Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 00:13:12 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: ARCADIA EarthPro A i CA (bez D3)  (Przeczytany 5868 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Thirra

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Testudo horsfieldii - Kubusia (27 lat)
ARCADIA EarthPro A i CA (bez D3)
« dnia: 16.07.2020, 15:20:08 pm »
Cześć,

szukając witamin dla mojej 27-letniej żółwiczki stepowej natrafiłam w sklepie na coś takiego https://egzotic-room.com/produkt/arcadia-zestaw-codziennych-witamin-bez-d3-earth-pro-a/ i chciałam zapytać, czy Waszym zdaniem suplement nadaje się do podawania, a jeśli tak, to w jakich dawkach?
Dodatkowo usłyszałam, że wapno z sepii nie jest zbyt dobre. Na stronie mają również coś takiego https://egzotic-room.com/produkt/arcadia-wapno-bez-d3-earth-pro-ca/ Co sądzicie?
Czy warto zaopatrzyć się w te produkty?

Pozdrawiam,
Thirra

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: ARCADIA EarthPro A i CA (bez D3)
« Odpowiedź #1 dnia: 17.07.2020, 10:42:01 am »
Witamin, nie podaje się codziennie bez rekomendacji weterynarza. Łatwo można je przedawkować.
Wapno wydaje się być ok i możesz je podawać codziennie do posiłku.  Wapno z sepii też jest w porządku, dodatkowo pomaga żółwiowi ścierać dziób. Osobiście preferuję sepię ze względu na możliwość ścierania dzioba, jak i tego, że żółw samodzielnie reguluje sobie poziom wapnia.

Offline Thirra

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Testudo horsfieldii - Kubusia (27 lat)
Odp: ARCADIA EarthPro A i CA (bez D3)
« Odpowiedź #2 dnia: 17.07.2020, 12:45:45 pm »
Dzięki za odpowiedź. Moja kochana pociecha niestety nie interesuje się sepią. Ta od przeszło roku leży gdzieś z boku podeptana, sponiewierana, ale nietknięta. W aptece kupiłam zwykłe wapno (bez dodatków), które miażdżę w moździerzu i staram się dorzucać żółwiczce do jedzenia. Niestety zamiast dziubnąć chociaż trochę, samiczka woli nie zjeść posypanego i strzelić focha na cały dzień. Zrozum żółwia ;) Co ciekawsze wypuszczona na dwór interesuje się wszystkimi możliwymi kamieniami, mimo że ma swoje w terrarium. Co mniejsze próbuje zjeść, więc wyzbierałam wszystkie mini skałki z trawnika. Ech...

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: ARCADIA EarthPro A i CA (bez D3)
« Odpowiedź #3 dnia: 18.07.2020, 08:14:33 am »
W takim wypadku spróbuj z preparatem Repti Calcium bez D3 lub tym wapnem Arcadia.
Na początku posypuj jej ulubione jedzenie aby przyzwyczaiła się do proszku. Powinna się przekonać.

Offline Thirra

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 13
  • Reputacja: 0
  • Testudo horsfieldii - Kubusia (27 lat)
Odp: ARCADIA EarthPro A i CA (bez D3)
« Odpowiedź #4 dnia: 18.07.2020, 10:40:31 am »
Tak zrobię. Dziękuję za rady :)