Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.03.2024, 13:21:14 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Metahalogen dla żółwia stepowego  (Przeczytany 10834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline obi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Metahalogen dla żółwia stepowego
« dnia: 17.10.2023, 05:42:47 am »
Witam. Przyszła pora na wymianę metahalogenu, który miałem zamontowany w terrarium mojego stepka.

Wcześniej używałem takiej lampy, którą znalazłem również na tym forum: https://egzotic-room.com/product/lucky-reptile-hid-metahalogen-brightsun-desert-35w-mini-par-20/ oraz do tego balast stały 35W. Niestety, później używałem innej lampy, dlatego nie pamiętam, na jakiej wysokości wisiał metahalogen używany wcześniej. Ze względu na moje warunki, w tym momencie maksymalna wysokość na której lampa może wisieć to 24.5-25 cm od żółwia.

Chciałem zapytać, czy odległość ta będzie dobra dla takiej samej lampy o takiej samej mocy? Czy temperatura nie będzie wtedy zbyt wysoka/niska? Nie jestem pewien, jaka temperatura byłaby odpowiednia, ale wyczytałem w paru miejscach na forum, że temperatura 35 stopni byłaby dla stepka optymalna.

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Metahalogen dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #1 dnia: 17.10.2023, 22:47:23 pm »
Powinno być dobrze. Zmierz termperaturę pod lampą i będziesz miał odpowiedź. To 35 stopni to trochę zbyt dużo jednak. Takie 32-33 jest optymalne

Offline obi

  • Żółw stepowy (Testudo horsfieldi)
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Reputacja: 0
Odp: Metahalogen dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #2 dnia: 18.10.2023, 05:48:07 am »
Dziękuję za odpowiedź. Jeżeli jest to zbyt duża temperatura to może ta byłaby odpowiednia: https://egzotic-room.com/product/lucky-reptile-hid-metahalogen-brightsun-jungle-35w-mini-par-20-2/. Na podanym wykresie  temperatura na odległości 24-30cm jest nieco niższa więc jak myślisz, może by się nadała?

Offline Kenet

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 828
  • Reputacja: 601
  • Ż.grecki Testudo hermanni #redutaprzejmujeswiat
Odp: Metahalogen dla żółwia stepowego
« Odpowiedź #3 dnia: 19.10.2023, 10:19:14 am »
Myślę że ta podlinkowana będzie odpowiednia, ale jeszcze musisz sprawdzić u siebie