Żółwie lądowe > Suplementacja

Witaminy - podawać czy nie?

(1/2) > >>

Asia:
Oh patrząc na statystyki, to jestem niezła gaduła. Bardzo Wam wszystkim dziękuję za wszystkiem cenne rady. Mam nadzieję, że nie stracicie do mnie cierpliwości, jeśli zapytam o coś jeszcze. Pan ze sklepu zoologicznego, który coraz bardziej traci w moich oczach na wiarygodności, wlepił mi witaminy. Pierwsza to A+D3, a drugie firmy Beaphar Turtle Vit Multi - Vitaminum z zaleceniem, że mam podawac je codziennie. Do tego jeszcze chciał wcisnąć jakieś suszone robaki, ale na szczęście skończyły mi się pieniądze. Prawde mówiąc podałam te witaminy chyba ze dwa razy, a potem przestałam, bo miałam wątpliwości i chyba słusznie. Bardzo proszę o Wasze opinie, czy żółw potrzebuje dostawać codziennie jakiekolwiek witaminy?

Ines:
Witaj, fajny ten Twój samczyk.


--- Cytat: Asia w 22.10.2007, 21:10:03 pm ---Pan ze sklepu zoologicznego, który coraz bardziej traci w moich oczach na wiarygodności, wlepił mi witaminy. Pierwsza to A+D3, a drugie firmy Beaphar Turtle Vit Multi - Vitaminum z zaleceniem, że mam podawac je codziennie.
--- Koniec cytatu ---

Jeżeli to jest A+D3 - taka z apteki, jak dla ludzi - nie podawaj.


--- Cytat: Asia w 22.10.2007, 21:10:03 pm ---a drugie firmy Beaphar Turtle Vit Multi - Vitaminum z zaleceniem, że mam podawac je codziennie.
--- Koniec cytatu ---

Nie znam tego produktu, ale wet. powiedział mi kiedyś, że jeżeli już bym się uparła podawać witaminy, to na własną rękę mogę podawać wyłącznie wit. przeznaczone dla żółwi - mają takie dawki że nie wyrządzą krzywdy, oczywiście pod warunkiem trzymania się dawkowania z ulotki.

A co do podawania witamin, to osobiście uważam, że lepiej maksymalnie różnicować dietę, oczywiście zapewnić UVB - wtedy, u zdrowego żółwia nie są potrzebne.

Agnieszka:
Asiu. Zdrowemu żółwiowi witaminy zupełnie nie są potrzebne, zróżnicowana zielska dieta dostarcza wszystkich potrzebnych wartości odżywczych żółwikowi. Co innego gdy gad jest chory, ale jak zdrowy to nie trzeba podawać, a juz napewno nie codziennie!!!
I lepiej znajdź inny sklep zoologiczny, ja bym do takiego sprzedawcy juz dawno straciła cierpliwość.

still:
tak jak napisały moje Poprzedniczki jeżeli tylko żółw jest zdrowy i ma zróżnicowaną dietę któa dostarcza mu wszystki epotrzebne do prawidowego wzrostu składniki to witaminy mogą mu wręcz zaszkodzić ;) przedawkowanie jest tak samo (o ile nie bardzij) szkodliwe co niedobory.

Pozdrawiam
-still-

Remek:
Ja to bym nawrzucał temu sprzedawcy ...

Naciągacz przebrzydły ..

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej