Aktualności: Witamy na forum o żółwiach lądowych! forum.zolw.info

  • 29.03.2024, 14:09:30 pm

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji

Autor Wątek: Nowe terro lamparcich  (Przeczytany 31200 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Nowe terro lamparcich
« dnia: 24.11.2009, 20:31:02 pm »
To jest nowe, niewykończone jeszcze terro dla skorupiastych:


Bedzie jeszcze korzeń, trawa z poprzedniego i oczywiscie lampy. Kombinuję z domkiem, bo obecny już się przymały na 2 zrobił, ale nic ciekawego i o odpowiedniej wielkości z naturalnych materiałów znaleźć nie mogłam.
Trawa posiana - w trakcie wzrostu (mam nadzieję...).

Macie jakieś pomysły co jeszcze dodać?

CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline nulus

  • Moderator
  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • *
  • Wiadomości: 1218
  • Reputacja: 24
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #1 dnia: 24.11.2009, 20:50:11 pm »
Fajnie. Moja sugestia to tylko więcej jakiś kamieni, konarki też nie zawadzą, no i kępy trawy, może być i suchej. Wiesz, możesz dostać je w ogrodniczym.
A wysianej trawce nie rokuje długiego żywota.  ;D
Pozdrawiam, Nulus!

Offline Viktoria

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw żabuti (Geochelone denticulata)
  • **
  • Wiadomości: 5021
  • Reputacja: 70
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #2 dnia: 24.11.2009, 21:22:00 pm »
suuuper.. :)
co to za pojemniczek w prawym górnym rogu? I jak duże jest to terrarium?
osobiście nie przepadam za takim podziałem terra  na dwa różne podłoża bo wg mnie to takie sztuczne, ale myślę, że żółwiom to nie przeszkadza, a to najważniejsze ;) będą miały tam na pewno dobrze  ^-^

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #3 dnia: 24.11.2009, 23:28:25 pm »
W rogu jest pojemnik gdzie posiałam trawę.
Kamieni wrzuciłam tam skrzynkę - jeszcze jakieś dołożę ze starego terra. Akurat są duże i płaskie.
Z trawami trochę problem - błyskawicznie usychają w pomieszczeniu...:( Właśnie w starym terra mam taki suchy już okaz kostrzewy owczej. Ale faktycznie trochę by się im przydało dołożyć takich "podtrawnych" kryjówek.
Trawa wysiana też nie sądzę żeby zbyt długo pożyła..:) Raczej zostanie zjedzona...:) - więc dlatego jest tylko w tym pojemniku, żeby można ją było wymienić.
Zamówiłam jeszcze na allegro jakąś korę dębu korkowego w postaci pnia z otworem (używa ktoś może tego?) - bo terrarystyczne korzenie są dość ostre, a z kolei z lasu się boję coś przywieźć - bo to "żyje" życiem własnym...:(
Podział na 2 części musi być - lamparcie nie mogą siedzieć na wilgotnym podłożu, a niepodlewany "torf" kokosowy robi się pylistym i luźnym podłożem. Darni nie włożę, ziemi zwykłej też nie - bo nie dam sobie rady z wylęgarnią owadów. Zresztą ziemię też by podlewać trzeba było.
Terra ma wymiary 170x120x50. Mam nadzieję, że na czas jakiś im starczy...
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline Świetlik

  • Żółw promienisty (Geochelone radiata)
  • **
  • Wiadomości: 624
  • Reputacja: 33
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #4 dnia: 25.11.2009, 09:20:28 am »
Hihi, to terrarium nie wygląda cale na takie duże jak piszesz  :D. Ale z pewnością żółwiastym będzie tam dobrze. Musisz jeszcze fotki wrzucić, gdy już lokatorzy się zadomowią. Kiedy planujesz przeprowadzkę? Ogólnie- fajne terra, świetnie, że takie duże. Ja wolę dzisiaj nie myśleć, że mnie niedługo dość też czeka   taka zabawa...Jakie moje będzie musiało być?  :blank:Hehe...
Kapsel, Rambo i Pestka

Offline Jakub

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1516
  • Reputacja: 23
  • Testudo Hermanni żółw grecki o imieniu Tuptuś
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #5 dnia: 25.11.2009, 10:56:40 am »
Ja tu żadnych sugestii nie będę dawał bo nie znam się tak dobrze jak moi przedmówcy po prostu chciałbym żeby moje terra tak wyszło jak to :)
Pozdrawiam Jakub

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #6 dnia: 25.11.2009, 11:11:10 am »
Hej Ankan jestem w szoku , chociaz po tobie to zawsze mozna sie takich wspanialych ter spodziewac, ja bym juz tam za duzo tak nie ladowala , szczegulnie kamieni , sa to zolwie lamparcie i jak sama wiez nie wspinaja sie jak stepki czy greki , no chyba ze takie plasciutkie z rzeki. Moze dla dekoracji i calego pokoju kup jakas fajna palme w waskiej wysokiej doniczce , ja sobie ladna juke kiedys wstawilam do stepkow super to wygladalo beda mialy wrazenie ze nic je z gory nie zaatakuje , albo gdzies blisko tera postaw bo widze ze stoi na ziemi, najlepiej by wygladala trawa pampasowa , albo wlasnie jakas palemka.
Naprawde suuuuuuper, extra robota!!!!!
 

Dodano 25.11.2009, 11:15:49 am
Ostatnio zapodalam to Remo jak szukal czegos dla wodniakow, co prawda jest to o wodniakach ale nie znaczy ze nie mozna sobie czegos podpatrzec , zerknij na jedna z fotek gdzie wlasnie maja takie palmy, nie wiem czy tobie sie to akurat podoba ? Bo mi sie bardzo widzi...  http://www.tortoisetrust.org/articles/smpond.html
« Ostatnia zmiana: 25.11.2009, 11:15:49 am wysłana przez malwa »

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #7 dnia: 25.11.2009, 14:13:34 pm »
Dzięki wszystkim za miłe słowa... :D

Oczywiście, że wrzucę fotki, jak jeszcze dodam elementy wyposażenia i finalnie lokatorów.
Pewno jeszcze z tydzień, a myślę że i ze dwa, co najmniej zejdzie - najbardziej to jestem uzalezniona od spawacza któy robi pałąk na lampy.

Malwa - te roślinki wopkół terra vbardzo fajnie wyglądaja...:) Coś by mi się takiego przydało - na tyle wysokiego żeby dawało żółwiom cień, a żeby tego zjeść nie mogły - i żeby liście nie gubiło jak np. fikus benjamina. Dracena albo palma była całkiem-całkiem - moze coś mi się uda rodzicom wydrzeć...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #8 dnia: 25.11.2009, 14:49:25 pm »
Dokladnie , wiem ze lubisz kwiaty a twoj tato to zapalony ogrodnik wiec tak tez mnie naszlo zeby Tobie doradzic, tez mogla bys udekorowac sciany np. pozawieszac cale do okola (tak jak na balkonie) zwisajace trzykrotki itp. wiez zasadzis wszystko w dlugich balkonowych doniczkach i pozawierzac je przy scianie tak aby wszystko co spada tworzylo kryjowki , he...he... ja juz bym z tego dzungle zrobila  ;D . Napewno z czasem wszystko sobie tam porobiz co chcerz bo narazie to i tak wszystko idzie metoda prob i bledow bo wiadomo zolwie czesto niszcza i jedza nasze pomysly...
Kurcze ale mi sie widzi to Twoje tero!!!!
 

Dodano 25.11.2009, 14:56:49 pm
Teraz tak patrze nie musiala bys nawet sadzic roslinek w te dlugasne doniczki, tylko polozyc wzdluz solidna deske i na tym poustawiac rozne roslinki , zrobi sie z tego tez male zadaszenie i tam mogla byc im wstawic lampe grzewcza to cieplo nie bedzie tyle uciekac .
 

Dodano 25.11.2009, 15:39:39 pm
Tu masz jeszcze fotke takiej skrzyni, zobacz jak on zapodal kwiatki w roku , tero nie jest takie ladne jak twoje ale chodzilo mi bardziej wlasnie jak mozesz sobie to miejsce rozgospodarowac, bo wiadomo jak wstawisz tam doniczki to zabierzesz im przez to duzo miejsca , teraz sa jeszcze male wiec nie szkodzi ale sama wiesz jak one szybko rosna...
http://www.reptilechannel.com/images/turtles/tort-table-2-500.jpg
« Ostatnia zmiana: 25.11.2009, 15:39:39 pm wysłana przez malwa »

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #9 dnia: 25.11.2009, 15:48:06 pm »
Zabezpieczone tereny wykopalisk mi to przypomina  :) takie w Grado widziałam :)

Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #10 dnia: 25.11.2009, 16:03:39 pm »
Myślałam początkowo o narożnych - ale może rzeczywiście tak deska na całej długości terra byłaby niezła - poustawiać co tam mam...przy okazji pozbyłabym sie części roślin z podłogi...:) oby tylko tego na siebie nie zwaliły, próbując się dobrać do "spiżarni"...Musze jeszcze pogrzebać w marketach budowlanych. Jakaś pokrywa - choćby z mdf-u na cześć terra na chłodniejsze noce też jeszcze by sie przydała.

Basia - mówisz, że hmmm teren wykopalisk? 
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline malwa

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw leśny (Geochelone carbonaria)
  • *
  • Wiadomości: 2491
  • Reputacja: 69
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #11 dnia: 25.11.2009, 16:08:09 pm »
Mozesz przeciez deske zmodyfikowac , przybic np. "prog" ze jak zolwik pociagnie kwiatka to doniczki nie sciagnie bo na tym "progu" sie zatrzyma  :D.

Offline Basia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1991
  • Reputacja: 37
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #12 dnia: 25.11.2009, 16:13:57 pm »
Ania, kołderki na noc uszyj i ponakrywaj skorupki :D. takie z falbankami im zrób od Mikołaja.


Offline ankan

  • Pomocnik adopcyjny
  • Żółw pustynny (Geochelone sulcata)
  • ***
  • Wiadomości: 9194
  • Reputacja: 170
  • Posiad. gat: Żółw lamparci (Geochelone pardalis)x3
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #13 dnia: 25.11.2009, 16:16:49 pm »
Widzisz malwa - ty to masz głowę.... ;D
Ja swoją po całym dniu w robocie pod pachą tacham...

Basia - idą święta...to moze im sprawie jakiś koronki...tylko kolor musze przemyśleć...:)
CHCESZ ODDAĆ LUB ADOPTOWAĆ ŻÓŁWIA KLIKNIJ TUTAJ

Offline witia

  • Żółw lamparci (Geochelone pardalis)
  • ***
  • Wiadomości: 1552
  • Reputacja: 69
  • Posiadany gatunek: 2 x Testudo hermanni hermanni
    • Strona poświęcona hodowli żółwi greckich
Odp: Nowe terro lamparcich
« Odpowiedź #14 dnia: 25.11.2009, 19:15:06 pm »
No mi się też terrarium podoba, aczkolwiek - tak jak wspomniała Viktoria - też jestem raczej fanem takiego troszkę "nieładu" w terrarium, ale podejrzewam, że żółwie i tak za parę dni co nieco tam "napsocą" ;D Jeszcze jak dojedzie tam trawka i jakieś korzenie to będzie na prawdę super :)
Pozdrowienia, Wojtek
www.testudo-hermanni.prv.pl