Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 16:15:41 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych  (Przeczytany 78770 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #45 dnia: 25.10.2007, 09:25:19 am »
Ok, zajmę się tym i prześlę Ci!
TUPTUŚ

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #46 dnia: 25.10.2007, 17:25:40 pm »
Pomysł z ulotką bardzo fajny, ale i tak nie pewnie wszyscy, którzy kupują żółwia się do tego przekonają, bo np. kupią sobie książkię i będą się stosować do porad w niej zawartych, twierdzić, że jej autor wie lepiej itp. itp.
Ale spróbować warto, może choć części gadzinek poprawią się warunki hodowli :).

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #47 dnia: 11.02.2008, 19:41:05 pm »
Ja byłam ostatnio w zoologu w krakowskiej "Zakopiance", taki wieeeelki sklep, po prostu ogromny. Mnóstwo różnych karm, akcesoriów i zwierzaków. Wydawałoby się że raj dla zwierzątek. Ciekawość zaprowadziła mnie oczywiście do żółwików. Mieli młodziutkie żółwiki stepowe i greckie po kilka z każdego gatunku.
Niestety muszę stwierdzić iż miały kiepsko...
Ciasne akwaria, wysypane kostką bukową (stepki) lub piachem (greki) - ciekawe skąd takie akurat zróżnicowanie  ???
W miseczce owoce, wody brak, cienia w sumie też brak (tylko na środku tuż pod żarówką jakiś kawałek konara pod który wejdzie może co najwyżej jeden żółwik lub "pół" żółwika), ponadto SunGlo (wiadomo...), z czystością też dość na bakier... Nie wiem jak z temperaturą i wilgotnością ale pewnie kiepsko - tzn. prażenie non stop i bardzo sucho...
Zolwiki były dość apatyczne, już z wyraźnymi zaczątkami piramidek...

Aha... i był opis na akwarium odnośnie żywienia "warzywa, owoce, coś o liściach drzew i krzewów, preparaty multiwitaminowe"...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #48 dnia: 11.02.2008, 20:46:51 pm »
kurcze, aż sie prosi zostawić ulotkę, ale tam pewnie sami eksperci i szychy więc b nie przyjęli bo ich to nie można pouczać. Nawet wielkie molochy zoologiczne nie starają się zapewnić zwierzakom bytu.

Offline kondi

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 406
  • Reputacja: 9
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #49 dnia: 11.02.2008, 22:19:29 pm »
Ja byłam ostatnio w zoologu w krakowskiej "Zakopiance", taki wieeeelki sklep, po prostu ogromny. Mnóstwo różnych karm, akcesoriów i zwierzaków. Wydawałoby się że raj dla zwierzątek. Ciekawość zaprowadziła mnie oczywiście do żółwików. Mieli młodziutkie żółwiki stepowe i greckie po kilka z każdego gatunku.


nie lubię tego sklepu, po pierwsze strasznie drogi, po drugie masówka. na wybiegu z przodu mają szczeniaki, po których niezbyt często sprzątają. z tyłu za artykułami wędkarskimi mieli małpy i tam sytuacja jest jeszcze gorsza. ze sklepów zoo w krakowie nie polecam żadnych sieciowych (w tym w galerii krakowskiej wcisnęli mojej połówce chorego żółwia - to był nasz kuba). chyba najlepszy sklep dla terrarystów to gady-gady, choć odkąd przenieśli się i maą więcej miejsca to wiele zwierząt mają na zapleczu. tyle, że żółwi raczej tam nie uświadczysz, choć znają się na rzeczy, raczej pająki, jaszczurki, węże. za to świerszcze na karmę dla jaszczurek niesamowicie cykają na całe pomieszczenie.
may you always hear the whisper of wings

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #50 dnia: 13.02.2008, 18:24:58 pm »
No drogo, to fakt. W tym w galerii nie byłam, nie widziałam go, muszę więc obadać...

