Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 28.04.2024, 14:22:56 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Krótka fotorelacja z budowy terrarium  (Przeczytany 22848 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #15 dnia: 06.03.2013, 21:14:58 pm »
Ale ta gadzinka idzie latem na wybieg? bo jeśli tak i jeśli zabezpieczysz ten balkonik przed skokami to chyba nie ma problemu? Niech sobie Stefan łazi.

Offline oliwka660

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2799
  • Reputacja: 44
  • Frania i Fela -żółwice stepowe :)
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #16 dnia: 06.03.2013, 21:18:06 pm »
A mi się pomysł z piętrem podoba oczywiście jeśli będzie bardzo dobrze zabezpieczone  ;)

Jeśli zdecydujesz się na dalszą budowę - powodzenia!  :)
Pozdrawiamy Oliwia, Frania i Fela :D

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #17 dnia: 06.03.2013, 21:23:55 pm »
Wybieg będzie. ;)
Już pisałem jaki mam pomysł na piętro... w poprzednim wątku na temat terra.
Pozdrawiam ןคภ ๒z

Offline an_na

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2196
  • Reputacja: 50
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #18 dnia: 06.03.2013, 21:29:23 pm »
W takim razie zadaj o bezpieczeństwo i niej Stefan zwiedza ;)

TomaszW

  • Gość
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #19 dnia: 06.03.2013, 21:49:12 pm »
 :)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #20 dnia: 06.03.2013, 23:38:22 pm »
Fajnie to wszystko wyszło, pomijając drewienka i kompakt (i oczywiście ja też jestem za pięterkiem ;D ) to najważniejszy jest przecież metraż dla Stefanka, a tu się chyba sporo zmieniło na lepsze.
  
Mam tylko jedną uwagę techniczną.. w płytach wiórowych nie wiercimy w krawędzi, tak skręcona skrzynka może Ci się po pewnym czasie rozlecieć. Siły takiego mocowania są o wiele gorzej rozłożone niż byłyby np. przy zastosowaniu kątowników.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

TomaszW

  • Gość
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #21 dnia: 07.03.2013, 00:12:16 am »
Widzę, że wszyscy są za "pięterkiem"..... :-\
Nie rozumiem Waszego poczucia estetyki. <angel>

Terrarium powinno naśladować warunki naturalne.Żółwie nie chodzą po schodach, dachach, antresolach, drzewach i stworzonych przez człowieka platformach (nawet tej obywatelskiej). <angel> ;)

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #22 dnia: 07.03.2013, 01:15:55 am »
Tomaszu, miło powrócić do tej polemiki sprzed paru już miesięcy. Być może znowu każdy pozostanie przy własnym zdaniu, ale przecież lubimy dyskutować. ^^
Podejmując wątek naturalnego ukształtowania terenu.. Niewątpliwie żółwie greckie nie żyją na idealnie równych powierzchniach i moim zdaniem taka właśnie wizja płaskiego ukształtowania śródziemnomorskich łąk jest myląca. Wystarczy przejść się na dziką polską łąkę, by zauważyć, że nawet taki teren obfituje w pagórki, dołki, kamienie, korzenie - na które żółwie z chęcią by się wspinały lub pod nimi zakopywały, używając niczym kryjówek.
Co do wilgotności - na logikę u góry wypada zrobić strefę suchą, do wygrzewania, i problem rozwiązany.
Podstawą tego pięterka jest oczywiście solidne jego zabezpieczenie (wraz z rampą) przed wypadnięciem żółwiastego.
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

TomaszW

  • Gość
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #23 dnia: 07.03.2013, 10:09:20 am »
Semiramido widziałem na własne oczy warunki, w jakich żyją żółwie greckie na wolności.Oczywiście, że nie są to idealnie płaskie tereny - zwłaszcza w Grecji i Hiszpanii.Antresola w terrarium nie ma jednak z nimi nic wspólnego, bo to sztuczny twór - wymyślony przez człowieka, a nie przez naturę. :)

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #24 dnia: 07.03.2013, 10:32:34 am »
A po co to piętro? :o
Przecież było już prawie dobrze.

Na forum była już kiedyś mowa o tego rodzaju konstrukcjach.Moim zdaniem to robienie z terrarium cyrku.
Żółw Ci z takiej spadnie i się poobija, albo co gorsze połamie sobie pancerz i kości.Co wtedy?

Poza tym w jaki sposób masz zamiar utrzymać wilgotność na tej antresoli?

Doceniam Twoje starania, ale tym razem pomysł uważam za zły, a nawet niebezpieczny dla żółwia.Oczywiście sam zdecydujesz.


Oj Tomek...;)
Jak zwykle siejesz panikę i tworzysz czarne scenariusze ;)
Pomysł z pietrem jest bardzo dobry. Zejście nie jest strome, nie róbmy z żółwia na siłę kaleki. Jakim cudem żółw ma sobie połamać kości i skorupę, przy takiej wysokości pięterka i biorąc pod uwagę fakt, iż ma tam na dole ziemię i drewienka? :P Co do wilgotności- czy to az takie ciężkie dla greka? ;) Rozumiał bym Twoje oburzenie przy żółwiu żabuti takim jak mam ja, ale nie przy grekach.
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)

Offline sola

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 757
  • Reputacja: 16
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #25 dnia: 07.03.2013, 12:35:46 pm »
Semiramido widziałem na własne oczy warunki, w jakich żyją żółwie greckie na wolności.Oczywiście, że nie są to idealnie płaskie tereny - zwłaszcza w Grecji i Hiszpanii.Antresola w terrarium nie ma jednak z nimi nic wspólnego, bo to sztuczny twór - wymyślony przez człowieka, a nie przez naturę. :)

Samo terrarium to jest sztuczny twór, ograniczający przestrzeń i wolność żółwia. A fakt, że trzymamy żółwie to Nasz wymysł i zachcianka. Nigdy nie zapewnimy im w 100% naturalnych warunków chociaż byśmy bardzo chcieli. Więc nie widzę nic złego w antresoli. Za to żółw ma więcej przestrzeni do biegania i dodatkowe urozmaicenie terenu. 

Offline Carolina

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 61
  • Reputacja: 1
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #26 dnia: 07.03.2013, 12:36:45 pm »
hmm a czy żółwie w naturalnych warunkach żyją w terrariach? żyją w Polsce? ;] zawsze można się czegoś przyczepić. Jak chłopakowi się podoba pięterko i ma ochotę je porządnie zorganizować dlaczego nie :] ja tam trzymam kciuki bo póki co bardzo mi się podoba :) pozdrawiam!

TomaszW

  • Gość
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #27 dnia: 07.03.2013, 14:20:42 pm »
Zgadzam się, że już samo terrarium jest tworem sztucznym i wymyślonym przez człowieka.W jego wnętrzu staramy się jednak stworzyć warunki jak najbardziej zbliżone do naturalnych, choć wiadomo, że nie jest to do końca możliwe (moim zdaniem jest to łatwiejsze na wybiegu zewnętrznym i to raczej w ogrodzie, a nie na balkonie).

Poza antresolą proponuję umieścić w terrarium sztuczne rośliny, plastikową darń, lusterko - aby żółw nie czuł się samotny, huśtawkę - dla rozrywki i taki kołowrotek, w którym biegają chomiki. ;)

Nie wtrącam się więcej w sprawie antresoli.Nie mój cyrk i małpy też nie moje. :-X

Offline FRUGO

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 86
  • Reputacja: 2
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #28 dnia: 07.03.2013, 14:52:00 pm »
Widzę, że wszyscy są za "pięterkiem"..... :-\.
Terrarium powinno naśladować warunki naturalne.Żółwie nie chodzą po schodach, dachach, antresolach, drzewach i stworzonych przez człowieka platformach (nawet tej obywatelskiej). <angel> ;)
Ja też nie jestem za "pięterkiem". Ale jak się dobrze zabezpieczy pięterko to nic się żółwikowi nie stanie.Ale z drugiej strony to żółw będzie miał pod pięterkiem fajne "kryjówko-zadaszenie"  :) A żółwie czasem w  "środowisku naturalnym"  się  wspinają jak gdzieś sobie chodzą  ;)
Pozdrawiam , piękne terrarium ! :)

Offline ןคภ ๒z

  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2314
  • Reputacja: 37
  • greki Stefan i Daisy
Odp: Krótka fotorelacja z budowy terrarium
« Odpowiedź #29 dnia: 07.03.2013, 15:11:26 pm »
HoHoHo! Jak wiele się podziało wczorajszego wieczoru.  :o :laugh:
Prawda jest taka, że wszyscy mamy rację!  ;)
Tomasz mówi, że żółwie nie żyją na piętrach <-- zgadzam się w 100%
Reszta użytkowników mówi, że są za... no i ja też chcę to piętro zrobić. To będzie dodatkową powierzchnią, której żółwie potrzebują.  ;)
Pozdrawiam ןคภ ๒z