Żółwie lądowe > Suplementacja

Podawanie witamin podczas kąpieli

(1/6) > >>

bela:
zapomnialam sie Was zapytac, co sadzicie o "dorzucaniu" witamin do kapieli zolwia.
wlasnie mi sie przypomnialo ze poprzedni wlasciciele mego nindzy tak robili..
ja jeszcze nic mu nie wrzucalam bo zapomnialam..a teraz jak juz pamietam to chcialabym poznac wasze zdanie na ten temat..
jesli jestescie za to podajecie mi prosze jakie witaminy bylyby najlepsze..

still:
myślę że jest to zbyteczne. Wystarczy odpowiednia dieta (którą ewentualnie wspomagamy jakimiś witaminkami itd) w kąpieli nie widzę potrzeba aplikowania jakiś dodatków ;)
ja osobiście kąpię w samej wodzie - słyszałem natomiast( chyba gdzies o tym czytałem) żeby dosypywać soli do kąpieli żółwika nawet podano proporcje ale darowałem sobie taki eksperyment bo mój podopieczny często pije wodę podczas kąpieli niezaleznie czy kąpie się sam czy też ja go oporządzam ;)
Pozdrawiam

Beata:
Ja też jestem przeciwna podawaniu witamin. Zdrowy żółw, odżywiany różnorodnie nie potrzebuje dodatkowych witamin a mozna zaszkodzić przedawkowując...

nulus:
Raz miałem strasznego mejla. Jakiś właśiciel stepowca dolał mu do wody soli, i chyba jakiś witaminek, i żółwia troszkę przeżarło...w tym sensie, że po kąpieli, dostał objawów chorobowych, jakieś wycieki, duszności , podrażnienie oczu.


Żółw umarł po 2 dniach. :'(

Piotr_K:
... bez komentarza.

Ja bym nie podawał. Jestem tego samego zdania co Beata i Filip still.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej