Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 27.04.2024, 21:39:18 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Co to za żarówka?  (Przeczytany 9017 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wanilia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 540
  • Reputacja: 14
Odp: Co to za żarówka?
« Odpowiedź #15 dnia: 12.08.2012, 20:34:15 pm »
Ta żarówka wprawdzie była kupiona w zupełnie innym celu ( mama wyczytała że powinno się malować przy świetle dziennym i sobie kupiła  :P ). Tak się zdarzyło że dzień przed wyjazdem przypaliła mi się lustrzanka, a zapasy się skończyły i nie miałam nawet jak dotrzeć do sklepu. Stwierdziłam że sprawdzę tą żarówkę. Daje ciepło, ale nie nagrzewa tak kamieni jak lustrzanka. Terrarium mam zamknięte więc nie było źle. Za zimno jej nie było, ale wymienię i tak żarówkę na lustrzankę, lepiej się sprawdza. A póki co to wybieg  ;) Muszę się zaopatrzyć w termometr bo po powrocie z wakacji jest mi tu za zimno i nie wiem kiedy mogę ją wynieść  :P

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Co to za żarówka?
« Odpowiedź #16 dnia: 13.08.2012, 02:24:45 am »
Świetne rysunki, ale się uśmiałam :)
Co do tej niebieskiej żarówki, to wbrew pozorom nie jest wcale taka zła. Jej przeznaczeniem nie jest jednak grzanie ani naświetlanie UVB, a doświetlanie terrarium światłem imitującym naturalne, a co za tym idzie, stymulowanie aktywności (czytaj: apetytu) gada. Dlatego też ta żarówka ma rację bytu tylko w dodatkowej, trzeciej lampie.
Wielkim naciąganiem na kasę może też nie jest, bo z tego co widzę kosztuje 12 zł.
« Ostatnia zmiana: 13.08.2012, 02:26:28 am wysłana przez semiramida »
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM