Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 04:37:27 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Cena żółwia stepowego  (Przeczytany 13371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Cena żółwia stepowego
« dnia: 24.02.2009, 15:37:17 pm »
Witajcie! dopiero co się zapisałam na forum  :) I już mam parę pytań.
Co prawda nie mam jeszcze żółwia ale będę miała  :D
Obiecuje że zapewnię mu dobre warunki. Czytam już bardzo długo już to forum  jestem jego fanką ;D
A tu padnie moje pierwsze pytanie czy cena za młodego żółwia stepowego z papierami 439zł jest odpowiednia?

Będę zadawać jeszcze więcej pytań ale po kolei <afro>
Chcę widzieć wszystko czego jeszcze nie wiem o tych pięknych stworzeniach zanim to małe cudo zamieszka u mnie w domu ;)
To,to,to.... TOTO!!!

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #1 dnia: 24.02.2009, 16:27:46 pm »
 ja widziałam w Warszawie tańsze żółwie stepowe z papierami- za 380 zł. Możesz jeszcze uderzyć do prywatnych hodowców.

Witaj na naszym forum :)
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #2 dnia: 24.02.2009, 16:32:44 pm »
No fakt tańsze ale za daleko  ::)
To,to,to.... TOTO!!!

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #3 dnia: 24.02.2009, 16:41:28 pm »
A może ktoś wie gdzie kopić tanio młodego żółwia na śląsku
To,to,to.... TOTO!!!

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #4 dnia: 24.02.2009, 17:09:48 pm »
Cytuj
A może ktoś wie gdzie kopić tanio młodego żółwia na śląsku

Ja myślę, że "tanio" to nie znajdziesz. Zależy oczywiście, co uważasz za "tanio". Żółw z papierami będzie kosztował, szczególnie w sklepie. Od hodowcy zapewne mniej.
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #5 dnia: 24.02.2009, 17:38:23 pm »
Witaj u nas :) Żółwik z papierami (a tylko taki powinien wchodzic w grę) rzeczywiście kosztuje kilkaset zł, ale ceny są różne zależnie od sklepu. A czy nie chciałabyś przygarnąć jakiegoś niechcianego żółwika? Bywa że ludzie się pozbywają żółwi i oddają w dobre ręce.
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline OlkaPiotrowicz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #6 dnia: 20.04.2010, 13:46:31 pm »
Witam.
Ja też jestem nowa i z chęcią przygarnę żółwika. A jeśli takowego nie znajdę to moze macie namiary na jakiegoś hodowcę z kujawsko-pomorskiego?

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #7 dnia: 20.04.2010, 21:42:12 pm »
Olka, masz za małe dzieci dla zwierząt. Daj se spokój na parę lat. Żadne zwierzę dla tak małych dzieci nie jest odpowiednie, bo będą je meczyć, a ty będziesz miała tylko więcej roboty. Masz psa (przy budzie!), i to powinno wystarczyć. Każde dodatkowe zwierzę to dla ciebie więcej roboty,  a dla zwierzęcia tylko stres i kiepskie życie.
Nie zamierzam z tobą o tym gadać, bo to nie ma sensu, a piszę dlatego, że znam życie.

Offline Alicja

  • Żółw egipski (Testudo kleinmanni)
  • *
  • Wiadomości: 343
  • Reputacja: 9
  • żółw stepowy-Piękna
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #8 dnia: 21.04.2010, 16:55:11 pm »
Uhm...To dużo pracy.Trzeba się nieźle nagimnastykować,żeby wszystko pogodzić. A czasem jeszcze pan Partner też jak duże dziecko i wszystko samemu trzeba.Jak ktoś kocha tyrać na okrągło, nie umie żyć w bezruchu i może nie dosypiać - to polecam każde kolejne zwierzątko  ;) i piątkę dzieci , a co  ;)

Żółwika nigdy nie zostawisz samego sobie,musisz koło niego posprzątać ,jak koło niemowlaka,musisz mu umyć miseczki,dać świeżą wodę,chodzić po roślinki,jak możesz to zrobisz wybieg,a jak nie możesz - to masz więcej pracy.Trzeba się jeszcze pouczyć,poczytać,bo może zachorować,jeździć do lecznicy,kąpać.Trzeba być zdyscyplinowanym i mieć poukładane wszystko,zaplanowane.A dzieci - zwierzątko nie jest dla dzieci jako zabawka. Może uczyć odpowiedzialności posiadanie zwierzątka,poprzez opiekę nad nim.A to oznacza,że nie wolno go kiedykolwiek wyciągać z terrarium i sobie nosić,jak ono woli np.pospać.I dziecko to musi zrozumieć.Trzeba być b.stanowczym i konsekwentnym aby to egzekwować.

Historia prawdziwa:
Pewna pani kupiła smycz,bo dzieci chciały bardzo pieska.I codziennie rano musiały chodzić z tą smyczą dokoła bloku.Po tygodniu wymiękły.I psa nie dostały.  ;)
Alicja

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #9 dnia: 22.04.2010, 07:11:24 am »
Ala, ta historia to z Zachodu do nas przyszła, bo tam nawet tak w szkołach i przedszkolach uczą, a dorosłych na kursach dla początkujących trzymaczy zwierzat, fajny pomysł, tylko zeby jeszzce koszty utrzymania kazali płacić. :) tak na schroniska, czy coś takiego :)

Offline OlkaPiotrowicz

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Reputacja: 0
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #10 dnia: 24.04.2010, 11:27:55 am »
Sorki, ale nic nie wiecie o moich dzieciach. Od urodzenia miały zwierzaki. Mieliśmy trzy kotki mamę-Misię, córkę-Maję i wnuczka-Leona. Maja i Leon urodziły się u nas w domu moje dzieci nigdy nie ciągneły ich za ogon zawsze się nimi opiekowały. Były tego uczone jeszcze zanim zaczęły chodzić. Niestety w zeszłym roku musieliśmy je oddać, bo okazało się, że córka ma alergię na sierść i naskórek kotów i psów. Ja już od dziecka miałam mnóstwo zwierząt w domu i nigdy w niczym mi to nie przeszkadzało. Zresztą jeżeli macie dzieci to wiecie że jeżeli wpaja im się coś od najmłodszych lat to zostaje na całe życie. A pies jest przy budzie, bo to jest Haski z owczarkiem pomieszany i Pani weterynarz powiedziała, że ma za grubą sierść żeby być w domu bo będzie się przegrzewał i najlepiej jakby był na dworzy cały rok.
 

Dodano 24.04.2010, 11:49:43 am
Acha chciałam dodać, że gdybym mogła mieć piątkę dzieci to bym miała, ale już nie mogę. Basiu i skoro inni nie dają sobie rady ze zwierzętami to nie znaczy że ja też. Przez mój dom przewinęło się tyle zwierząt, że nie masz pojęcia. A jak się siedzi całymi dniami w domu to jest czas na wszystko (ja za jednym razem największą ilość zwierząt w domu miałam 7 sztuk -3 koty, 2 psy, 2 papugi i do tego mam 30 rybek). Znajomi często u mnie zostawiają zwierzaki jak wyjeżdżają.
« Ostatnia zmiana: 24.04.2010, 11:49:43 am wysłana przez OlkaPiotrowicz »

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #11 dnia: 24.04.2010, 12:16:21 pm »
Ola, ja nie wątpię w to, że nie mogłabyś się dobrze zająć żółwiem...  ;) - masz w końcu doświadczenie z innymi zwierzętami i przede wszystkim chęci, a to podstawa. Nie chcę się tu wypowiadać za innych, ale wydaje mi się, że co niektórzy chcieli Cię tylko po prostu  poinformować o tym, z czym się wiąże hodowla takiego żółwia i uczulić na tym punkcie, że dzieci nie będą mogły z nim tak obcować jak z psem czy kotem - na pewno masz też tego świadomość  ;) Gady są bowiem zwierzętami, które nie legną do ludzi (tak jak właśnie psy czy koty), lubią spokój i wymagają całkiem innej opieki - trzeba je bowiem zimować (jeśli oczywiście nabędziesz osobnika zimującego), dogrzewać specjalnymi lampami, stworzyć wybieg no i przede wszystkim posiadać wiedzę, bez której ciężko jest prawidłowo hodować żółwia. Jeśli jesteś jednak przekonana, że żółw jest zwierzęciem dla Ciebie (Was), i że sprostasz wszystkim wymaganiom, to oczywiście co innego... :)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #12 dnia: 30.06.2011, 08:03:06 am »
Kochani,
wybaczcie, że wyciągam jakiś stary wątek, ale przeczytałam go właśnie i uważam, że powinien być lekturą obowiązkową dla wszystkich, którzy wchodzą na forum i szukają żółwia. Padło tu tyle ważnych i mądrych argumentów, że każdy powinien je poznać i rozważyć.

Offline zuzu5

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 181
  • Reputacja: 4
  • żółwik grecki x2, żółw stepowyx1
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #13 dnia: 13.07.2011, 13:50:14 pm »
Stary wątek, ale myślę że bardzo ważny, mamy w domu małe zoo i dwulatka i wcale jedno z drugim nie koliguje, nasze dzieciątko uczone jest od małego że zwierzątka to nie zabawki i wcale nie jest za mała żeby to zrozumieć, mamy w domu prócz kochanego gada, rybki, świnkę morską, szynszylkę, chomika oraz pieska, jak się ma czas i kocha zwierzaki naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, a tym bardziej mały człowieczek, ale wszystko w rękach nas, odpowiedzialnych rodziców i rozsądnych hodowców hobbystów!!

Offline Agata

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 235
  • Reputacja: 13
Odp: Cena żółwia stepowego
« Odpowiedź #14 dnia: 13.07.2011, 20:49:20 pm »
Ja tylko dorzucę - że sama od urodzenia otaczam się zwierzakami, ptaki, rybki, psy i żółwie. Żółwia mogłam tylko pogłaskać po skorupce delikatnie jak w terrarium siedział i wcale nie robiłam mu krzywdy chociaż miałam te 3-4 lata :) wszystko zależy, jak rodzice będą dziecko wychowywali. Mnie od małego uczono szacunku dla zwierząt i dzięki temu dzisiaj, w dorosłym życiu szanuję zwierzęta i są moją pasją :)