Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 10:56:41 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: V Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia & Wystawa Zoologiczna  (Przeczytany 18140 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Mamy zaszczyt zaprosić na V Krajową Imprezę z Okazji Światowego Dnia Żółwia, która odbędzie się 25.05.13 (w sobotę) w Zespole Szkół Ogólnokształcących Nr 16 w Krakowie (os. Niepodległości 19) w godzinach od 9:00-16:00

25.05.2013 V Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia & Wystawa Akwarystyczno-Terrarystyczna

8:00-9:00 - wejście dla wystawców i prelegentów
9:00-9:05 - oficjalne rozpoczęcie Krajowej Imprezy z Okazji Światowego Dnia Żółwia

Program prelekcji:
■ 9:05-9:20 - „5 lat Krajowych Obchodów Światowego Dnia Żółwia” – inż. Wojciech Urynowicz (Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiarze)
■ 9:30 - 10:15 - „ Amatorska hodowla gadów w Polsce - odpowiedzialność, zagrożenia i stan faktyczny" - tech. wet. Bartłomiej Gorzkowski (Lubelskie Egzotarium, Fundacja Epicrates)
■10:30 – 11:15 - „Praktyczne aspekty hodowli azjatyckich żółwi leśnych” - dr inż. Marta Tomaszewska
■11:30 – 12:15 -„Skutki nieodpowiedzialnej hodowli zwierząt egzotycznych”- lek. wet. Nadia Chlebicka (Fundacja Epicrates, Przychodnia weterynaryjna rex)
■12:30 – 13:15 - "Zrozumieć język smoka, czyli o zachowaniu legwanów zielonych słów kilka" - Filip Stadnik (Fundacja Epicrates)

13:30-14:00- Przerwa obiadowa

■14:00 – 14:45 - „Zaburzenia otarczowania u żółwi błotnych z doliny rzeki Zwolenki” – mgr Adam Kotowicz
■15:00 – 15:45 - „Inwazje biologiczne w Polsce i na świecie – przyczyny, skutki, rozwiązania” - dr Wojciech Solarz (Instytut Ochrony Przyrody PAN w Krakowie)

Podobnie jak w poprzednich edycjach imprezie towarzyszyć będzie wystawa prac plastycznych uczniów oraz pobliskich przedszkoli, a także fotografii konkursowych. Będzie możliwość także wypróbowania własnych sił w kąciku artystycznym, gdzie można będzie min. pomalować, ulepić lub wyrzeźbić żółwie oraz inne gady. Planowana jest jak co roku wystawa zoologiczna, na którą szczególnie zapraszamy wystawców [;)]

Szczegóły na www.turtleday.terrarium.pl
https://www.facebook.com/polish.turtleday
https://www.facebook.com/events/148812645289768/
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Dzięki... Chyba się wybiorę.  ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
to super, zapraszamy serdecznie ;) Jak ktoś jeszcze będzie z zolw.info/ to proszę podejść klepnąć mnie po ramieniu i się przedstawić żebym mógł Was zapamiętać i chociaż chwilkę porozmawiać.

Dla najmłodszych przewidziane są konkursy:

Plastyczny – „Żółwie” – dla uczniów szkół podstawowych (formy płaskie i przestrzenne).

Fotograficzny – „Żółwie” – dla gimnazjalistów (fotografie format min. 18x24 cm).

Informatyczny – „Żółwie” – dla gimnazjalistów i licealistów (film – spot reklamowy „Żółwie”).

Termin nadsyłania prac: 15 maja 2013 roku

Adres:

Zespół Szkół Ogolnokształcących Nr 16

os. Niepodległości 19

31-862 Kraków

Z dopiskiem: „Światowy Dzień Żółwia”

Uwaga:

Udział w konkursach jest jednocześnie wyrażeniem zgody autora pracy na jej wykorzystanie w celach reklamowych i promocji obchodów Światowego Dnia Żółwia oraz Stowarzyszenia Krakowscy Żółwiarze. Nadesłane prace nie będą odsyłane.

Każda praca winna zawierać metryczkę z opisem:

    Nazwisko i imię autora pracy,
    Wiek,
    Adres szkoły/klasa,
    Dane kontaktowe.

Dla laureatów w poszczególnych kategoriach przewidziane są dyplomy i nagrody książkowe.
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Ale daleko :( Niestety nie będę mogła się pojawić, ale mam nadzieję, że fotorelacja się tu pojawi!
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Ja też niestety, kawał drogi mam :(
Ale również mam nadzieję że pojawią się jakieś zdjęcia  z imprezy ;)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Zdjęcia oczywiście się pojawią, ale naprawdę wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w V Krajowej Imprezie z Okazji Światowego Dnia Żółwia ;) Mamy nadzieję, że na tym jubileuszowym spotkaniu żółwiarzy pobijemy rekord aktywnych uczestników  :laugh:
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline barto_nt

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Reputacja: 5
Byłem w zeszłym roku i rewelacji nie było;) Nie powiem, fajna sprawa, Bartek przyjechał, poopowiadał o rzeczach wiadomych, Zoo Wrocek się pochwaliło jakie to gatunki posiadają, odnośnie howu to już niekoniecznie kompetentnie. Serpentin zastąpił mądrą głowę nt. naszego błotniaka (nawet muszę pochwalić za w/w wykład, ale tereny lęgowe są jeszcze w innych miejscach;) Nawet udało się zgromadzić konkurujące ze sobą sklepy terrarystyczne. Ale gimnazjalny całokształt oceniam raczej średnio. Wielki plus za patronat p.Grażynki (hyrax.pl), prześwietny lekarz nt. naszych podopiecznych, lekarz, który dyskutuje, a nie narzuca swoje zdanie.

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
RELACJA
« Odpowiedź #8 dnia: 29.05.2013, 22:35:48 pm »
Dnia 25.06.13 w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 16 (Os. Niepodległości 19) odbyła się V Krajowa Impreza z Okazji Światowego Dnia Żółwia zorganizowana jak co roku przez Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiarze.





Oficjalne powitanie przybyłych gości oraz rozpoczęcie Krajowych Obchodów Dnia Żółwia przez Pana mgr Mariusza Tomczyka dyrektora ZSO16 oraz Pana mgr Tadeusza Urynowicza prezesa Stowarzyszenia Krakowscy Żółwiarze.





Uroczyste otwarcie Mini Egzotarium Stowarzyszenia Krakowscy Żółwiarze przez Pana dyrektora mgr Mariusza Tomczyka oraz Panią prof. dr hab. Olgę Szeleszczuk UR Kraków

















Pani dr inż. Marta Tomaszewska podczas prelekcji





Pani lek. wet. Nadia Chlebicka podczas prelekcji



Pan tech. wet. Bartłomiej Gorzkowski w trakcie prelekcji



Pan Filip Stadnik podczas prelekcji



Niestety Panu mgr inż. Adamowi Kotowiczowi nie udało się wygłosić prelekcji z powodu problemu z wersją pp. Jednak cieszy Nas, że udało nam się spotkać i wysłuchać ciekawostek na temat żółwia błotnego w kuluarach



Pan dr Wojciech Solarz w czasie prelekcji





Prelegenci razem Cz. I



Cz. II





Wystawa terrarystyczna odbyła się jedynie dzięki uprzejmości i pełnemu profesjonalizmu Sklepu Bazyliszek. Niestety pozostałe dwa sklepy, które zgłosiły swój udział nie przyjechały. Tym bardziej należą się ogromne brawa i podziękowania dla tak wspaniałej ekipy bo kolekcja samych żółwi liczyła ok. 20 szt. Liczymy, że za rok Sklep Bazyliszek również zaszczyci Nas udziałem i zaskoczy równie bogatą kolekcją gadów :)





























Wystawa zwierząt egzotycznych w wykonaniu uczniów ;) Opiekę weterynaryjną nad wystawami (również tą terrarystyczną) sprawowała Przychodnia Weterynaryjna Hyrax











Podobnie jak na poprzednich Krajowych Obchodach Dnia Żółwia nie zabrakło kącika artystycznego dla najmłodszych



















fekty pracy najmłodszych uczestników... Może jakaś licytacja? :)



Na zakończenie imprezy odbyło się rozdanie podziękowań i nagród dla uczestników Krajowych Obchodów Dnia Żółwia :)















Oczywiście Krajowe Obchody Dnia Żówia to również okazja do wspólnych rozmów i burzliwych dyskusji nie tylko na żówiowe tematy ;)





pochwalenia się najnowszymi zakupami...



i spotkania z przyjaciółmi :)







Rośnie nam nowe pokolenie żółwiarzy :P





Silna grupa pod wezwaniem Żółwi :)



Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiarze dziękuje Wszystkim za udział w Imprezie, a szczególnie wspaniałym prelegentom i naszym partnerom. Już teraz serdecznie zapraszaymy całą brać terrarystyczną i nie tylko na VI Krajową Imprezę z Okazji Światowego Dnia Żółwia.

Więcej zdjęć na:
http://www.turtleday.terrarium.pl/
https://www.facebook...olish.turtleday
https://www.facebook...48812645289768/

Pozdrawiam Wojciech
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Byłem.  ;)
Niestety nie zdążyłem na Twoją prelekcję Wojtku. Wszystko było w miarę okej, ale szału nie było.  <angel>
W szczególności zawiodłem się tym Panem co co stał koło kameleona i odpowiadał na pytania ludzi dotyczące żółwi wprowadzając ich w błąd.  :(
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Moja prelekcja będzie udostępniona w postaci pdf za jakiś tydzień/dwa, ale to głównie wspomnienia wcześniejszych imprez :laugh: A jakimi wiadomościami wprowadzał w błąd?, bo ja jak rozmawiałem to naprawdę zrobił na mnie pozytywne wrażenie.

Pozdrawiam

Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Pokarm:
"Ogórek, marchewka (tylko musi być starta), kapusta, zioła, mlecz, koniczyna."
Hibernacja:
"Zimowanie nie jest potrzebne żółwiom."
Terrarium:
"Żółw może chodzić po podłodze, ale spać może tylko w terrarium."

PS:
Rozmawiał z jakąś Panią wszystko usłyszałem.  :-X  <angel>



 

Dodano 30.05.2013, 00:53:54 am
Może mnie widziałeś.  ;)
Byłem rano stałem przy terrariach kiedy Ty rozmawiałeś ze "specjalistą".  ;D
Taki 13 letni chłopak z długimi czarnymi włosami.  :P
« Ostatnia zmiana: 30.05.2013, 00:54:23 am wysłana przez Jan BZ »
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Gratuluje udanego spotkania.. :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Tośka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 3114
  • Reputacja: 65
  • stepki i greki :)
    • Serwis molosy.pl
Fajne fotki.Wojtek a ten Pan prezes to Twój tata?Tak jakoś przyszło mi na mysl,jak przeczytałam nazwisko.Prace najmłodszych po prostu przeurocze.Żółw sępi na fotce fascynujący.Nigdy nie widziałam takiego na żywo.A te lamparty malusie piękne.Fajnie zorganizowany czas.Mam pytanie .Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiarze, od kiedy działają jako stowarzyszenie?Długi czas już?Oprócz takich prelekcji,wystaw,uświadamiania młodych ludzi,co jeszcze robicie?
Czasami nie uzywam znakow polskich,ale to tylko dlatego,bo uzywam telefonu

Offline Serpentin

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 478
  • Reputacja: 18
    • Turtle Day/ Dzień Żółwia
Witam, będę się widział w niedziele z właścicielem Sklepu Bazyliszek to porozmawiamy na żółwiowe tematy. Jeśli chodzi o prezesa to tak to mój tata :P Nie widzisz podobieństwa? Grupa Krakowscy Żółwiarze działa od 2009 roku, a 14 marca została przekształcona w Stowarzyszenie Krakowscy Żółwiarze rozpoczynając tym samym oficjalną działalność na podstawie wpisu do KRS. Trochę na temat naszej działalności można przeczytać nr 4 E- Magazynu spis-hodowcow. Oprócz wspomnianej przez Ciebie szeroko pojętej edukacji nie tylko młodych ludzi bierzemy udział w interwencjach współpracując z różnymi oddziałami TOZ'u, szukamy domu dla podrzucanych i oddawanych nam żółwi (głównie tych z małopolski).

Pozdrawiam
Odpowiedzialny opiekun to taki, który stara się zapewnić zwierzęciu podstawowe warunki zoohigieniczne i otwarty jest na konstruktywną krytykę.