Żółwie lądowe > Terrarium i wybieg

Metahalogen dla Greka

<< < (2/3) > >>

michal78:
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź, chociaz nie siedzę w tym tak mocno i nie wszystko rozumiem. Ok, może opiszę dokładnie jak jest u mnie. Wymiary terra to 135x45 (szkło) zaś wysokość to tylko 25cm ale to bez znaczenia gdyż terrarium jest otwarte i metahalogen wisi sporo nad terrarium, (mogę go powiesić nawet metr ponad górnym rantem ścian terrarium) w tej chwili jest powieszony tak by odległośc żarówki od zółwia (gdy jest pod nią) była zgodna z rozpiską na opakowaniu Lucky Reptile czyli 40cm i jest pod kątem aby "obejmować" większą cześć podłoża. Podłoże to ziemia leśna. Żarówkę mam jak wspomniałem 70W (Desert) i przyszedł czas na jej wymianę ze względu na okres żywotności podany przez producenta. Do tej pory zawsze stosowałem te 70-tki ale od 2 miesięcy żółw ma większe (wspomniane 135x45) terra niż poprzednio dlatego zastanawiam się nad setką (i znów, taki wymóg podaje Lucky Reptile przy terrarium tej wielkości). Lucky Reptile nie są w stanie sprowadzić, czekam juz drugi tydzień. Polecają Mega Ray i pewnie na to się w tej sytuacji zdecyduję tylko.... 70W czy 100 ? Flood czy Wide Beam ? No i tydzień temu kupiłem za cztery setki starter pod żarówkę 100W (ten do 70-tki oczywiście nadal mam i jest sprawny) bo sądziłem że musi być setka przy tym terra. Proszę o wskazanie co mam zrobić bo muszę coś w końcu kupić...

Kenet:
Kup setka Mega Ray, Wide Beam, starter po żarówkę 100W i będzie dobrze.

michal78:
A wyżej pisałeś że Flood :)

Kenet:
Wide Beam jednak lepsze. Wyższy wskaźnik promieni UVB.

michal78:
Ok , rozumiem że nie bezie to oznaczać "nadmiaru UVB" Z tego co widzę w takiej opcji będzie mieć go 2x więcej niż przy 70tce Lucky Reptile

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej