Żółwie lądowe > Świetlówki UVB i lampy grzewcze

Czas naświetlania, moc i lokalizacja lamp

(1/2) > >>

Remek:
Dobra ludziska, to czas teraz podrążyć temat światełek.

lustrzanka - jaka moc? jak długo powinna się świecić?
UVB - wiem jaka, ale na jak długo ją włączać?

jak myślicie lepiej je zlokalizować koło siebie czy na np przeciwnych końcach terrarium?

Beata:
Zarówno lustrzanka jak i UVB mają imitować dzień, zatem powinny się świecić dość długo - w granicach 10-12 godzin.
Moc lustrzanki zależy od tego na jakiej wysokości będzie się znajdować a musi być na tyle wysoko by żółw nie mógł jej sięgnąć, rozmiaru terrarium oraz od warunków w mieszkaniu. Zwykle starcza 40 lub 60 W ale oczywiście im wyżej tym więcej. Im większe terrarium tym więcej bo musi nagrzać większą powierzchnię.

Agnieszka:
A ja wczoraj zasnęłam przy kompie i Tusiek miał włączoną swietlówkę do północy, chyba się biedak zdezorientował trochę po jak się obudziłam to już stał wesiło przy szybie tak, jak zawsze robi to rano.

Bartek:
no ładnie Agnieszko, zasnąć przy PC, musiałaś być okropnie zmęczona.

Ja to wczoraj przeleżałem całe popołudnie wróciłem z Ostrowca Świętokrzyskiego gdzie dogrywałem mieszkanie a potem do lekarza zapalenie oskrzeli już 2 dni wcześniej źle się czołem gorączka itp. a wczoraj już antybiotyki dziś już lepiej.

Agnieszka:
Tylko żółwia nie zaraź, hehe. A ja zarywam nocki bo piszę książkę i do 28 września muszę ją oddać do wydawnictwa i mój biedny Tusiek cierpi z powodu swojej pańci.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej