Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 11:58:08 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: żółwie lądowe w sklepach zoologicznych - "Wiem,ale sprawdzam"  (Przeczytany 6367 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TestudoTorun

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Reputacja: 0
Witam :)
W ostatnich dniach i tygodniach udało mi się  - swoimi "sposobami" - wydobyc  z Galeryjnego sklepu zoologicznego (w tym wypadku "AquaelZOO") malucha stepowego, który od dłuższego czasu zalegał w nieodpowiednich warunkach (zbyt małe szklane aquarium, podłoże: suche drewienka,  do jedzenia: komercyjny granulat (prod. tej firmy, a jakże), brak dobrej wentylacji (szyba ciepła jak w piekarniku) no i oczywiście...wydrapany narożnik (tu przemówił sam żółw: takie "warunki" jemu nie odpowiadają). I na to wszystko , zniechęcająca dla klienta, wydłużająca zaleganie żółwia w tym karcerze, cena 500zł.  I to był jeden sklep, a siec ma ich wiele  (poniżej)

Więc mały Apel :
Kochani  "Miłośnicy-Sympatycy" żółwi lądowych , wstancie z kanap, odłóżcie  na moment smartfony, Tablety i komórki i wybierzcie się do sklepów zoologicznych w Waszych Miastach,  sprawdźcie   czy nie ma tam żółwi trzymanych w nieodpowiednich warunkach.   I podejmując inicjatywę, działajcie   z zastrzeżeniem, aby na miejsce żółwia , którego uda Wam się wydostac, tudzież wykupic,  żeby nie trafiały następne  (oczywiście w sytuacji kiedy sklep uparcie  nie chce przeznaczyc tych kilka groszy (dla Sieci nic nie znaczących)   na odpowiednie  terraria osb.    Dla sklepu to żaden wydatek.....

 Poniżej adresy sklepów galeryjnych  i nie tylko  tej sieci AquaelZOO (chodź oczywiście innych sieci zoologicznych bez liku)

Białystok - AUCHAN Produkcyjna
Białystok - CH STAROSIELCE
Bielsko-Biała - CH SFERA
Bydgoszcz - AUCHAN
Czeladź - CH M1
Częstochowa - AUCHAN

Gdańsk - GALERIA PRZYMORZE
Gliwice - CH ARENA
Jelenia Góra- CH SUDECKA
Kalisz - GALERIA AMBER
Kalisz - GALERIA KALISZ
Katowice - CH DĄBRÓWKA
Katowice - AUCHAN Renców
Konin - CH FERIO
Kraków - GALERIA BRONOWICE
Kraków - Węgrzce CH ATUT
Lublin - CARREFOUR

Łomianki - AUCHAN
Łódź - GALERIA ŁÓDZKA
Łódź - TESCO
Płock - AUCHAN
Poznań - AUCHAN
Radom - GALERIA SŁONECZNA

Suwałki - CH TESCO
Szczecin - AUCHAN
Szczecin - CH TURZYN
Szczecin - CH GALAXY

Toruń - Galeria COPERNICUS
Warszawa - ARKADIA
Warszawa - CH FERIO

Wrocław - CH ARKADY
Wrocław - CH Pasaż Grunwaldzki



Offline nihyamisca

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
    • zmarszczki grawitacyjne – u kogo
Odp: żółwie lądowe w sklepach zoologicznych - "Wiem,ale sprawdzam"
« Odpowiedź #1 dnia: 28.09.2017, 09:30:45 am »
Hej! Ja już zareagowałem we Wrocławiu - wykupiłem 2 żółwiki :)
...

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: żółwie lądowe w sklepach zoologicznych - "Wiem,ale sprawdzam"
« Odpowiedź #2 dnia: 28.09.2017, 17:48:06 pm »
Bez sensu jest wykupywanie żółwi.Na ich miejsce wchodzą następne i machina się napędza.
Lepiej przedstawić pracownikom właściwe warunki ,jeśli ich nie spłnią w określonym czasie zadzwonić po odpowiednie służby.

Offline Candy

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Reputacja: 2
  • Candy - samica żółwia stepowego
Odp: żółwie lądowe w sklepach zoologicznych - "Wiem,ale sprawdzam"
« Odpowiedź #3 dnia: 02.10.2017, 09:45:20 am »
Ja kiedyś zareagowałam w swoim mieście. Moja Candy jest właśnie zakupem z litości. Siedziała w małym akwarium dwa miesiące, zarobaczona totalnie jak się później okazało, bez wody, miejsca do schowania, już o tym pisałam gdzieś na forum.. Zadzwoniłam do Inspektoratu Weterynarii. Tam Pani była zdziwiona, o co mi chodzi, że warunki są sprawdzane i przecież jest ok (sic!). Napisałam do nich więc maila, żeby był ślad po rozmowie: załączyłam zdjęcia warunków w jakich siedzi żółw i pościągane artykuły o prawidłowych warunkach hodowlanych żółwi. Reakcja była.. efekt: mniejsza temperatura, parę symbolicznych patyczków jako "schowek" i szyba obklejona jakąś fototapetą, żeby nie drapał. No ale najważniejsze: nad AKWARIUM (ten sam rozmiar), z nowym żółwiem, pewnie już też zarobaczonym, bo nie sądzę, żeby ktoś posprzątał jajka owsików, napis: "ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA I FILMOWANIA CAŁEGO SKLEPU!!!!!". Walka z wiatrakami. Chyba faktycznie najlepsze byłoby nie kupowanie zwierząt z zoologicznych sklepów.
« Ostatnia zmiana: 02.10.2017, 09:49:03 am wysłana przez Candy »