Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.04.2024, 20:14:45 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Mikołów Auchan  (Przeczytany 5634 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Puncia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 4
Mikołów Auchan
« dnia: 13.11.2011, 00:15:06 am »
w auchanie w mikołowie jest nowy sklep zoologiczny!
dzis córkę wzięłam bo musiała ją czyms zajać -mąż poszedł do jubilera ;D
oglądała zwierzaki wiec standardowo  to królik ti ma jedzonko tu picie szynszyle małą sama rozpoznała pokazała picie jedzenie
potem były lyby/jyby :P
a potem nieszczęśnik źóf  i chasło mojej córki mama xóf pić niema!-niestety to nie brak poidełka zmylił corke ale autentycznie zółw -stepowy spory jak na sklepowe bo koło7-8cm-większy niz zwykle widywane maleństwa!
miał uv i grzewczą i jakis każeń-bryłe miałam nadzieje ze to kryjówka ale nie-taki tylko zabieracz miejsca-może ciut cienia słabego dawało to od lamp !ale ten gad był na drewienkach bukowych -nie najgorzej ale bez kryjówki smażył sie w zamkniętym akwarium ,ciasntm i ciepłym kolo30stopni bez wody-miał basenik-ale były w nim ślady po jedzeniu-chyba zeschnięta na wiór marchewka i cos zielonego i wmiare wysoka -koło3-4cmmiska ale mniejsza od gada-pusta
dziecko zauważyło brAK WODY a pracownicy nie?
podeszłam do kobiety i mówie ze nie ma wody(z góry załozyłam ze kryjówki nie wywalczę bo by go ludzie nie widzieli ale chciałam mu choć wodę załatwić)dowiedziałam sie ze  żówie nie potrzebują wody :o :o
co więcej mogą się utopic  :o
zasugerowałam że w naturze pewnie piją wode i ze ten wyglada na odwodnionego i może im paść (myślałam że przynajmniej dadza mu wody zeby straty nie było)ale pani patrzyła już w paznokcie ???
zmyłam sie potem córce tłumaczyc musiałam ze  o zwieżątka trzeba dbac musza miec jedzonko picie domek i miejsce bo będą smutne-Róża ma2 latka ale co dziennie sama -wsypuje karme do miski szynszyli -ja miske wyciągam i wkładam do klatki i razem dajemy wode córa pilnuje i zgłasza jak jest mało oczywiście - to ja nie ona jestem opiekunem i to ja jestem odpowiedzialna ale ją ucze!
wracając do żólwia to żuciły mi się w oczy oczka żówia-jakby mało wypukłe  lekko zapadniet ale całe nie tylko gałki i słabo błyszczące
będac znowu na zakupach sprawdze warunki żówia i jeśli przynajmniej wody nie będze to poprosze o rozmowe z kierownikiem albo telefon do niego

Offline sobs

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 1
  • Geochelone pardalis
Odp: Mikołów Auchan
« Odpowiedź #1 dnia: 13.11.2011, 00:36:00 am »
To długa historia, ale pomogę Ci...jutro bo teraz jestem po drugiej zmianie, a jutro mam na rano.

Offline Puncia

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 191
  • Reputacja: 4
Odp: Mikołów Auchan
« Odpowiedź #2 dnia: 13.11.2011, 10:04:02 am »
???

Offline sobs

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 105
  • Reputacja: 1
  • Geochelone pardalis
Odp: Mikołów Auchan
« Odpowiedź #3 dnia: 14.11.2011, 00:41:11 am »
Tak się składa, że pracowałem w tym sklepie...może kiedyś coś opowiem. Byłem dzisiaj specjalnie i generalnie sprawa wygląd tak: żółw nie wygląda najlepiej, podpuchnięte oczy, tak jak piszesz. Były dwa jeden się sprzedał. Dziś miał wodę - Twoja uwaga pomogła. Reszty nie komentuję. Dam znać jak pogadam, dziś byłem przelotem, weterynarz tam przyjeżdża to pewnie coś poradzi.

A kryjówkę można zrobić...była już historia żółwi na tym forum z ZOO Afryki.