Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Budowa pierwsze terratrium dla stepowca

<< < (5/5)

StrngParr:
Co sądzisz o płatkach kokosowych, wydaje się, że jest uniwersalny dla wszystkich jaszczurek i płazów. Wiem, że żółwie są cięższe, czy będą mogły wygodnie się poruszać? I kolejne pytanie, jak zaopatrzyć żółwia w wodę?

Kenet:
Płatki kokosowe sprawdzą się tylko u żółwi potrzebujących wysokiej wilgotności np. żabuti, u stepowców ten pomysł odpada. Najlepszym podłożem jest ziemia zmieszaną z gliną wiążącą w stosunku 2:1, w strefie wilgotnej i płaskie kamienie np. łupki bazaltowe w strefie suchej. Żółwia w wodę należy zaopatrzyć za pomocą baseniku. Ważne aby był większy od żółwia tak aby mógł on cały tam wejść i na tyle płytki, żeby żółw spokojnie trzymał głowę nad wodą.

Monika Mielno:
Hej. Pomożecie mi też? W pt będę jechała po żółwia stepowego ale po sprzedawcach którzy chcą mi wcisnąć kit że 50/40/starczy mu na lata mam dość pytania już w jakichkolwiek sklepachTerrarium robi mój tata, 80/40/40 i nie mam w dalszym ciągu pojęcia jakie mam mieć w środku lampy. Uva uvb, co strona na Google to piszą inaczej. Na podłożu będzie ziemia z ogrodu zmieszana z glina wędkarska. Mam jeszcze pytanie, mieszkam nad morzem i mam dostęp do kamieni i korzeni ale nie chce zaszkodzić gadkow(więc czy mogę je tam umieścić?) terrarium będzie z góry otwarte w większej czesci(jak na załączonym zdjęciu). Bardzo Wam dziękuję za wszelkie podpowiedzi i wiem że będą napewno dostosowane do warunków gadzika a nie tak jak w sklepach bywa..
Byleby sprzedać... Hajs... Hajs... Hajs..

Kenet:
Witaj na forum ! :)
Od razu uprzedzę, że to terrarium jest za małe. Oczywiście na 2-3 lata wystarczy ale później należy je powiększyć. Minimum to 100x40x40 przy wybiegu zewnętrznym w lato i zimowaniu. Najlepszą lampą jest metahalogen  np. RepTech 35W ale mogą być też inne lampy tego typu.

Tak możesz używać naturalnych kamieni czy korzeni, ale ważne aby wyparzyć je w gorącej wodzie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej