Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Jak wasze wybiegi?

(1/2) > >>

heres:
Hej, mam pytanie jak wasze wybiegi, czy już są uruchomione? Temperatura za dnia jest zadowalająca nawet na żółwie wymagające wyższej temperatury, mój żółw z radością przywitał wiosnę oczywiście tylko z dnia jest na wybiegu.

F_lipa11:
Moje gady siedzą na balkonie, ale może jutro wyniosę je na wybieg.  :)

doru:
My się "balkonujemy" całodobowo od 7 kwietnia, prosto z lodówki na zewnątrz :)

F_lipa11:
@doru jak wygląda twój żółwiowy cykl roczny? chodzi o to kiedy zaczynasz głodówkę, kiedy dajesz gady do lodówki itp.?

doru:
To był mój drugi sezon "hibernacyjny", a pierwszy totalnie bez terrarium. W tamtym roku hibernacja była krótka, bo pierwsza i trwała 3 miesiące, 25.10-30.01. Głodówka miesiąc przed, gady trafiły do lodówki prosto z wybiegu. Po wybudzeniu mieszkały w skrzyni w domu (styczeń to jednak środek zimy :D) więc na wybieg trafiły późno (koniec maja? nie pamiętam...). W tym roku wszystko podyktowała pogoda.  Głodówka miesiąc, do lodówki na początku listopada, wyciągnęłam je 7 kwietnia jak temperatury nocą były ok. 3-4 stopni na plusie (czyli tyle co w lodówce). Od tamtej pory siedzą na zewnątrz, przymrozki oszukaliśmy owijając wybieg (skrzynia z pokrywą z siatki) folią, a one dodatkowo zakopują się w domku w ziemi. I jeśli tylko klimat pozwoli to tak będzie co roku, planuję dokupić miniszklarnię z poliwęglanu co pozwoli na dłuższe przebywanie żółwi na wybiegu :)

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej