Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 15:58:02 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Procent widma UVB i moc świetlówki - jakie dla żółwia?  (Przeczytany 13386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Beata

  • Administrator
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • ***
  • Wiadomości: 2735
  • Reputacja: 82
  • Administrator ogólny
    • Serwis o żółwiach lądowych
Odp: Procent widma UVB i moc świetlówki - jakie dla żółwia?
« Odpowiedź #30 dnia: 27.05.2007, 21:03:20 pm »
Kompakty Repti Glo ja zauważyłam chyba w okolicach grudnia i tylko one z tego co wiem mają 10.0 UBV.

Jeśli miałabym doradzić gdzie kupić to polecam niektóre sklepy internetowe. Warto posprawdzać i porównać ceny. Czasem jest taniej niż na Allegro, a w ogóle rozrzut cen bywa spory. Jak ja kupowałam moją to dałam z przesyłką niewiele poniżej 50 zl. W owym czasie na Allegro chodziły po ok 60 + przesyłka, a w niektórych sklepach widziałam je w promocji po 80 zl  :)
Podobnie drożej było w zwykłych sklepach, o ile były w ogóle, bo na ogół sprzedawcy wytrzeszczali oczy jakbym pytała o nie wiadomo co, inni zaczynali "doradzać" i wciskali NightGlo albo inne co im w w oko wpadły...

Oczywiście mowa o 26W 10.0.
Te o mniejszym widmie i 13 Watówki są tańsze.

Są jeszcze firmy JBL i Sera. Nie wiem jak się sprawują i ile kosztują, ale dość ciężko je dostać...
« Ostatnia zmiana: 27.05.2007, 21:06:05 pm wysłana przez Beata »
Jak zamieścić ogłoszenie adopcyjne (czyli oddam/przygarnę żółwia)
-> KLIKNIJ TU

Offline Kamil56

  • Główny Moderator
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 746
  • Reputacja: 29
Odp: Procent widma UVB i moc świetlówki - jakie dla żółwia?
« Odpowiedź #31 dnia: 08.12.2019, 18:11:00 pm »
Szanowni użytkownicy.
Z racji iż wiedza na temat dobrostanu żółwi się zmienia i ciągle dowiadujemy się czegoś nowego informuję iż świetlówki z gwintem w kształcie spierali absolutnie nie nadają się do terrarium żółwi lądowych. A to z racji niewielkiego promieniowania UVB. W zasadzie taką świetlówkę należało by wymieniać co miesiąc by żółw dostawał odpowiednią ilość promieniowania. Są już lepsze źródła UVB dla żółwi o których mówimy w najnowszych tematach.

Pozdrawiam
.