Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 19.03.2024, 03:44:50 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Kupno żółwia w Warszawie  (Przeczytany 12178 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Klimczak02

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Kupno żółwia w Warszawie
« dnia: 19.06.2013, 22:22:17 pm »
Witam!
Chciałbym kupic zółwia stepowego w Warszawie, CZy ktos moze polecic jakis zoologiczny? w którym mógłbym to zrobic. Mam pytanie odnosnie jakiejś giełdy odbywającej sie w Warszawie, czy ktos moze wie gdzie sie odbywa i w jakich godzinach?

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #1 dnia: 19.06.2013, 22:50:53 pm »
Bardzo Cię o coś proszę.  :)
Najpierw upewnij się , że żółw, którego posiadasz ma zapewnione odpowiednie warunki, a dopiero potem decyduj o zakupie drugiego.
Nawet jeśli ten żółw nie będzie dla Ciebie to jednak Ty będziesz przekazywał wiedzę na temat opieki nad nim.W związku z tym wiedza ta musi być stosunkowo duża.  :)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #2 dnia: 19.06.2013, 22:56:25 pm »
Warszawska Giełda Terrarystyczna
28 sierpnia 2012
Informujemy wszystkich, którzy zwracają się z pytaniami o termin kolejnej giełdy, że w związku z zakazem handlu zwierzętami domowymi ( w interpretacji ustawodawców do takich należą także gady) Warszawska Giełda Terraystyczna nie będzie organizowana, aż do odwołania.
Jeśli coś się zmieni, natychmiast Was o tym poinformujemy.

Wujek gógle. W zoologikach raczej, tak jak już pisałam, o zdrowego żółwia ciężko.
 

Dodano 19.06.2013, 23:01:48 pm
Na prawdę nie sądzisz, że lepiej się podszkolić jeszcze, zdobyć dodatkowa wiedzę i adoptować żółwia?

nie jestem w stanie tego pojąć. Skoro są warunki, wybieg, terra, opcje zimowania to dlaczego nie dać domu żółwikowi w potrzebie?
Tak, wiem, ratuje się żółwia ze sklepu. Tylko, że na jego miejsce sprowadzą 3 kolejne bo jest popyt..
« Ostatnia zmiana: 19.06.2013, 23:01:48 pm wysłana przez Minka »
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #3 dnia: 20.06.2013, 08:01:57 am »
Klimczak02 jak ja się rozglądałam za drugim żółwiem to polecono mi sklepy Szrek i amustela - w tym drugim widziałam bardzo ładnego małego lamparta, w całkiem niezłym stanie jak na pierwszy rzut oka :)

Minka myślę, że adopcja w przypadku Klimczak02 nie do konca jest słusznym wyjściem, bo żółw nie bedzie dla niego - być może nie będzie miał nawet możliwości nadzoru bezpośredniego nad opieką, którą będą świadczyli przyszli opiekunowie, a w końcu umowa adopcyjna podpisywana jest bezpośrednio z potencjalnym włascicielem, jeśli gad ma być prezentem - zakładam ustalonym z rodzicami dziecka, to nie widzę możliwości, aby Klimczak brał odpowiedzialność za decyzje dorosłych ludzi i podejmował się adopcji żółwia, który nie jest dla niego.

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #4 dnia: 20.06.2013, 11:00:45 am »
to niech zaprosi ta osobę na forum. Niech się czegoś dowie nawet, zanim sie podaruje tej osobie żółwia. Klimczak02 będzie miał trochę mniej roboty z przekazywaniem ejk całej ogromnej wiedzy, którą chyba nie do końca (jak większa cześć z nas) przyswoił, a nowa rodzinka żółwika będzie miała miejsce w któym osobiście w razie problemów będzie mogła szukać pomocy.  I wtedy albo ta osoba (która o prezencie musi wiedzieć bo TAKICH prezentów się nie robi bez wiedzy obdarowywanego) albo jej rodzicie niech sie dokształcą, poznają czym jest w ogóle opieka nad żółwiem, jakie skorupka ma wymagania, jakie to sa utrudnienia, ewentualne koszty i oni zadecydują czy chcą adoptować czy kupić żółwia.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline TomaszW

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 509
  • Reputacja: 9
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #5 dnia: 20.06.2013, 14:12:18 pm »
Popieram! :)
Minka  :-*

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #6 dnia: 20.06.2013, 18:10:25 pm »
są zarówno plusy i minusy w kupowaniu żółwia - ja biorąc drugiego gada też chciałabym żeby był mały - ze sklepu lub od hodowcy. Chciałabym patrzeć jak się rozwija, rośnie...Myślę, że to przewaznie decyduje, czy kupujemy czy adoptujemy. Zresztą podobnie jest z innymi zwierzakami np. psami, kotami... dlatego nie ma w tym nic dziwnego, że ludzie chcą po prostu zwierze kupić i myślę, że usilne namawianie na adopcje w takich sytuacjach mija się z celem- niestety.
« Ostatnia zmiana: 20.06.2013, 18:14:01 pm wysłana przez she »

Offline Klimczak02

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #7 dnia: 20.06.2013, 18:55:20 pm »
Żółw jak już wyżej kilka osób wspomniało, nie jest dla mnie, adopcja jest w tym przypadku nie możliwa.
Tyle co wiedziałem o hodowli już dawno przekazałem właścicielom nowego żółwika. Pokazałem też to forum, dlatego rodzice siostrzenicy już od jakiegoś czasu przeglądają to forum, czasami mnie nawet zaskakują.  Tam gdzie nie mieszka siostrzenica, nie ma możliwości o kupnie żółwia. Chcieli kupić wodnego ale wybiłem im to z głowy.
Teraz na nowego żółwika czeka już akwarium 100x40x35, lampka grzewcza i UVB, czeka też wybieg letni (z tym nie było problemu ponieważ mieszkają na uboczu) :)
Wyposażyli się już w miseczki itd, Czekają tylko na żółwia.
Mimo że sam nie potrafie ,,utrzymać dobrych warunków" dla swojego żółwia, nikogo nie będe odwoływał od takiego pomysłu, ponieważ od czegoś trzeba zacząć. Nikt nie był idealny. W większości zoologicznych nadal żółwie jedzą sałate i to podstawa ich diety, a ktoś niestety poucza mnie, za błąd który tak naprawde wydawał się słuszny.
Amustela ??? Sprawdze :) <afro> Dzis znalazłem mlode żółwiki w sadybie kakadu :)
 

Dodano 20.06.2013, 19:41:55 pm
Byłem w amustella na ciszewskiego zajrzeć. Czesto tam bywam po jedzonko i witaminki, Faktycznie lamparci malutki był śliczny. Ale bardziej rozglądałem się za stepowym. I tamte żółwie były w cięzkim stanie, mimo wysokiego poziomu sklepu. Jednakże widać że już od dawna tam są. Ale lamparci, spoczko ;) She jesli możesz rozejrzyj się tam za stepowym :) Pozdrawiam!
« Ostatnia zmiana: 20.06.2013, 19:41:55 pm wysłana przez Klimczak02 »

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #8 dnia: 20.06.2013, 21:18:54 pm »
Nie rozumiem czemu adopcja odpada no ale ok. Bo zaraz będzie, że znowu się czepiam. Nie moja sprawa w sumie. Powodzenia i jak najmniejszej ilości błędów życzę.
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline she

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 724
  • Reputacja: 11
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #9 dnia: 21.06.2013, 19:34:21 pm »
Klimczak02 niestety mieszkam kawałek drogi od tego sklepu - zupełnie mi nie podrodze,więc obawiam się, że nie pomogę akurat w tej kwestii.

Offline Klimczak02

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 38
  • Reputacja: 0
Odp: Kupno żółwia w Warszawie
« Odpowiedź #10 dnia: 22.06.2013, 08:38:25 am »
oK POPROSTU MYSLALEM ze jestes tam blisko skoro zaproponowałas. Spoczko :)