Żółwie lądowe > Sklepy zoologiczne i targi

żółwie lądowe w sklepach zoologicznych - "Wiem,ale sprawdzam"

(1/1)

TestudoTorun:
Witam :)
W ostatnich dniach i tygodniach udało mi się  - swoimi "sposobami" - wydobyc  z Galeryjnego sklepu zoologicznego (w tym wypadku "AquaelZOO") malucha stepowego, który od dłuższego czasu zalegał w nieodpowiednich warunkach (zbyt małe szklane aquarium, podłoże: suche drewienka,  do jedzenia: komercyjny granulat (prod. tej firmy, a jakże), brak dobrej wentylacji (szyba ciepła jak w piekarniku) no i oczywiście...wydrapany narożnik (tu przemówił sam żółw: takie "warunki" jemu nie odpowiadają). I na to wszystko , zniechęcająca dla klienta, wydłużająca zaleganie żółwia w tym karcerze, cena 500zł.  I to był jeden sklep, a siec ma ich wiele  (poniżej)

Więc mały Apel :
Kochani  "Miłośnicy-Sympatycy" żółwi lądowych , wstancie z kanap, odłóżcie  na moment smartfony, Tablety i komórki i wybierzcie się do sklepów zoologicznych w Waszych Miastach,  sprawdźcie   czy nie ma tam żółwi trzymanych w nieodpowiednich warunkach.   I podejmując inicjatywę, działajcie   z zastrzeżeniem, aby na miejsce żółwia , którego uda Wam się wydostac, tudzież wykupic,  żeby nie trafiały następne  (oczywiście w sytuacji kiedy sklep uparcie  nie chce przeznaczyc tych kilka groszy (dla Sieci nic nie znaczących)   na odpowiednie  terraria osb.    Dla sklepu to żaden wydatek.....

 Poniżej adresy sklepów galeryjnych  i nie tylko  tej sieci AquaelZOO (chodź oczywiście innych sieci zoologicznych bez liku)

Białystok - AUCHAN Produkcyjna
Białystok - CH STAROSIELCE
Bielsko-Biała - CH SFERA
Bydgoszcz - AUCHAN
Czeladź - CH M1
Częstochowa - AUCHAN

Gdańsk - GALERIA PRZYMORZE
Gliwice - CH ARENA
Jelenia Góra- CH SUDECKA
Kalisz - GALERIA AMBER
Kalisz - GALERIA KALISZ
Katowice - CH DĄBRÓWKA
Katowice - AUCHAN Renców
Konin - CH FERIO
Kraków - GALERIA BRONOWICE
Kraków - Węgrzce CH ATUT
Lublin - CARREFOUR

Łomianki - AUCHAN
Łódź - GALERIA ŁÓDZKA
Łódź - TESCO
Płock - AUCHAN
Poznań - AUCHAN
Radom - GALERIA SŁONECZNA

Suwałki - CH TESCO
Szczecin - AUCHAN
Szczecin - CH TURZYN
Szczecin - CH GALAXY

Toruń - Galeria COPERNICUS
Warszawa - ARKADIA
Warszawa - CH FERIO

Wrocław - CH ARKADY
Wrocław - CH Pasaż Grunwaldzki


nihyamisca:
Hej! Ja już zareagowałem we Wrocławiu - wykupiłem 2 żółwiki :)

Kenet:
Bez sensu jest wykupywanie żółwi.Na ich miejsce wchodzą następne i machina się napędza.
Lepiej przedstawić pracownikom właściwe warunki ,jeśli ich nie spłnią w określonym czasie zadzwonić po odpowiednie służby.

Candy:
Ja kiedyś zareagowałam w swoim mieście. Moja Candy jest właśnie zakupem z litości. Siedziała w małym akwarium dwa miesiące, zarobaczona totalnie jak się później okazało, bez wody, miejsca do schowania, już o tym pisałam gdzieś na forum.. Zadzwoniłam do Inspektoratu Weterynarii. Tam Pani była zdziwiona, o co mi chodzi, że warunki są sprawdzane i przecież jest ok (sic!). Napisałam do nich więc maila, żeby był ślad po rozmowie: załączyłam zdjęcia warunków w jakich siedzi żółw i pościągane artykuły o prawidłowych warunkach hodowlanych żółwi. Reakcja była.. efekt: mniejsza temperatura, parę symbolicznych patyczków jako "schowek" i szyba obklejona jakąś fototapetą, żeby nie drapał. No ale najważniejsze: nad AKWARIUM (ten sam rozmiar), z nowym żółwiem, pewnie już też zarobaczonym, bo nie sądzę, żeby ktoś posprzątał jajka owsików, napis: "ZAKAZ FOTOGRAFOWANIA I FILMOWANIA CAŁEGO SKLEPU!!!!!". Walka z wiatrakami. Chyba faktycznie najlepsze byłoby nie kupowanie zwierząt z zoologicznych sklepów.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej