Żółwie lądowe > Archiwum

Mocowanie UVB

(1/3) > >>

Bartek:
A nie wiem czy to będzie kłopot ale możesz dać zdjęcie lub opis jak jest montowana lampa w środku. Możesz napisać, ale wygląda, że na śrubach.

Będę robił plan takiego terrarium w wolnym czasie.

Agnieszka:
Na zdjęciach śrub nie widać ale tak, jest na śrubach - przywiercona wiertarką. Na innym forum powiedziano mi, że jest zamontowana źle, ze powinna być u góry "na suficie" a nie na bocznej ściance.

Beata:
A powiedziano Ci dlaczego?

Może być w tym trochę racji gdyż jeśli świetlówka jest zamocowana z boku to oświetla ona żółwia z jednej strony, czyli nierównomiernie. Wprawdzie gad się wierci i zmienia ułożenie ale jednak.
Inna możliwość która mi przychodzi do głowy to to że może tak zamocowane UVB go razić, ale nie jestem pewna...
Ogólnie rzecz biorąc w naturze promienie słoneczne padają na żółwie bardziej od góry niż z boku, więc zamocowanie od góry wydaje się bardziej naturalne...

Agnieszka:
Odległość UVB od gada powinna wynosić ok.25cm. I teraz zależy kto ma jakie duże terra. Jeżeli żółw siedzi po przeciwległej stronie do ścianki na której zamocowane jestUVB, to promieniowanie w dużym terra, które ma szerokość np. 60 cm poprostu nie ma tej przepisowej odleglości 25cm od żółwia. A jak jest na suficie, to żółw ma możliwość przyjmowania promieniowania na wiekszej powierzchni.

Bartek:
A jak by się zrobiło tera na dł 2 m to te UVB ma być takie długie, aby oświetlało całe, czy w kilku miejscach dać pare małych?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej