Żółwie lądowe > Świetlówki UVB i lampy grzewcze

Osram ULTRA-VITALUX [scalony]

<< < (4/15) > >>

nulus:
Witam,

dużo pozytywnych komentarzy na temat tej lampy się pojawiło, to myślę, że warto by ją tutaj zrecenzować.

coś od samego producenta :

http://www.osram.com/_global/pdf/Professional/General_Lighting/UV_IR/105S001GB_DB_Ultra_Vitalux_UV.pdf

Jest to lampa do stosowania zarówno w hodowli gadów, jak i chyba medycynie. Daje możliwość opalania ciała. Ma ogromną moc - 300 W, i bardzo silne promieniowanie UV - 1 minuta naświetlania to 7,5 minuty grzania się w lecie, w samo południe w strefie równikowej.

Do naświetlania żółwi nadaje się doskonale - 3 razy w tygodniu, po 30 minut wystarcza w zupełności.
Jest to inwestycja na długie lata - chyba 10.000 godzin efektywnej pracy !

Niestety towar trudno dostępny, i pozornie drogi - do 200 zł, chociaż korzyści i ekonomia zbijają tą cenę :)

Należy uważać, lampa jest niebezpieczna z bliskich odległości, można się poparzyć czy też stracić wzrok !

Żółwie naświetlamy z odległości 1m.
Potrzebna jest także oprawa ceramiczna, ze względu na ogromne wydzielanie ciepła, oprawki z plastiku się po prostu stopią.

malwa:
Czesc.Ja uzywam wszystkich lamp firmy EXO TERRA zarowno grzewczych jak i UVB . Maja duzy wybor w zaleznosci od klimatu(suchy, wilgotny, ) dlugosci , mocy ,i tez nie sa tanie a potrzebuje ich23 ruzne lapy o ruznych mocach (nie pytajcie o rachunek za prad)

nulus:
Vitalux wychodzi pod tym względem znacznie ekonomiczniej. Nic nie równa się z Vitaluxem ;) :)

Viktoria:
Ale podobno takie lampy z UV powinno się wymieniać raz do roku, bo potem nie emitują już tego promieniowania. Jak jest z tym Twoim Vitaluxem? :D używasz go dłużej iż rok? A z Exo Terra? Bo zastanawiam się co w tym roku kupić, w zeszłym roku jak kupiłam (nie pamiętam już jakiej firmy) to poświeciła mi tylko jakis miesiąc czy dwa i się wyczerpała, przepaliła - nie wiem co, po prostu przestała świecić musiałam kupić nową... ;/
A jaką moc polecacie dla żółwia stepowego? Taka Exo Terra repti glo 5.0 UVB 26W wystarczyłaby?? Czy lepiej kupić 10.0 albo 2.0, a może 13w ? Pomóżcie bo nie mam pojęcia! :D a nie pamiętam co w poprzednich latach miałam, wiem że conajmniej raz exo terra ale jaka moc itp. ... nie wiem.

kondi:

--- Cytat: Viqusia w 16.10.2008, 19:31:06 pm ---Ale podobno takie lampy z UV powinno się wymieniać raz do roku, bo potem nie emitują już tego promieniowania. Jak jest z tym Twoim Vitaluxem? :D używasz go dłużej iż rok? A z Exo Terra? Bo zastanawiam się co w tym roku kupić, w zeszłym roku jak kupiłam (nie pamiętam już jakiej firmy) to poświeciła mi tylko jakis miesiąc czy dwa i się wyczerpała, przepaliła - nie wiem co, po prostu przestała świecić musiałam kupić nową... ;/
A jaką moc polecacie dla żółwia stepowego? Taka Exo Terra repti glo 5.0 UVB 26W wystarczyłaby?? Czy lepiej kupić 10.0 albo 2.0, a może 13w ? Pomóżcie bo nie mam pojęcia! :D a nie pamiętam co w poprzednich latach miałam, wiem że conajmniej raz exo terra ale jaka moc itp. ... nie wiem.

--- Koniec cytatu ---

Osram UltraVitalux to nie świetlówka, którą trzeba wymieniać raz do roku. Vitaluxa można trzymać wiele lat, szczególnie przy właściwym używaniu (bardzo krótko, z uwagi na jego moc).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej