Żółwie lądowe > Suplementacja

Ile razy dawać sepię

(1/2) > >>

helkie:
Witam mam od niedawna małego Greka oczywiście wcześniej przestudiowałam fora o hodowli żółwi i dowiedziałam się że muszą mieć podawany wapń , kupiłam sepię z tym że on jej nie rusza ,próbowałam mu ją kruszyć na roślinki ale cwaniak omija te z sepią i wybiera czyste ( ma darń w terrarium więc ma wybór ) je dopiero na jabłku z tym wiem że jabłka nie może za często w związku z tym pytanie czy sepia podana 2 razy w tygodniu starczy czy za mało ? A może macie pomysły na czym jeszcze mu ją podawać żeby nie zaszkodziło?

Viktoria:
Najlepsze są mieszanki, a że Twój żółwik to maleństwo które jest w fazie intensywnego wzrostu to byłoby dla niego dobre. Mianowice sepia + ostercal + węglan wapnia + skorupki jaj. Ostercal i CaCO3 do kupienia w aptece. Możesz podawać mu nawet codziennie - ale to raczej na wiosne. Teraz 2 razy w tyg. wystarczy. Możesz robić mu tak drobno posiekane sałatki wymieszane z tą mieszanką, że będzie musiał zjeść. A że sepi nie rusza to nie dziwne ;)

helkie:
Acha dzięki za odpowiedz , oczywiście zastosuję się do rady . Na razie to jest strasznie wybredny jeśli chodzi o jedzenie , ale zbieram mu  różne roślinki  i powolutku uczę się co mu najbardziej smakuje tylko z tą sepią miałam problem Ostercal też już dawno kupiłam ale weterynarz mi odradził ( bo z apteki witamin w ogóle nie poleca) i polecił tylko sepię i skorupki jaj , ale włączę mu go jeszcze raz. jeszcze raz dzięki.

Viktoria:
Ostercal to nie witaminy tylko wapń + wit D3 ;) i jak najbardziej się nadaje ;)

ŻółwikAntoś:
Jak przygotować skorupki jaj?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej