Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Budowa pierwsze terratrium dla stepowca

<< < (4/5) > >>

doru:
Humus to nie ziemia, to próchnica - resztki organiczne, świetne do uprawy i nawożenia roślin, ale na podłoże dla żółwia nadaje się średnio. Jeśli ziemia sklepowa, to całkiem nieźle sprawdza się ta: https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podloza-nawozy/ziemia-i-podloza-do-roslin/ziemia-uniwersalna-50-l-wokas-bio,p451182,l385.html
https://www.leroymerlin.pl/uprawa-i-ochrona-roslin/podloza-nawozy/ziemia-i-podloza-do-roslin/ziemia-do-warzyw-i-ziol-50-l-wokas-bio,p451183,l385.html
Do tego trochę gliny, można też dać nieco piasku, wymieszać, uklepać i gotowe.
Jeśli chodzi o darń, to uschnięta również może w terrarium leżeć - żółwie stepowe raczej nie pochodzą z wiecznie zielonych pastwisk, roślinność stepowa jest dość surowa i okrojona ;)

ciupero006:
Dzięki za odpowiedź. Zrobiłem już ten humus z gliną ale dokupię jeszcze ziemię i dorzucę razem z gliną. Póki co to ten humus z gliną jest dość ubity ale jak żółw rozkopał to są luźniejsze miejsca. Trochę się boję czy nie będzie tego połykał bo zauważyłem, że wachał i tak jakby chciał zjeść. Może wyczuwa w tym humusie jakieś resztki roślin i dlatego się tym interesuje? Ale jak dokupię ziemię to tej gliny dać dużo, żeby to było bardzo zbite? No bo jednak nie daje mi to spokoju, że może sobie rozkopać i coś połknąć. Jakie są Wasze doświadczenia?

doru:
Żółwie mają dość dobry węch, dlatego może sprawdzać nosem co to - pojawiło się coś nowego, nowy zapach, trzeba zbadać. Moje żółwie nigdy nie próbowały jeść ziemi, a w każdym razie nie na moich oczach.
Glinę musisz dodawać stopniowo i sprawdzać jak się zachowuje podłoże. Nie może być jej bardzo dużo, bo po podeschnięciu zrobi się twarda, pyląca skorupa.

ciupero006:
Tę ziemię z gliną mieszać z dodatkiem wody lub spryskiwać podłoże co jakiś czas? Dałem ziemię i gline w proporcji 2:1 i jakieś sypkie mi się to wydaje. Żółw też mocno to rozkopal i chyba to pyli bo kichał. Dałem go póki co do drugiej połowy terrarium gdzie jest darń. Proszę o poradę czy ziemię z gliną mam namoczyć albo co jakiś czas spryskiwać?

heres:
Tak należy spryskiwac oczywiście zgodnie z poziomem wilgotności powietrza w terarium, zależy gdzie ono stoi ja pryskam tylko raz w tygodniu bo non stop mam około 60%, jak włączę grzejniki to będę musiał częściej spryskiwac.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej