Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 20:42:20 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: MegaZoo  (Przeczytany 23416 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
MegaZoo
« dnia: 09.08.2009, 12:10:08 pm »
Hej, zgodnie z objetnicą wstawiam fotki sklepu, w którym pracuję. Sklep jest już otwarty od 4 dni i tak się prezentuje z zewnątrz



... no i od środka (na zdjęciu mój dział terrarystyki, a na pierwszym planie terraria z żółwiami)



Na moim dziale oprócz mnóstwa węży, jaszczurek, legwanów, gekonów itp. itd. są również oczywiście żółwie, którymi ja się głównie zajmuje. Tak więc mamy na razie 5 gatunków żółwi lądowych:

- żółwie greckie (Testudo hermanni)



-żółwie pustynne (Geochelone sulcata)





- żółwie Torniera / szczelinowe (Malacochersus tornieri)





- żabuti czarne (Geochelone carbonaria)





...a także (jeszcze w kwarantannie) żółwie lamparcie (Geochelone pardalis)



Niestety nie ma żółwi stepowych  :-\ Ponoć, nie sprzedają się one tutaj tak dobrze, jak u nas w Polsce, dlatego nie wiem, czy w ogóle je dostaniemy?! Te, które mamy czują się ja na razie dobrze i dostają do jedzenia tylko zdrowe rzeczy :) Każde terrarium zaopatrzone jest w lampy grzewcze, które również wytwarzają promienie UV A i UV B. Jako że żabuti czarne mają szczególne wymagania co wilgotności powietrza, to ich terrarium zaoptarzone jest dodatkowo – co widać na zdjęciu - w nawilżacz powietrza. Pewne zmiany co do wystroju (na bardziej afrykański ;)) nastąpią niebawem u żółwi pustynnych i szczelinowych - jak dotąd nie miałem na to za bardzo czasu... ;) Na koniec napiszę jeszcze może, że wszystkie żółwie posiadają papiery CITES i dla ciekawostki/porównania podam ceny: żółw grecki 165 €, żółw pustynny 219 €, żabuti czarny 199 €, żółw Torniera 399 € i żółw lamparci 199 €.
 
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #1 dnia: 09.08.2009, 12:32:45 pm »
Przewspaniały sklep najlepszy jaki widziałam żółwie mają tam raj terraria cudne a żółwie jeszcze piękniejsze gratuluje :D A kupują ludzie żółwiki?(tak na ogół wiem że kupują ale chodzi mi jak idzie z ich sprzedażą)
To,to,to.... TOTO!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #2 dnia: 09.08.2009, 13:01:11 pm »
Gratuluje Witia tylko pozazdroscic takiej pracy ;).

Offline Marta00

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Reputacja: 1
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #3 dnia: 09.08.2009, 16:02:43 pm »
Cudne te żółwiki  :D
Największy sklep zoologiczny jaki widziałam! :o
A te terraria są godne podziwu! :)
Najbardziej podoba mi się terra sulcatek   ;D
Pomysłowe jest umieszczenie lustra na ścianie w terrarium żabuti
I do tego wszystkie mają takie wielkie terra co w zoologach zwykle się nie zdarza :-\
 Masz takie szczęście , że jesteś miłośnikiem żółwi i zarabiasz opiekując się nimi ;)

Ps. słyszałam kiedyś o żółwiach szczelinowych ale nie wiedziałam że są one gdziekolwiek dozwolone do sprzedaży.

