - to za taką kasę Mu się nie chce nic od siebie więcej zaoferować. I tak krąg się zamyka.
Alicja

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #40 dnia: 11.03.2010, 23:36:19 pm »
ale niestety płaca jaką jej zaproponowali była po prostu śmieszna. W takiej sytuacji nie dziwię się że obsługa jest niedoświadczona i niewykształcona, bo nikt z dobrym wykształceniem nie pójdzie pracować za takie pieniądze :(

Ja oczywiście też kokosów nie zbijam, ale na zarobki nie narzekam-tak na marginesie. W Austrii dostaje się dodatkowo jeszcze 13. i 14. pensję plus jakieś tam premie, także jakoś daje radę ;) Zarobki są z pewnością ważne, jednakże nie dla wszystkich jednakowo - są bowiem ludzie, którzy wykonują daną pracę tylko dla pieniędzy, ale są też i tacy, którzy coś robią bo praca ta jest ich pasją. Tacy ludzie wolą niekiedy zarabiać mniej, ale przynajmniej w wymarzonym zawodzie. No i tacy ludzie znają się w sumie na rzeczy najlepiej, obojętnie czy to sklep zoologiczny, czy jakiś inny i tacy ludzie między innymi ze mną pracują :)  
« Ostatnia zmiana: 11.03.2010, 23:38:08 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #41 dnia: 12.03.2010, 05:51:35 am »
Chciałoby się Witia powiedzieć na końcu : "Amen". I takich ludzi trzeba szukać do pracy , za pół darmo ,bo z pasji  ;)
Alicja

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #42 dnia: 12.03.2010, 10:10:48 am »
Na taki standard w naszych sklepach to przyjdzie jeszcze poczekać ze 20 lat jak nie więcej.

Nawet niby "renomowane" sieciowe sklepy to tylko ładne, kolorowe wystawy. W środku nieraz zwierzeta mają brud, nieodpowiadnie pożywienie, zero wody, prażenie żarówami non stop i karcery 50/50 :( A obsługa jest tak kompetentna że ręce odpadają...
Jak raz zapytałam o "lampy rtęciowe" to sprzedawczyni gały na kilometr wybałuszyła, więc mówię "Powersun" dalej nic...
w końcu "takie duże żarówki grzewcze i UVB"... "aaaa" coś zaskoczyło "nie, chyba nie mamy"...

Tam przypadkowi ludzie sprzedają przypadkowe rzeczy, tak jest w naszym kraju - to odpowiedź dla rainoka, acz z moich własnych obserwacji... 

w Krakowie, poza gady-gady, które są oczywiście bezkonkurencyjne, polecam sklep na zakopiance. tam na gadach pracuje chłopak, który hoduje gekony, felsumy i inne jaszczurki i naprawdę zna się na rzeczy. z resztą to widać po tym czym oni karmią żółwie - jak są warunki na zewnątrz to żółwie mają zawsze mlecz, babkę itp, żadnych owoców, czy bioreptu
may you always hear the whisper of wings

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #43 dnia: 12.03.2010, 10:38:25 am »
To się musiało niedawno zmienić. Dawno tam nie byłam, kiedyś było nieciekawie.
 

Dodano 13.03.2010, 23:49:47 pm
Przejrzałam sobie jeszcze raz ten wątek i mało nie padłam przy tym pytaniu czy kameleona trzeba karmić.
Kameleon na baterie słoneczne...

Swoją drogą ja czasem też mam niezły humor albo i załamkę jak czytam niektóre maile jakie do mnie przychodzą.
Może kiedyś powyjmuję z tego najwieksze hity i zaprezentuję.
« Ostatnia zmiana: 13.03.2010, 23:49:47 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #44 dnia: 14.03.2010, 09:11:00 am »
Przejrzałam sobie jeszcze raz ten wątek i mało nie padłam przy tym pytaniu czy kameleona trzeba karmić.
Kameleon na baterie słoneczne...

No dokładnie! Ale w między czasie padły jeszcze inne bardzo "mądre" pytania typu: czy mamy "normalne" żółwie (bo dla jednej pani ż. Torniera, lamparcie i żabuti nie były normalne) a chodziło jej o greki. Następne pytanie to, ile kroków kameleon robi w przeciągu jednej godziny, albo czy można go trzymać razem z królikiem. I to są pytania zadawane nie przez dzieci, tylko przez dorosłych ludzi - dzieci jak widać nie mają takiej fantazji  :laugh: A raz miałem taką klientkę, która chciała ode mnie dosłownie wypożyczyć na weekend dwa gekony tygrysie, bo jej się bardzo pochorowały i musiała je zostawić u weterynarza, a na weekend miała mieć jakieś odwiedziny i koniecznie chciała mieć zwierzęta, bo się już ludziom pochwaliła, że ma.... - a tu klapa, nie ma zwierzątek ;D  No ale wypożyczyć zwierzęta?! Jakby to były jakieś książki!

Albo... jakie akwarium dla papugi, bo na klatkę nie ma w domu miejsca. Następne pytanie to z kolei czy klatka dla chomika będzie też dobra dla kota ??? Także sami widzicie, że ubaw jest, a czasami to czarna rozpacz.
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl