Żółwie lądowe > Sklepy zoologiczne i targi

kochani "Miłośnicy" żółwi lądowych...

(1/1)

TestudoTorun2:
Kochani miłośnicy , sympatycy  żółwi lądowych -
 wstańcie z kanap  oraz  sprzed klawiatur Waszych komputerów ,  lap topów,  odłóżcie smartfony i wybierzcie się do sklepów zoologicznych w swojej najbliższej okolicy / mieście  -
upomnijcie się o lepsze warunki, albo o wolnośc dla żółwi lądowych trzymanych  (w czasie pełni sezonu)  w złych warunkach, ciasnych aquariach bez dobrej wentylacji,   , na drewienkach i z granulatem w misce,  itd , ewentualnie nagłaśniajcie sprawy , kontaktujcie się z właścicielami sieci sklepów i blokujcie dalszą sprzedaż.
W Toruniu udało mi się wykupic 2 żółwie greckie blokując jednocześnie na przyszłośc taki procederek - w tych 2 galeryjnych sklepach +  wymusic poprawę warunków dla stepowego w innym zoologu, z ostatnim żółwiem.

Kochani miłośnicy żółwi lądowych .
Czyny -  nie słowa...

conversos:
Prawda jest taka, że jeśli kogoś naprawdę kochamy to szanujemy jego wolność. Żółw szczęśliwy to żółw wolny, na stepie, w stawie, w rzece. Musimy ratować te żółwie, które są już w niewoli po to żeby im stworzyć godne warunki, wybieg, ogród. Ale nie wolno nam kupować nowych, ani rozmnażać je w niewoli celem zasokojania naszych krótkowzrocznych, egoistycznych potrzeb. 
Macie może pomysł jak blokować sprzedaż żółwi w sklepach zoologicznych ?  W Galeii Krakowskiej widziałem dwa piękne żółwie żabuti i dwa żółwie stepowe - oczywiscie w ciasnych akwariach. Żabuti chyba długo się nie mogą sprzedać. Widziałem je jakiś czas temu i są teraz większe więc to te same...
Co mam zrobić ? Może podejmiemy inicjatywę ustawodawczą żeby zabronić tego ?  :(

Kamil56:
Z większością twojej wypowiedzi się nie zgodzę.
Należy podkreślić że żółwie które są rozmnażane w "niewoli" nigdy nie trafią na step i nie wiedzą co to naturalne środowisko. Tak więc wykupywanie ze sklepów takich żółwi nakręca tylko  spiralę. Bo w miejsce kupionego żółwia pojawi się następny.
Jeśli stwierdzasz że żółw w sklepie może mieć złe warunki i dochodzi do znęcania się nad nim to skonsultuj się z lokalnym OTOZ. Jeśli okaże się że masz rację otoz już sam lub z twoją pomocą i innych organizacji zajmie się sprawą.

conversos:
Ale z czym się konkretnie nie zgadzasz ? Z tym, że uważam, że nie jest w porządku hodowla - rozmnażanie żółwi w niewoli. Oczywiście nie wiem co czuje takie zwierzę, które nigdy nie żyło na stepie. Mogę domniemywać tylko, że w każdym stworzeniu jest instynkt wolności. Pytanie czy osoby, które rozmnażają żółwie w celach handlowych sprawdzają czy zwierzę będzie miało godne warunki. Jeśli je sprzedają osobom, bo jakieś dziecko sobie wymarzyło żółwia i nie sprawdzają przyszłych właściceli to jest to nieetyczne tak samo jak wyrywanie tych zwierząt z wolności.
A jeśli chodzi o żółwie ze sklepu zoologicznego w Galerii Krakowskiej  - jest lampa, czyste terarium, woda, ale mało powierzchni. Co można zrobic? Wykupić je. Jesli to zrobię to napędzę spiralę handlu. Jeszcze za 4 zółwie zapłaciłbym około 2 tys. zł. Może macie jakąś podpowiedź...

Kamil56:
Skoro mają dobre warunki to nic nie zrobisz. Można tylko spróbować porozmawiać z kierownictwem nad większym terrarium.

Co do hodowców to trzeba wybierać takich którzy interesują się warunkami jakie zapewnisz ich żółwiowi. Ci którym wszystko jedno szybko wypadną z rynku albo zmienią postępowanie.
To tak jak z pseudo-hodowcami  psów.
Skoro są to jest popyt na tanie zwierzaki. Świata nie zmienisz i większość ludzi podchodzi do zwierząt głównie biorąc warunki ekonomiczne a zwłaszcza by był tani.
Zauważ że tu jest "serwis miłośników żółwi" i większość z nas kocha zwierzaki dając im jak najlepsze warunki.

A że uważasz że rozmnażanie żółwi w niewoli jest nieetyczne to tylko twoja sprawa.
Ja nie uważam tego za nie etyczne. Bo dzięki hodowlom mniej zwierząt wyrywa się z natury albo wcale.
I dzięki hodowcom niektóre gatunki jeszcze nie wyginęły. W Polsce jest jedna osoba która przystąpiła do programu hodowli zagrożonego wyginięciem żółwia plamistego. I to z pozytywnym skutkiem. https://www.facebook.com/832477953596922/photos/a.832900856887965/1293295374181842/?type=3&theater
Takie żółwie nie są na sprzedaż a mają zasilić naturalną populację. Prawdopodobnie gdyby nie grupka miłośników żółw ten by wyginął. Poczytaj a potem opowiadaj o nieetycznych działaniach hodowców http://wroclaw.wyborcza.pl/wroclaw/7,35771,23616570,najmniejszy-zolw-swiata-zamieszkal-we-wroclawskim-ogrodzie-zoologicznym.html

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

Idź do wersji pełnej