Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.04.2024, 02:39:18 am

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowe terra dla mauretana [scalony]  (Przeczytany 24611 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #90 dnia: 08.02.2012, 14:48:59 pm »
Nie denerwuj się. To tylko z ciekawości i chęci pomocy:) Więc jaki to podgatunek?
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline kicol95

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
  • adoptuje żółwia lądowego :)
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #91 dnia: 08.02.2012, 15:55:15 pm »
Zacytuje wam opis mojego podgatunku z mauretani z książki pt"abc hodowcy" Harmunt Wilke książkę o moim żółwiu. Żółw mauretański Testudo graeca,wielkość do 30 cm,zasięg południowa Europa (żółw grecki),Mauretania,Iran.Egipt,Libia,Maroko(wyróżnia się cztery podgatunki nie różniące się wymaganiami co do pielęgnacji),siedlisko: jak żółw grecki,pokarm:rośliny.sen zimowy:wymagany w ( podgatunkach z terenu Egiptu i Libii) nie wymagany w ( podgatunkach Mauretanii,Iranu oraz Maroka). dziękuje za uwagę i proszę wiece już wszystko i zapewniam że mój żółw ma super warunki i mam go prawie pół tora roku i nic się nie dzieje był już na dwóch kontrolach u lekarza i jest w świetnej formie
adoptuje żółwia lądowego obojętnie jaki gatunek :)

Offline Dorcia

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 913
  • Reputacja: 42
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #92 dnia: 08.02.2012, 18:03:23 pm »
A nie przypadkiem Hartmut Wilke? bo jeśli tak to niestety muszę Cie zmartwić, książki autorstwa tego Pana zawierają mnóstwo błędów.

Żółw mauretański Testudo graeca,wielkość do 30 cm,zasięg południowa Europa (żółw grecki),Mauretania,Iran.Egipt,Libia,Maroko(wyróżnia się cztery podgatunki nie różniące się wymaganiami co do pielęgnacji)

Czy z tego cytatu z książki wynika, że żółw mauretański występujący w południowej Europie jest żółwiem greckim?

Nie zgodzę się również z czterema podgatunkami i brakiem różnic w hodowli. Żółwie mauretańskie zajmują naprawdę rozległy i bardzo zróżnicowany środowiskowo teren, co skutkuje różnymi wymaganiami. Stąd też wynika fakt, iż jedne podgatunki mauretanów zimujemy a inne w żadnym wypadku.

Taka ciekawostka - żółw mauretański może osiągać i niespełna 40 cm karapaksu.

To nie jest podgatunek europejski ! proszę zrozumcie to.Kupowałem ze sprawdzonej hodowli która istnieje ponad 10 lat i żółw pochodzi z Mauretanii i okolic.

Żółw jak rozumiem urodził się w Mauretanii?
Może warto zatem zacząć hodować jakiekolwiek żółwie i sprzedawać jako Żółwie Polskie.

Moim zdaniem skorupa żółwia wcale nie wygląda na super warunki (szczególnie na ostatnich zdjęciach), chyba że taki już do Ciebie trafił, ale to wyklucza dobrą hodowlę. Trudno to dokładnie sprawdzić, gdyż na większości zdjęć żółw jest mało widoczny.
Twoje wcześniejsze pytania i wątpliwości też niestety nie stoją za Twoją wiedzą.
Zalecałabym trochę pokory i wysłuchania osób posiadających dużo lepiej ugruntowaną i szerszą wiedzę.

Bardzo przepraszam za szczerość.

TomaszW

  • Gość
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #93 dnia: 08.02.2012, 18:05:50 pm »
To nie jest podgatunek europejski ! proszę zrozumcie to.Kupowałem ze sprawdzonej hodowli która istnieje ponad 10 lat i żółw pochodzi z Mauretanii i okolic.

Czy w dokumentach jest napisane, że ten żółw urodził się/pochodzi z Mauretanii?

Dorcia ma rację.Skorupa ma oznaki krzywicy.Skoro trafił do Ciebie z dobrej hodowli to wychodzi na to, że tej deformacji nabawił się u Ciebie.Być może w wyniku błędów żywieniowych i braku promieniowania słonecznego.Trudno wywnioskować. :-\
« Ostatnia zmiana: 08.02.2012, 18:11:28 pm wysłana przez tomaszw »

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #94 dnia: 08.02.2012, 18:15:19 pm »
Oj coś czuję, że następna osoba szybko ucieknie z forum :( Skoro chłopak wie wszystko do niczego mu nie będzie nikt stąd potrzebny. :(
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

Offline semiramida

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1922
  • Reputacja: 67
  • 1992-2012 stepówka Kubusia, od 2013 lampart Bączek
    • Dziennik o żółwicy stepowej
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #95 dnia: 08.02.2012, 22:30:58 pm »
Zacytuje wam opis mojego podgatunku z mauretani z książki pt"abc hodowcy" Harmunt Wilke książkę o moim żółwiu. Żółw mauretański Testudo graeca,wielkość do 30 cm,zasięg południowa Europa (żółw grecki),Mauretania,Iran.Egipt,Libia,Maroko(wyróżnia się cztery podgatunki nie różniące się wymaganiami co do pielęgnacji),siedlisko: jak żółw grecki,pokarm:rośliny.sen zimowy:wymagany w ( podgatunkach z terenu Egiptu i Libii) nie wymagany w ( podgatunkach Mauretanii,Iranu oraz Maroka). dziękuje za uwagę i proszę wiece już wszystko i zapewniam że mój żółw ma super warunki i mam go prawie pół tora roku i nic się nie dzieje był już na dwóch kontrolach u lekarza i jest w świetnej formie

Po pierwsze to chcę Cię uspokoić, nie dopytuję o podgatunek żeby Ci coś udowodnić, ale żeby się samej czegoś nauczyć. Mam ciężkiego świra;) w kwestii rozróżniania podgatunków.

Po drugie to z tego co wiem, w Mauretanii-kraju nie występuje żaden z podgatunków Testudo graeca, a polska nazwa gatunku wywodzi się od szerszego znaczenia słowa "Mauretania", określającego historyczną krainę geograficzną, która równa się dzisiejszym terenom północnego Maroka i Algierii. Przy czym ta polska nazwa jest myląca - bo żółwie mauretańskie żyją nie tylko w tej historycznej krainie, lecz także na Bałkanach, w Azji Mniejszej oraz na Bliskim Wschodzie. Jednak nawet jeśli żółw naprawdę pochodzi z terenów historycznej Mauretanii, to wciąż nie wyjaśnia na 100% podgatunku, gdyż aż trzy podgatunki spośród północnoafrykańskich Testudo graeca pochodzą właśnie z terenów Maroka i Algierii.

Chyba że jestem w błędzie i żółw naprawdę pochodzi ze sztucznej hodowli z kraju-Mauretanii? Klimat na fermę by mieli..

Tak czy owak, widzę, że naprawdę nie masz informacji, jaki to podgatunek. Szkoda, chciałam się douczyć. :)
Chcesz adoptować lub oddać żółwia do adopcji? Zajrzyj tu --> ADOPCJE ŻÓŁWI NA FORUM

Offline kicol95

  • Żółw grecki (Testudo hermanni)
  • **
  • Wiadomości: 66
  • Reputacja: 0
  • adoptuje żółwia lądowego :)
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #96 dnia: 09.02.2012, 14:54:55 pm »
dobra koniec tematu wy wiecie zawsze lepiej wiem co pisze dokumentach i pisze testudo graeca ! i żółwik nie ma żadnej krzywicy jak tu nieudolnie sugerowali inni użytkownicy był już na dwóch kontrolach i jest w znakomitej formie i nie ma żadnej schorzeń ma odpowiednia dietę duże terrarium i wybieg jedzenia ma posypywany i wapnem i sepią jest regularnie kompany i wszystko jest dobrze a co do podgatunku mówię w dokumentach jest napisane testudo graeca i właściciel hodowli powiedział ze ten podgatunek pochodzi z afryki ale oczywiście wy wiecie lepiej niz znana hodowla która istnieje ponad 10 lat i to są fachowcy tym bardziej ze to nie jest hodowla polska tylko niemiecka która jest dużo bardziej rozwinięta i proszę zamknijmy ten temat jak coś to piszcie na priv ! a i znalazłem w necie jeszcze info mój podgatunek pochodzi z Azji zródło terrarium.com
« Ostatnia zmiana: 09.02.2012, 15:00:14 pm wysłana przez kicol95 »
adoptuje żółwia lądowego obojętnie jaki gatunek :)

Offline Bemilka

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1461
  • Reputacja: 49
  • Osada Żółwikowo
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #97 dnia: 09.02.2012, 15:10:09 pm »
Ech.  :)

Offline KamilJ

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1369
  • Reputacja: 19
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #98 dnia: 09.02.2012, 15:15:05 pm »
dobra koniec tematu wy wiecie zawsze lepiej wiem co pisze dokumentach i pisze testudo graeca ! i żółwik nie ma żadnej krzywicy jak tu nieudolnie sugerowali inni użytkownicy był już na dwóch kontrolach i jest w znakomitej formie i nie ma żadnej schorzeń ma odpowiednia dietę duże terrarium i wybieg jedzenia ma posypywany i wapnem i sepią jest regularnie kompany i wszystko jest dobrze a co do podgatunku mówię w dokumentach jest napisane testudo graeca i właściciel hodowli powiedział ze ten podgatunek pochodzi z afryki ale oczywiście wy wiecie lepiej niz znana hodowla która istnieje ponad 10 lat i to są fachowcy tym bardziej ze to nie jest hodowla polska tylko niemiecka która jest dużo bardziej rozwinięta i proszę zamknijmy ten temat jak coś to piszcie na priv ! a i znalazłem w necie jeszcze info mój podgatunek pochodzi z Azji zródło terrarium.com
Więc Azja czy Afryka? Bo się pogubiłem ::) ???
I chyba kąpany ???
Posiadam dwa żółwie stepowe:D

TomaszW

  • Gość
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #99 dnia: 09.02.2012, 15:20:38 pm »
dobra koniec tematu wy wiecie zawsze lepiej wiem co pisze dokumentach i pisze testudo graeca ! i żółwik nie ma żadnej krzywicy jak tu nieudolnie sugerowali inni użytkownicy był już na dwóch kontrolach i jest w znakomitej formie i nie ma żadnej schorzeń ma odpowiednia dietę duże terrarium i wybieg jedzenia ma posypywany i wapnem i sepią jest regularnie kompany i wszystko jest dobrze a co do podgatunku mówię w dokumentach jest napisane testudo graeca i właściciel hodowli powiedział ze ten podgatunek pochodzi z afryki ale oczywiście wy wiecie lepiej niz znana hodowla która istnieje ponad 10 lat i to są fachowcy tym bardziej ze to nie jest hodowla polska tylko niemiecka która jest dużo bardziej rozwinięta i proszę zamknijmy ten temat jak coś to piszcie na priv ! a i znalazłem w necie jeszcze info mój podgatunek pochodzi z Azji zródło terrarium.com

 :o :o :o :o :o

Tak.
Ja wiem lepiej, bo hoduję już żółwie prawie 20 lat! ;D ;D
To więcej niż Ty sam posiadasz. ;D

Inni "forumowicze" również nie zajmują się żółwiami od wczoraj.Próbują Ci tylko pomóc.
Ale Ty, jak udowodniłeś nam, wiesz wszystko najlepiej...

No cóż...Powodzenia!

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #100 dnia: 09.02.2012, 18:56:57 pm »
Kicol95 obiecałeś pisać porządnie używając znaków przestankowych, wielkich liter itp.
To dotrzymuj słowa i czytaj przed wysłaniem swój post, trochę kultury obowiązuje.

Jak widzę znalazłeś już, że żółwie mauretańskie mogą pochodzić z Afryki lub Azji. Dla dobra Twojego gada dobrze by ustalić do jakiego podgatunku należy. Fotki w terro są niestety są zbyt słabej jakości. Jak nie chcesz to nie - przymusu nie ma, ale potem nie płacz, że z żółwiem coś nie tak się dzieje.
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline wege

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2082
  • Reputacja: 68
  • ADOPCJE ŻÓŁWI- WARSZAWA :)
Odp: Nowe terra dla mauretana [scalony]
« Odpowiedź #101 dnia: 10.02.2012, 01:56:44 am »
dobra koniec tematu wy wiecie zawsze lepiej wiem co pisze dokumentach i pisze testudo graeca !

Skoro forumowicze nie do końca spełniają twoje wymogi, co do ich poziomy wiedzy- zawsze można podpytać na innym forum ;)
''Wielkość narodu i jego postęp moralny, można poznać po tym w jaki sposób obchodzi się on ze swoimi zwierzętami...''

Pozdrawiam, Mateusz :)