Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 21:50:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Witaminy dla żółwia  (Przeczytany 12835 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline tofik1238

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 14
  • Reputacja: 0
  • zofija
Witaminy dla żółwia
« dnia: 03.08.2013, 18:50:50 pm »
czesc mam zolwia mauretanskiego,chcialem mu dzis kupic sepie czyli wapno zoologicznym ale nie bylo koles dal mi cos w plynie TABERAGUA CAPARAZON i mam mu wylac na skorupe 3 krople i rozsmarowac . Wielkosc skorupy zolwia to 6 cm .Co o tym sadzicie ::)

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: Witaminy dla żółwia
« Odpowiedź #1 dnia: 03.08.2013, 19:11:11 pm »
Idź to zwróć i jeszcze ochrzań, że Ci badziewie szkodliwe wciska! Skorupki żółwia nie smarujemy niczym, chyba, ze specjalista od gadów zaleci inaczej! kup zwykła sepię, bez wit D3. taką do starcia lub już w proszku do posypania jedzenia. Ja mam JBL MicroCalcium, w proszku i jest ok. A tego kolesia to seryjne zjedź równo.. Bo Cię tylko naciągnął..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline margherita

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1419
  • Reputacja: 23
Odp: Witaminy dla żółwia
« Odpowiedź #2 dnia: 03.08.2013, 19:44:58 pm »
Minka dobrze mowi.jakies badziewie ci sprzedal....oddaj to i kup zwykla sepie.
Nigdy nie walcz o przyjazn,bo o prawdziwa nie musisz,a o falszywa nie warto :)

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Witaminy dla żółwia
« Odpowiedź #3 dnia: 03.08.2013, 21:32:29 pm »
Tak jak pisze Minka, oddaj to dziadostwo i ochrzań ich że sprzedają jeszcze szkodliwe dla zwierząt środki..

Czy w naturalnych warunkach ktoś smaruje żółwiom skorupy ?
Nie  ::)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Witaminy dla żółwia
« Odpowiedź #4 dnia: 04.08.2013, 13:10:04 pm »
Smarowanie skorupy może spowodować grzybice, wszystko zacznie się przylepiać do skorupy, tkanka nie będzie "oddychać" i tylko świństwa narobi.

Offline ell

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Witaminy dla żółwia
« Odpowiedź #5 dnia: 16.10.2013, 10:11:32 am »
No właśnie jak to jest z tymi witaminami , teraz jest taki okres chyba że powinno się coś dawać . Ja mam żółwia stepowego ? Co mogę mu podać ?  ::)
ell

Offline Minka

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 800
  • Reputacja: 24
  • Żółwie stepowe- Maniek i Marcelinka :)
Odp: witaminy dla zolwia
« Odpowiedź #6 dnia: 16.10.2013, 18:49:29 pm »
Poczytaj trochę.. żółwiowi który nie ma stwierdzonych niedoborów nie dajemy żadnych witamin. można mu zrobić krzywdę! Niczym nie smarujemy skorupy, nie podajemy żadnych witamin czy leków na własna rękę. Jak dobrze żółwia karmisz to mu witaminy niepotrzebne chyba, że dobry wet, specjalista od gadów uzna inaczej i da odpowiednie witaminy..
W sprawie gehenny zwierząt
nie wystarczy bić na alarm,
trzeba bić po gębie.

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Witaminy dla żółwia
« Odpowiedź #7 dnia: 16.10.2013, 18:50:08 pm »
No właśnie jak to jest z tymi witaminami , teraz jest taki okres chyba że powinno się coś dawać . Ja mam żółwia stepowego ? Co mogę mu podać ?  ::)
Teraz jest taki okres, że żółw stepowy powinien być przygotowywany do zimowania.
A żadnych witamin lepiej nie podawać bez konsultacji z gadzim weterynarzem - można bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline ell

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 10
  • Reputacja: 0
Odp: Witaminy dla żółwia
« Odpowiedź #8 dnia: 17.10.2013, 13:37:47 pm »
No właśnie jak to jest z tymi witaminami , teraz jest taki okres chyba że powinno się coś dawać . Ja mam żółwia stepowego ? Co mogę mu podać ?  ::)
Teraz jest taki okres, że żółw stepowy powinien być przygotowywany do zimowania.
A żadnych witamin lepiej nie podawać bez konsultacji z gadzim weterynarzem - można bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Rozumiem , co do okresu przygotowania do zimowania , mój Leon podobno nigdy nie zimował , więc nie będę podawać żadnych witamin . Nie mam na razie żadnych niepokojących symptomów aby konieczna była wizyta u weterynarza .  Dzięki :)
 

Dodano 17.10.2013, 13:39:58 pm
Poczytaj trochę.. żółwiowi który nie ma stwierdzonych niedoborów nie dajemy żadnych witamin. można mu zrobić krzywdę! Niczym nie smarujemy skorupy, nie podajemy żadnych witamin czy leków na własna rękę. Jak dobrze żółwia karmisz to mu witaminy niepotrzebne chyba, że dobry wet, specjalista od gadów uzna inaczej i da odpowiednie witaminy..
Dzięki , na razie nie mam podstaw do niepokoju . :)
« Ostatnia zmiana: 17.10.2013, 13:39:58 pm wysłana przez ell »
ell