Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 25.04.2024, 08:48:20 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 79445 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #180 dnia: 09.01.2010, 15:01:36 pm »
Żółwie po prostu są drogie i dają dużo zysku sklepom zoologicznym a nie mają pojęcia jakie mają mieć warunki
Pozdrawiam Jakub

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #181 dnia: 09.01.2010, 15:43:57 pm »
Mieszanie gatunków to wprost proszenie się o kłopoty. Uważam że nie powinno się kupować u takich sprzedawców.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #182 dnia: 25.01.2010, 00:11:08 am »
Wczoraj byłam w sklepie zoologicznym w którym kupowałam swoje 3 (chore) żółwie, z których 2 niestety padły z nieznanej przyczyny. To co tam zobaczyłam i doświadczyłam przechodzi granice! Pierwsze co - zauważyłam nowe żółwie lądowe, co raczej rzadko tam się darza. Nie wiem jaki to był gatunek, wyglądały mi na stepki, ale były dziwnie żółte. W tym samym momencie ukazało mi się terrarium z innymi żółwiami. Gdy podeszłam bliżej okazało się że to dwie, duże, ok. 20-cm sulkatki. W terrarium które nie przekraczało 100cm długości, sucha kora jako podłoże, brak UVB, brak baseniku z wodą, miska na jedzenie zajmująca 1/4 powierzchni terrarium a na niej oczywiście góra sałaty z domieszką marchwi. U mniejszej widać było małe piramidki, większa miała piramidy wprost przeogromne! A co mnie powaliło na nogi - cena 350 euro za sztukę. Niestety to nie koniec moich doświadczeń. Gdy podeszłam do żółwi wodno-lądowych, sporych już zresztą osobników, zauważyłam że jeden z nich utknął pod rurką filtrującą. Żółw nie mógł się ruszyć, oczy miał napuchnięte, jakiś inny próbował "walczyć" z tą rurą, może próbował go uwolnić. Od razu podeszłam do sprzedawczyni, żeby jej powiedzieć co się dzieje. I co w odpowiedzi usłyszałam? ŻE ON TAK LUBI! Dopiero po moich przekonywaniach pani łaskawie poszła i uwolniła go od tej rury, ale żółw wyglądał naprawdę nieciekawie. Ledwo poruszał łapkami. Wyszłam z tego sklepu czym prędzej z nadzieją że już tam nie wrócę. I na pewno nie kupię już tam żadnego zwierzaczka.
Stefanka

Offline mara

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 62
  • Reputacja: 2
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #183 dnia: 25.01.2010, 09:49:43 am »
a może jednka warto tam wrócić i spróbować zrobić jakąś aferę, zawsze można próbować rozmawiać z kierownikiem sklepu, że żółwie mają nieodpowiednie warunki. Jeśli jest to sklep w jakiejś galerii handlowej to można też próbować skontaktować się z jakimś kierownikiem od spraw wynajmu pomieszczeń czy coś takiego, jak się go uda przekonać, że sklep w ten sposób może zepsuć renomę galerii to jesteśmy w domu. Dodatkowo jak nie znają się na żółwiach to może też i na inne tematy mają ograniczoną wiedzę może da się ich postraszyć jakąś strażą dla zwierząt (która co prawda pewnie nic by nie zrobiła, ale w sklepie mogą o tym nie wiedzieć). Pomóc też może zaangażowanie innych ludzi, namów znajomych, żeby oni też wytykali błędy kierownikom, żebyś nie wyszła na jakąś jedną jedyną nawiedzoną.

Wiem, że to wymaga wysiłku i nie jest proste, ale jeśli masz czas to naprawdę warto chociaż spróbować.

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #184 dnia: 10.02.2010, 19:42:18 pm »
Ja kupiłam swoje żółwie ze sklepu zoologicznego gdzie ok 20 żółwi siedziało w malutkim terrarium. Jeden leżał martwy/żywy lub strasznie chory więc go facet przykrył sztucznym chodniczkiem który miały w środku, wody nie miały a za jedzenie jakby ciapke z gotowanych lup takich w puszkach buraków. Sprzedawca wciskał każdemu Biorept... okropnie tam było. Żółwia dali mi w malutkim kartonowym pudełku.
pozdrawiają hela i parys

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #185 dnia: 10.02.2010, 19:47:23 pm »
o jej okropne
Pozdrawiam Jakub

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #186 dnia: 10.02.2010, 20:15:27 pm »
Za takie coś to można byłoby na nich nasłać Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami :(
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline majka7412

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 631
  • Reputacja: 3
  • ;D
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #187 dnia: 10.02.2010, 21:01:42 pm »
Wiem, okrutni są. Strasznie chciałam go zabrać do domu, kupić go ale nie pozwolili by mi. W innym sklepie próbowałam dyskutować na temat złych warunków jakie panują w terrarium stepka, ale ona powiedziała on tak lubi i na nic więcej mi nie opowiedziała.
pozdrawiają hela i parys

Offline anna-daria

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 390
  • Reputacja: 10
  • Geochelone pardalis
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #188 dnia: 10.02.2010, 22:10:10 pm »
A właśnie. Ja jednak wróciłam do tamtgo sklepu o którym wcześniej pisałam i próbowałam "rozmawiać" z tą panią. Była bardzo niemiła, próbowałam ją uświadomić co i jak z tymi żółwiami, udowodnić że papiery które na żółwia dostałam się nie zgadzają (bo żółw ma 9,5cm długości a ona twierdzi że się urodził w zeszłym roku) i że według numeru cites który na tych dokumentach widnieje że żółw pochodzi z Czech a nie z Holandii, to ona mi powiedziała że ona wie LEPIEJ bo jej dostawca to jest wielki hodowca i rożne organizacje zajmujące się żółwiami przychodzą do niego po rady bo on w zakresie żółwi jest specjalistą i bardzo tym organizacjom pomaga. A na temat (przypuszczalnie lewych) papierów powiedziała "Do wiedzenia"
Stefanka

Offline żłówinka

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 100
  • Reputacja: 0
  • Jestesm właścicielką stepowca Janka
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #189 dnia: 19.03.2010, 18:09:59 pm »
Dawno mnie tu nie było, ale jakoś tak wyszło. A teraz do rzeczy. Wróciłam ostatnio z Hiszpani. My na rzekamy na nasze sklepy zoologiczne. Wydaje mi się, że nie potrzebnie. jest w barcelonie ulica zwana Gracia czy coś w tym rodzaju. Są tam stragany z pamiatkami, kwiatami i ze zwierzętami. Tak normalny stragan jak na krupówkach tylko nei ma tam owieczek i pocztówek, ale normalne zwierzaki. Żółwie z sałatą, cukiną, marchewką i jabłuszkiem. Niektóre w akwariach inne w klatkach. Oczywiście na dnie piasek. Niektóre nie miały lamp, a był wieczór koło 20 i było około 10stopni na plusie. Jednego dnia było chłodno i padało a one stały tam w takich samyc warunkach jakie przedstawiłam wyżej. Wydaje mi się, że gdzieś powinnam miec zdjęcia. Jak znajdę to wstawię.
ŻłÓwInKa ;)

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #190 dnia: 19.03.2010, 18:32:09 pm »
Ja sądzę że powinnismy raczej szukać porównań idących w drugą stronę i opowiadać się za stałym udoskonalaniem tego co jest, nawet jeśli gdzieś jest gorzej.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline JennyLc

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 22
  • Reputacja: 1
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #191 dnia: 19.03.2010, 19:12:06 pm »
sluchajcie, w Opolu w CH Harolinka jest duzy zoologiczny sklep "NATURA" i tam jest taki ogromny zolw wodny, strasznie duzy a zeby nie uciekl to ma do dolnej skorupy przyczepione takie cos co podnosi go wyzej ze nie moze uciec.... Straszne.

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #192 dnia: 19.03.2010, 19:57:22 pm »
no to to już jest sadyzm
Pozdrawiam Jakub

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #193 dnia: 19.03.2010, 20:01:14 pm »
Ja mam w ogóle złe doświadczenia z tą siecią sklepów.
Rzeczywiście to zakrawa na jakieś okrucieństwo. Podaj dokłdaniej jak to jest czymś obciążony, czy jak? A może masz fotki?
Od pewnego czasu zastanawiam się nad zrobieniem jakiejś czarnej listy sklepów (dla przeciwwagi można też zrobić listę sklepów gdzie jest dobry standard hodowli żółwi). Co o tym sądzicie?
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #194 dnia: 19.03.2010, 20:06:38 pm »
ja byłem w silesia city center w katowicach w sklepie zoologicznym i żółw fakt miał małe terra ok 30 x 30 ale to mały kapselek a za podłoże torf i taki mały korzeń i kryjówka lamka grzewcza i uvb nie wiem co dostawał do jedzenia
Pozdrawiam Jakub