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #4 dnia: 09.08.2009, 16:07:11 pm »
Teraz tak jeszcze raz zerknelam bo od rana u nas czyste szalenstwo w domu , te Torniera u nas nazywane PANCAKE dochodza nawet do 1000euro za pare jest to barrrdzo trudny gatunek w hodowli z tego co slyszalam, widze tez ze maz sulkatki , jak narazie juz nic nie kupuje bo mam aktualnie dosyc i musze troszke bardziej popracowac nad moimi ,ale ogulnie u was nie sa one az takie drogie choc widze ze ceny bardzo "unijne"...
Ogulnie barrrdzo ladny sklep jak bym byla gdzies w okolicy w przyszlym roku to napewno tam zajze... ;)

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #5 dnia: 09.08.2009, 16:29:22 pm »
A kupują ludzie żółwiki?(tak na ogół wiem że kupują ale chodzi mi jak idzie z ich sprzedażą)

Jak dotąd to sprzedałem dwa żółwie greckie. Żółwie szczelinowe są bardzo drogie, no a pustynne, czy żabuti osiągają wielkie rozmiary, także nie każdy może sobie pozwolić na ich hodowlę, chociażby ze względu na miejsce... Z resztą jak przychodzą ludzie i widzę, że nie mają pojęcia, to sam nawet czasami im zakup takiego żółwia odradzam, bo tłumacze, że on taki mały zawsze nie będzie... ;)

Ale mówię Wam, czasami to idzie się aż za głowę złapać, jak posłucham, jak ludzie trzymają swoje żółwie i jakie wyobrażenia mają na temat ich prawidłowej hodowli. Na szczęście nie są to częste przypadki, ale i tacy się zdarzają, co trzymają żółwia w trocinach i karmią go marmoladą !!! Ale i takich jakoś udaje mi się do zmian hodowlanych przekonać, co mnie na prawdę bardzo cieszy i satysfakcjonuje, bo wiem, że dzięki temu może uda mi się choć trochę polepszyć byt takiego żółwia... Wiadomo, że wszystkim nie pomogę, ale ogólnie ludzie słuchają z zainteresowaniem, dzięki czemu zawsze jest jakaś szansa, że nie wszystko to co mówię pójdzie w las...  ;)

Najbardziej podoba mi się terra sulcatek   ;D
Pomysłowe jest umieszczenie lustra na ścianie w terrarium żabuti

Właśnie do terrarium sulkatek chcę wprowadzić jakieś zmiany bo są to żółwie pustynne. Terrarium jak na razie nie za bardzo przypomina ich naturalne środowisko, stąd pomysł na zmiany. Co do terrarium żabuti to nie posiada ono żadnych luster. To co uważasz za lustra, to są już inne terraria ;)

Ps. słyszałam kiedyś o żółwiach szczelinowych ale nie wiedziałam że są one gdziekolwiek dozwolone do sprzedaży.
   

Ja z kolei nie słyszałem, żeby były niedozwolone, pod warunkiem że ma się na nie odpowiednie dokumenty...
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #6 dnia: 09.08.2009, 16:39:52 pm »
te Torniera u nas nazywane PANCAKE dochodza nawet do 1000euro za pare jest to barrrdzo trudny gatunek w hodowli z tego co slyszalam

Wydaje mi się, że większość nieeuropejskich gatunków żółwi są cięższe w hodowli niż te nasze europejskie: greckie czy stepowe. Nie chodzi tu tylko już o odpowiednią wilgotność powietrza, czy temperaturę otoczenia, która w Afryce czy Ameryce Pd. jest inna niż w Europie, ale i pokarm, którego nie jesteśmy w stanie im dostarczyć. Taki żółw szczelinowy oprócz tego co zjada żółw grecki czy stepowy dostaje na wolności w Afryce jeszcze setki innych roślin i kwiatów, których my w Europie w ogóle nie mamy - to samo tyczy się żółwi pustynnych, czy żabuti, które mają z kolei wysokie wymagania co do wilgotności powietrza.

Ogulnie barrrdzo ladny sklep jak bym byla gdzies w okolicy w przyszlym roku to napewno tam zajze... ;)[/left]

Bardzo się ucieszę jak mnie odwiedzisz  ;)
« Ostatnia zmiana: 09.08.2009, 16:41:40 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #7 dnia: 09.08.2009, 19:13:37 pm »
Po prostu raj, wszystko na wysokim poziomie.
Można Ci pozazdrościć pracy, aż miło pracować.

Gdybym mieszkał blisko takiego sklepu to chodził bym popatrzeć dla relaksu na te wszystkie piękne gatunki.


Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #8 dnia: 09.08.2009, 19:33:41 pm »
Jak na razie jestem z pracy bardzo zadowolony, ale powiem Wam szczerze, że mam duże braki jeśli chodzi o inne zwierzęta (gekony, węże, insekty itp.) Muszę się czasami w wolnych chwilach jeszcze douczać, bo jednak wiedzę jakąś trzeba mieć, skoro ma się takie zwierzątka pod sobą. Na szczęście na dziale jest trzech, także jakoś się nawzajem uzupełniamy ;)

Boję się tylko, że niebawem sam zacznę jakieś nowe zwierzątka nabywać, a nie byłoby w tym nic złego gdyby nie to, że mam w sumie małe mieszkanie... Bardzo mi się jednak podobają żółwie szczelinowe.. no i kameleony  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #9 dnia: 09.08.2009, 20:19:16 pm »
Witia bardzo mi sie podoba to co napisales, ale powiem Tobie szczerze ze uczyc to przy nich mozna sie cale zycie a i tak czlowiek nie bedzie wiedzial wszystkiego, ja mam ten plus ze Garnek dostal bakcyla na weze bo one mnie facynuja ale zarazem troszke sie ich beje , szczegulnie pytonow i tu mam na mysli np. albino ktore jak wiez sa hodowane tylko w niewoli bo w naturze ich poprostu nie ma bo w tych kolorach by nie przetrwaly , byly by szybkim lupem dla innych drapierznikow ale wracajac do nich dobre ostrzezenie dla ciebie duza czesc pytonow przy ataku prubuje zlapac za twarz czlowieka tak jak by atakowaly duza zdobycz , trzeba na nie naprawde uwazac szczegulnie mlode. Druga rzecz jesli waz cie zaatakuje nie prubuj go na sile odrywac od skury bo jak wiez one maja chaczykowate zeby , najlepsza metoda to zimna woda lub Rum polac mu prosto na lep  ;D to takie male tipsy z zoo.
Co do kameleona to polecam (yemenskiego chyba tak jest po polsku) sama mam jednego kochany jest najbardziej przyjazny stworek w domu no i brodatki oczywiscie , jeszcze mialam zielonego anolisa ale zwial mi ostatnio z tera i nie moge go znalesc kiedys jak czmychnol to dopiero po pol roku go znaleslizmy jak sobie po karniszu od zaslony poginal ;D. Witia jak bys cos potrzebowal to pisz smialo ja wsumie nie uzywam ksiazkowego slownictwa ale jak umiem tak wytlumacze, a jak by co to podpytam Garniastego ;).

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #10 dnia: 09.08.2009, 21:18:31 pm »
Dzięki malwa za te wszystkie wskazówki i za chęć pomocy. Teraz jakbym coś potrzebował to Ci będę pisał na priva ;)

Jeśli chodzi o węże to się na razie w ogóle do nich nie pcham, bo czuję się niepewnie, no a poza tym koledzy znają się na nich dużo lepiej, także jak coś trzeba to ich wołam ;)  - mamy różne gatunki: pytony, boę, węże zbożowe, nawet i różne albinosy. Generalnie do węży nic nie mam, ale powiem tak: są inne zwierzątka, które chętniej biorę na ręce  ;D, a pomijając już żółwie, są to właśnie agamy brodate czy kameleony. Na kameleonach trochę się znam (mamy ich aż 6 gatunków w sklepie) i tak właśnie myślałem nad jemeńskim, ale one osiągają rozmiary nawet i do 40 cm, także nie miałbym za bardzo na niego miejsca  :-\ Muszę chyba troszkę poczekać aż się przeprowadzę do większego mieszkania, wtedy będę miał "większe pole do popisu..."  ;) Ale nawet kameleon nie jest równy kameleonowi, szczególnie jeśli pochodzą one z różnych rejonów, także czasami zdarza mi się pomieszać pewne rzeczy lub po prostu coś zapomnieć. Pocieszam się jednak tym, że - tak jak piszesz - człowiek uczy się całe życie, więc i tak wszystkiego nie będę wiedział. Mi teraz głównie chodzi chociaż o podstawowe informacje, bo jakby nie było jako sprzedawca zasypywany jestem mnóstwem pytań, no a nie mogę w kółko ludzi odsyłać do książek czy internetu, bo powiedzą co to za sprzedawca :P No ale tak jak mówię: jak ktoś się pyta o coś w sprawie węży czy pająków to wołam któregoś z kolegów, jeśli chodzi o żółwie to oni oczywiście wołają mnie, a z tego co widzę to też mają duże braki w tym zakresie, dzięki czemu jakoś się uzupełniamy  :)

A tak już na marginesie, a propos pytań, jakie zadają ludzie to czasami nie wiem czy mam się śmiać czy płakać. Wczoraj jedna facetka zapytała się mnie czy kameleona należy karmić- wyborażacie to sobie :o Jeszcze gdyby się zapytała: czym się karmi to bym powiedział ok, może tego nie wiedzieć, ale ona się zapytała czy go w ogóle musi karmić. No dosłownie ręce opadają - a potem tacy ludzie biorą się za hodowlę zwierząt - tragedia!
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #11 dnia: 09.08.2009, 22:15:50 pm »
No niestety , gady byly i beda mniej znanymi i hodowanymi zwierzakami choc by z tego wzgledu ze nie duzo ludzi je lubi , kumpela ktora oddala mi pieska , zolwia i szynszyla opowiadala ze kiedys wziela pod opieke kanarki i pare swinek morskich na pol zywych bo koles nie wiedzial ze musi im podawac wode , bo niestety w zoologicznym mu tego nie powiedzieli, tak ze to ze kolesiowka sie spytala o to czy trzeba go karmic mnie akurat nie dziwi wkoncu swiry sie zdazaja na tym swiecie ,z tym ze niektorych trzeba gnebic a nie wybaczac.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #12 dnia: 09.08.2009, 22:19:52 pm »
Super....Kameleon a la perpetuum mobile...Może niech sobie kupi gumowego - też ładnie wygląda, a karmić nie trzeba...

Witia - sklep jest ekstra, po prostu pierwsza klasa...:) Bardzo fajne miejsce pracy masz...:)

Tak z ciekawości - skąd sa lamparcie - fermy Tanzania, Zambia, czy europejskie? Wyglądają już na takie podrośnięte, 3-4 letnie.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #13 dnia: 09.08.2009, 22:30:15 pm »
skąd sa lamparcie - fermy Tanzania, Zambia, czy europejskie? Wyglądają już na takie podrośnięte, 3-4 letnie.

Powiem Ci szczerze ankan, że nie wiem za bardzo skąd są i ile dokładnie mają lat. Nie są to jednak już takie maluszki, tylko właśnie takie już troszkę podrośnięte. Jutro mam zamiar przejrzeć dokładnie wszystkie CITES, także będę wiedział dokładnie skąd są. Podejrzewam jednak, że od jakiegoś prywatnego hodowcy z Austrii... Słodkie są te żółwiki ale właśnie lamparcie najbardziej się boją. Jak tylko wystawię do nich rękę lub podejdę bliżej to się chowają, co widać dobrze na powyższym zdjęciu. Jutro porobię jeszcze jakieś fotki. Może uda mi się sfotografować trochę więcej niż same pancerze.. ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: MegaZoo
« Odpowiedź #14 dnia: 09.08.2009, 22:39:14 pm »
Jak będziesz miał chwilę to sprawdź ten Cites. Ciekawa jestem.

Lamparty są płochliwe. Może trochę czasu upłynąć nim przestaną się chować jak ktoś będzie do terra podchodził. Nie mowiąc już o ręcę....
Mają 9-10 cm, czy więcej?

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