Ale dziś uwaga uwaga... dobra wiadomość - przez przypadek natrafiłam na stronkę sklepu warszawskiego gdzie z opisów żółwia stepowego i greckiego wydaje się że obsługa ma pojęcie o tych gadach.

To bardzo podnoszące na duchu, gdyż jak na razie wyłania się nam raczej ponury obraz polskich sklepów. Nie wiem jednak jak u nich to wygląda na żywo, bo tam nie byłam.
Chciałam przejrzeć co mają "na składzie" ale albo nic nie mają albo coś im stronka nie działa...

Podaje linka:
http://amustela.pl
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline kuba

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 56
  • Reputacja: 1
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #51 dnia: 23.02.2008, 15:36:06 pm »
wiiitam po dluugiej przerwie:)
mnostwo pracy i malo wolnego zcasu,ale jestem:)
teraz tak,co do sklepu na zakopiance.....znam ten sklep,a skad...domyslcie sie;]jelsi to pomzoe powiem by cos z tymi warunkami zrobili,podesle wasza ulotke:)bo u mnie ona bardzo sie przydaje....np. 4 dni temu sprzedalem ostatniego stepowego zlowika i klient byl "zielony"ale bardzo przejety sprawa i wysluchal co mialem do powiedzenia i z checia wzial ulotke i bardzo dziekowal za te "informacje w pigulce" wiec sadaze ze predzej czy zponiej na pewno tutaj zajrzy do was:)a zolwik w jego rekach ebdzie mial dobre jelsi nie bardzo dobre warunki:)
co do innych ulotek....sa rozdawane jak zdarzaja sie "niekumaci"klienci.....i sa szybko usmiwadamiani ulotkami,wiec  akcja "ulotka"daje jakis pozytywny rezultat,ale czy przeklada sie na praktyke ...trudno powiedziec...a co do innych sklepow....co ja moge zrobic,tylko powiedizec by ta ulotka do nich doszla zeby sami sie do niej dostosowali a pozniej ja rozdawali...ale nie moge tego kontrolowac,jestem zwyklymm szarym pracownikiem:)
p.s teraz musze zamowic nowe zolwiki:)
pozdrawiam!!

Offline Mrush

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Reputacja: 0
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #52 dnia: 23.02.2008, 16:58:29 pm »
Wszędzie chyba znajdują się odchyleńcy  >:( nawet w sklepach zoologicznych, które "są na rynku" już wiele lat i nie wiadomo dlaczego jeszcze się utrzymują.

Tak się składa ze po kilkunastoletniej przerwie postanowiłem ponownie mieć żółwia lądowego. Przechodząc obok jednego ze starszych sklepów w Rzeszowie wstąpiłem. No i były 2 żółwie. Jeden mały, wogóle się nie ruszał, schowany w swojej skorupie, drugi większy z mocno przerośniętymi pazurami, plastron nierówny, jedzenie w miseczce jakieś stare   :'( ... pytam sprzedawce po ile te zolwie (myślę sobie, lepiej je z tamtąd zabrać, bo szkoda zwierzaków) a człowiek mówi - nie są na sprzedaż  >:(
i rzuca na koniec, mogę sprowadzić ... za 400 zł ...
Nóż się w kieszeni otwiera ...

Offline Bartek

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1391
  • Reputacja: 10
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #53 dnia: 23.02.2008, 21:32:43 pm »
no w Rzeszowie nie byłem, ale w Ostrowcu Świętokrzyskim jest kilka sklepów, na jeden mówią rzeźnia bo podono kupując tam zwierzęta długo nie pożyją. Jest też jeden na galerii w tesco, taki kompleks sklepów + tesco i inne. no to tam jest wszystko z papierami, raz był żółwik już go nei ma, miał lampy i suszki choć i biorept był niestety.

Offline pol@k

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 500
  • Reputacja: 1
  • Żółw stepowy Szkrabcio
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #54 dnia: 21.04.2008, 18:14:17 pm »
Byłem w weekend kupić świetlówkę w jednym z większych bydgoskich sklepów zoologicznych, oczywiście przy okazji zajrzałem do żółwików :). Ich warunki nie są niestety wciąż zbyt dobre, ale za to do ich terrarium była przyczepiona kartka z charakterystyką gatunku oraz opisem żywienia i, co mnie zaskoczyło, było napisane wytłuszczonym drukiem, że nie wolno podawać sałaty, warzyw, owoców itp. a potem lista zdrowej zieleninki :). Wreszcie się czegoś w tym sklepie nauczyli ;).

Offline Agnieszka

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2569
  • Reputacja: 19
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #55 dnia: 22.04.2008, 14:23:27 pm »
To super, chociaż tyle, miejmy nadzieje, że będzie tak coraz częściej.
TUPTUŚ

Offline Tyr

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
    • Tyr Photo Site
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #56 dnia: 24.04.2008, 19:09:05 pm »
No drogo, to fakt. W tym w galerii nie byłam, nie widziałam go, muszę więc obadać...

Ale dziś uwaga uwaga... dobra wiadomość - przez przypadek natrafiłam na stronkę sklepu warszawskiego gdzie z opisów żółwia stepowego i greckiego wydaje się że obsługa ma pojęcie o tych gadach.

To bardzo podnoszące na duchu, gdyż jak na razie wyłania się nam raczej ponury obraz polskich sklepów. Nie wiem jednak jak u nich to wygląda na żywo, bo tam nie byłam.
Chciałam przejrzeć co mają "na składzie" ale albo nic nie mają albo coś im stronka nie działa...

Podaje linka:
http://amustela.pl


O tym sklepie ludzie na TCP wypowiadają się bardzo różnie. Ja osobiście byłem tam dwa razy. Za pierwszy razem nie mogłem uzyskać żadnych informacji, ponieważ pracownik zajmujący się terrarystyką wyjechał wyrzucić śmieci i nie wrócił przez prawie 20 minut... Za drugim razem<dzisiaj> mieli chyba pozamieniane żółwie, względem opisów na terrarium i znowu sprzedawca przekonywał mnie, że żółw wyglądający zupełnie jak grek to żółw lamparci. A znowu w terrarium greka był jakiś czarny żółw z jasnymi "polami", chyba, że po prostu był brudny, bo był schowany trochę;)
Pozdrawiam Tyr

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #57 dnia: 25.04.2008, 09:36:54 am »
No ja też słyszałam niedawno nieciekawe opinie, co tym bardziej dziwi gdyż opisy na stronie były w porządku. Widać pozory mylą a strona to nie wszytko...
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline filipp_86

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 227
  • Reputacja: 0
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #58 dnia: 25.04.2008, 10:16:36 am »
"Stigmochelys pardalis – żółw lamparci S.pardalis pardalis S.pardalis babcocki – oferowane osobniki należą do tego podgatunku" to jest cytat z allegro w ofercie sklepu aMustela.
Super wyjaśnione do którego podgatunku należy ten osobnik:/
Przecież nie każdy musi wiedzieć że młode S.p.pardalis i S.p.babcocki różnią się plamkami na karapaksie i plastronie:/
Parodia. Ceny też mają rewelacyjne:/
"nerki nie rosną na drzewach"
Wypełnij Oświadczenie Woli
http://www.poltransplant.org.pl/ow.html

Offline Tyr

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Reputacja: 0
    • Tyr Photo Site
Odp: Warunki żółwi w sklepach zoologicznych
« Odpowiedź #59 dnia: 25.04.2008, 23:01:04 pm »
jak tak sobie w necie popatrzyłem, to w terrarium greckich był chyba mauretański.
Ale zwierzęta źle nie wyglądały. Jeśli chcecie to mogę w najbliższej przyszłości wrzucić zdjęcia z komórki jakie robiłem grekom tam.
Pozdrawiam Tyr