Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 18.04.2024, 02:12:11 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Pierwsze terrarium Toto  (Przeczytany 8305 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Pierwsze terrarium Toto
« dnia: 21.07.2009, 20:24:39 pm »
Oto drodzy forumowicze pierwsze terrarium Toto pierwsze ponieważ pierwszy raz ma terrarium bo gdy go kupiłam był w niskiej plastikowej misce bez lampki z 15 innymi żółwiami :-[ wiem że to terrarium nie jest takie jak powinno być jest za małe nie ma UVB a po za tym ma złe podłoże  :'( ale na razie musi wystarczyć choć gdy jest ładna pogoda spędza tyle czasu na dworze ile tylko można żeby wynagrodzić mu barak UVB podłoże jest tym czasowe gdy tylko uda mi się będzie miał naprawdę lepsze terrarium nie przedłużając oto terra Toto:


[



i co myślicie?

PS. przepraszam nie wyraźnie
To,to,to.... TOTO!!!

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #1 dnia: 21.07.2009, 21:45:31 pm »
Hej, nie chcę już nic mówić, ale przecież miałaś tyle czasu, zanim dostałaś żółwia i tyle o tym rozmawialiśmy, że na prawdę mogłaś załatwić mu przynajmniej odpowiednią ziemię :-\ Ale dobrze chociaż, że żółw ma możliwość śmigania na dworze, to w sumie terrarium nie będzie mu teraz aż tak potrzebne. No ale potem nadejdzie jesień, (zima), wiosna no i przydałoby się żółwiowi porządne mieszkanko ;)
« Ostatnia zmiana: 21.07.2009, 21:57:26 pm wysłana przez witia »
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #2 dnia: 22.07.2009, 09:44:28 am »
NO tak dziękuje wiem we wrześniu postaram się coś wskórać załatwię lepsze podłoże,kupię UVB a jeśli chodzi o rozmiar terrarium jak trochę urośnie to mój dziadek zrobi nowe dużo większe może spróbuję go nagadać wcześniej bo na razie wydaje mi się że jest wystarczająca (choć w sumie  nie wiem) momencik zmierzę 65x30  ???
To,to,to.... TOTO!!!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #3 dnia: 22.07.2009, 10:15:35 am »
Terra jest bardzo małe...:( Nawet dla takiego malucha.
Lepiej zamiast trzymać go w tym kupiłabyś kastetę budowlaną dużą (ma 80x60), abo zwykłą skrzynię z desek zbiła.
Jak trzymasz go na zewnątrz to na razie UVB Ci pilnie potrzebne nie jest.
Natomiast nie rozumiem sprawy podłoża - skoro piszesz, że masz ogród to nie wiem czemu żółwik ma w terra te czipsy kokosowe (bo to chyba to - czy jednak kora?). Wykopałabyś kawalek trawy z roślinami i dała na 3/4 terra na resztę w strefie ciepłej, pod żarówką - kora, kostka bukowa, ewent. te czipsy - ale ich nie polecam bo pylą jak są suche - lepiej dać kostkę bukową. Możesz też dać darń na całość, a ta pod żarówką sobie uschnie. Pod żarówką możesz też położyć większy, płaski kamień pozyskany z pola. I wydatków żadnych nie ponosisz.
Miska i kryjówka bardzo fajne..:)
Przydałby się jeszcze jakiś konar, może roślinka - są fajne trawy ozdobne. Stepek tego nie zje, więc jakiś czas pożytek z tego będziesz miała. względnie można iść do lasu i wykopać jakąś kępczastą trawę.
I kontroluj temp. w takim małym szklanym terra - bo to się szybko nagrzewa - i łatwo zółwia przegrzać. A ochłodzić się nie ma gdzie, bo wszędzie te suche czipsy...:((
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #4 dnia: 22.07.2009, 10:37:58 am »
Dziękuje ankan przepraszam was wszystkich za to terra postaram się jak najszybciej załatwić mu lepsze terra kastetę budowlaną kupie wykopie ziemie i będzie chyba lepiej prawda? ok a gdzie można kupić tą kasketę i ile ona kosztuje i czy to jest tylko taka prowizorka cz może zostać na dłużej?
To,to,to.... TOTO!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #5 dnia: 22.07.2009, 10:38:32 am »
Kiepka sprawa, przylaczam sie do Witi mowiac ze juz tyle z nami jestes , tyle tematow i rozmow sie toczy w kolko i to samo , gdzie nawet czasami stali bywalcy na forum maja juz po uszy pisania na okraglo tego samego , a tu przyklad dla nas wszystkich ze chociaz jesli sie pisze, malo tego wstawia fotki i walkuje od rana do nocy o tej ziemi, to i tak to jeszcze za malo.... Zolwia maz juz jakis czas, nie tylko ze nie bylas przygotowana na niego jak go zakupilas ale po paru tygodniach dalej z lekka olalas sprawe, zaufaj mi wiem co mowie jesli mowimy tu o malych zolwiach , nawet hodowcy sa bezradnij kiedy maluchy choruja. To podloze co mu dalas wyglada na barrrrdzo suche zolwik momentalnie moze sie odwodnic, miska z woda nie zastepuje wilgoci powietrza ktora zolwik wdycha, nie moge uwierzyc ze wolalas zakupic szklane tero jak wielka plastikowa miche lub pojemnik ktory starczyl by tobie na lat, bez wywalania duzych pieniedzy .

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #6 dnia: 22.07.2009, 10:43:59 am »
Dziwczyno pomysl gdzie mozna kupic , "budowlana kastete"... no chyba nie w miesnym?
Czy ta nasza mlodziez w Polsce zaczela sie cofac w rozwoju czy jak >:(... Przepraszam ze tak sie na tobie wyzywam i prawdopodobnie w polowie nie zaslugujerz na to, bo kazdy popelnia bledy, ale sama zobaczysz moje nerwy jak to za tydzien jeszcze raz przeczytaz.

Offline gosia101097

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 130
  • Reputacja: 3
  • Żółw stepowy - Toto
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #7 dnia: 22.07.2009, 10:49:37 am »
Przepraszam was naprawdę powinna pierwsze pomyśleć tak wiem  :'( zaraz postaram się udać do budowlanego i kupię kasketę wykopię zimę z ogródka i urządzę terra tak jak trzeba obiecuję i załatwię jakieś roślinki i kamienie jeszcze raz przepraszam wszystkich :-[
To,to,to.... TOTO!!!

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #8 dnia: 22.07.2009, 10:53:45 am »
Nie wiem po co tyle przepraszaz, nie o nas tu chodzi tylko o zolwia , mi ta ziemia do szczescia nie potrzebna tylko twojemu zolwikowi, wiec to jego przepros ze maluch przez te warunki moze przyplacic zdrowiem....

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #9 dnia: 22.07.2009, 11:40:20 am »
Gosia - przepraszać nie ma za co. Nikt się na Ciebie nie obraża.
Popraw warunki zółwiowi - bo naprawdę szkoda żeby się coś maluszkowi stało.

Za dużą kasetę budowlaną zapłaciłam w Castoramie 21 zł.
« Ostatnia zmiana: 22.07.2009, 11:44:43 am wysłana przez ankan »
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline zolwik

  • Żółw obrzeżony (Testudo marginata)
  • ***
  • Wiadomości: 123
  • Reputacja: 4
  • Lila :]
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #10 dnia: 22.07.2009, 14:51:37 pm »
gdy poprawisz warunki zolwik bedzie napewno zadowolony  ;D
 kaste budowlana mozesz kupic w pierwszym lepszym sklepie budowlanym sa tanie i lepsze od akwa sama zamierzam przygotowac z tego terra
tu masz przykladowa kasta  http://tools.shop.pl/product_info.php?products_id=261  mozesz ja kupic online  ;)  czekamy na fotki nowego lepszego terra   :)

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Pierwsze terrarium Toto
« Odpowiedź #11 dnia: 22.07.2009, 20:25:11 pm »
Gosia - przepraszać nie ma za co. Nikt się na Ciebie nie obraża.

Dokładnie! Wiesz Gosia, tu nikomu nikt źle nie chce! Ale czasami trzeba spojrzeć prawdzie w oczy i użyć nierzadko niemiłych słów, żeby ktoś na coś zwrócił uwagę, tym bardziej, że - tak jak malwa wspomniała - to są rzeczy, które wałkujemy już niemalże codziennie... Na pewno dasz radę  ;)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl