Żółwie lądowe > Sklepy zoologiczne i targi

Żółwie w Tunezji

(1/2) > >>

olika:
wróciłam z urlopu z Tunezji i przerażenie mnie wzięło, co zobaczyłam na okolicznych targach, żółwie stepowe w ilości kilkunastu sztuk siedzące, chodzące po sobie w tekturowym kartonie z liścmi sałaty do jedzenia.... jak pomyslę, że mój tak siedział przez kilka lat zanim trafił do mnie to masakra.... i nie wiem co lepsze, siedzące one tam i męczące sie w tym kartonie, czy przemycone przez turystów w kieszeni kurtki i potem żyjące w luksusach pieknego twerrarium...

Ishikawa:
Co kraj to obyczaj,nie zawsze dobry niestety. U nas na targ pojdziesz, zobaczysz kury, krowy i konie tez trzymane w szemranych warunkach itp. W Gliwicach jest giełda, to co tam mozesz dostac i w jakich warunkach wola o posmet do nieba.  >:(

gosia101097:
Witaj :) Też byłam podajże 3 lata temu na wakacjach w Tunezji. I również widziałam tam żółwinki były trzymane w kartonie serce mi się krajała miałam ochotę wziąć je wszystkie ale nie wiem czy przepościli by mnie z nimi na lotnisku ??? A obok wstała facet z drugim kartonem i jakoś zawołał moją mamę żeby dała rękę i mama dała o on jej dała na rękę kameleona moje mam była przerażona  :P i tak było tych kartonów trochę jeszcze ale już nie zaglądała. Niestety zwierzęta nie mają głosu ale gdyby miały to by niektórym się oberwało ::)   Czasami serce mi się kraja od samego patrzenia

Ishikawa:
To jest przykre, taki handel, ale co zrobic, ci ludze tez chca zarobic a widocznie prawo w ich kraju jakos nie reguluje tego zbyt surowo....

Beata:

--- Cytat: gosia101097 w 15.05.2009, 17:43:19 pm ---miałam ochotę wziąć je wszystkie ale nie wiem czy przepościli by mnie z nimi na lotnisku ???
--- Koniec cytatu ---

Nie ma szans.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej